Rozpoczął się nabór do przedszkoli publicznych

Od dziś można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola publicznego. W tym roku rekrutacja  odbywa się również przy pomocy elektronicznego systemu Nabór 2013. Na stronie http://nabor.pcss.pl/lubon rodzice mogą sporządzić wniosek do wybranej placówki oraz sprawdzić wyniki rekrutacji. Wydrukowaną i podpisaną „Kartę zgłoszenia dziecka” należy złożyć z wymaganymi dokumentami w przedszkolu pierwszej preferencji. Kartę na nowy rok wypełniają również rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Na kolejnych podstronach udostępniony został  informator prezentujący ofertę lubońskich placówek. Rekrutacja na rok szkolny 2013/2014 potrwa do 2 kwietnia 2013 r. 

Rodzice dziecka składają kartę zgłoszenia tylko w jednym wybranym przez siebie przedszkolu. We wniosku można zaznaczyć maksymalnie dwa inne przedszkola, tzw. drugiej i trzeciej preferencji, które zwiększają szanse na przyjęcie dziecka. W pierwszej kolejności są rozpatrywane wnioski o przyjęcie do pierwszej preferowanej placówki. Co ważne o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń, każdy złożony wniosek będzie traktowany jednakowo. Wniosek w wersji papierowej będzie dostępny od marca w każdym przedszkolu.

więcej informacji w artykule Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych na rok 2013/2014 oraz na stronie Urzędu Miasta Luboń.kategoria: aktualności

Advertisment ad adsense adlogger