Komorniki. Autobusem 703, 710 i 716 na bilecie ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu oraz Urząd Gminy w Komornikach informują, że od 1 października 2013 r. planowane jest wdrożenie II etapu integracji komunikacji gminy Komorniki oraz Miasta Poznania. Dla pasażera oznacza to w praktyce korzystanie z transportu publicznego na podstawie jednej taryfy biletowej.

Od 1 października 2013r. wszystkie linie autobusowe na terenie gminy Komorniki (obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Komorniki sp. z o.o.) zostaną włączone do systemu komunikacji miejskiej Miasta Poznania. Na liniach tych obowiązywać będzie jedna taryfa biletowa (wspólny bilet) na przejazdy z gminy Komorniki do Poznania oraz na terenie Poznania. Miejscowości Komorniki, Plewiska i Wiry znajdować się będą w strefie taryfowej B, miejscowości Chomęcice, Głuchowo, Gołuski, Konarzewo, Rosnowo, Rosnówko, Szreniawa, Walerianowo – w strefie taryfowej C, natomiast cały Poznań – w strefie A. Na przejazdy pomiędzy np. Komornikami lub Plewiskami a Poznaniem niezbędny będzie bilet obowiązujący w strefach A+B, a na przejazdy pomiędzy np. Głuchowem lub Konarzewem a Poznaniem – bilet na strefy A+B+C (bilety okresowe oraz bilety jednorazowe jednoprzejazdowe). Pasażerowie podróżujący na trasach pomiędzy strefami taryfowymi B i C, z pominięciem Poznania, powinni posiadać bilety ważne w strefach B+C, natomiast przy przejazdach wyłącznie na terenie jednej strefy taryfowej wystarczy posiadanie biletu tylko na tę strefę – strefę B dla przejazdów np. pomiędzy Komornikami a Plewiskami oraz strefę C dla przejazdów np. pomiędzy Konarzewem a Chomęcicami.

Oprócz biletów jednorazowych jednoprzejazdowych ważnych w poszczególnych strefach taryfowych, jednak bez możliwości kontynuowania podróży po przesiadce na inną linię, obowiązywać będą także bilety jednorazowe czasowe na 30, 60 i 120 minut ważne we wszystkich strefach taryfowych A+B+C i upoważniające do dowolnej liczby przesiadek na inne linie autobusowe i tramwajowe w ramach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, aż do upłynięcia czasu, jaki pozostał do końca ich ważności.

Od 1 października 2013 r. zmienione zostaną także uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych na te, które obowiązują w komunikacji miejskiej Miasta Poznania.

Bilety okresowe są dostępne wyłącznie w postaci elektronicznej i można je „załadować” na Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną (PEKA) oraz KOMKartę (dla osób poniżej 13-go roku życia) w Punktach Obsługi Klienta w Poznaniu oraz w wybranych biletomatach stacjonarnych na terenie Poznania. Najbliższy punkt znajduje się na dworcu autobusowym na Górczynie oraz na pętli Junikowo. Wniosek o wydanie PEKA można złożyć poprzez stronę internetową www.peka.poznan.pl lub w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zwraca się z prośbą do osób, które będą chciały korzystać z biletów okresowych o wcześniejsze złożenie wniosków o wydanie PEKA, tak aby odbiór wyrobionej karty przypadł przed terminem wprowadzenia zmian.

W późniejszym okresie planowane jest także uruchomienie Punktu Sprzedaży Biletów na terenie gminy Komorniki, w którym będzie można załadować bilety okresowe.

Linia 701, 702

Trasa linii 701 i 702 nie zmienia się. Od października zostaną wprowadzone jedynie korekty w nazwach przystanków.

Linia 703

Rozkład bez zmian w stosunku do linii 103. Zmiana numeru linii z 103 na 703. Korekta przejazdu w rejonie Auchan/Sycowska (zmiana przystanku)

GÓRCZYN DWORZEC – Zgoda – Ściegiennego – Głogowska (wyznaczone kursy przez Auchan/Sycowska) – Komorniki, Poznańska – Szreniawa, Poznańska – Rosnówko, Poznańska – Rosnówko, 1 Maja – Walerianowo, Bukowa – Rosnowo, Bukowa – Rosnowo, Sadowa – Chomęcice, Poznańska – Konarzewo, Poznańska – KONARZEWO/PĘTLA

Linia 710

Częstotliwość kursowania 60 minut (dni robocze)

GÓRCZYN DWORZEC – Zgoda – Ściegiennego – Głogowska – Fabianowo – Sycowska – Trzebińska – Plewiska, Fabianowska – Plewiska, Skryta – Plewiska, Grunwaldzka – Plewiska, Szkolna – Plewiska, Fabianowska – PLEWISKA/KOŚCIÓŁ

Linia 716

Zmiana numeru linii z 116 na 716. Zwiększona częstotliwość. Linia skierowana do Junikowa. Częstotliwość kursowania: 30 minut (dni robocze – w szczycie); 40 minut (dni robocze – poza szczytem); 60 minut (soboty i niedziele)

JUNIKOWO – Grunwaldzka – Plewiska, Grunwaldzka – Plewiska, Szkolna – Komorniki, Malinowskiego – Komorniki, Polna – Głuchowo, Komornicka – GŁUCHOWO/STAWNA (wyznaczone kursy wydłużone do Gołusek: Głuchowo, Parkowa – Głuchowo, Poznańska – Gołuski, Lipowa – Gołuski, Szkolna – GOŁUSKI/PĘTLA)

źródło: ZTM Poznań

Integracja komunikacji gminy Komorniki oraz Miasta Poznania (etap II) – 1 październik 2013.pdfkategoria: aktualności, komunikacja miejska, region

Advertisment ad adsense adlogger