Kategoria: Urząd Miasta Luboń - wszystkie wiadomości

„Czas odwrócić priorytety, dać mieszkańcom właściwie zagospodarowane tereny publiczne.”

Planowany „Wiśniowy Sad”, przy ul. Konarzewskiego. fot. M. Machalska

Planowany „Wiśniowy Sad”, przy ul. Konarzewskiego. fot. M. Machalska

Oprócz budowy dróg i chodników, jednym z priorytetów moich działań jeśli zostanę Burmistrzem będzie urządzanie nowych terenów zielonych, skwerów i miejskich placów. – mówi radna Małgorzata Machalska. Na stronie Samorządowego Forum Obywatelskiego pojawiła się kolejna publikacja kandydatki na Burmistrza Miasta Luboń. Radna ma nadzieje, że Luboń będzie w przyszłości „zielonym miastem”, które zmieni się dzięki współpracy samorządu lokalnego z nieistniejącymi jeszcze radami osiedli. czytaj dalej…

UML: cd. Niesmak w sprawie Intersmak – czyli jak radne próbują manipulować opinią publiczną

intersmakPonieważ przedkładam konkretne działanie nad pisanie pism, apeli itp. cieszę się, że radne chcą zabrać się za realną pracę i kończą polemikę. Panie formułują jednak w swoim tekście pytania do mnie, więc odpowiem. Tak jak napisałem wcześniej, dla mnie liczy się zdanie mieszkańców, trudno byłoby więc podejmować działanie nie znając ich opinii. W kalendarium wypunktowałem działania miasta w tym zakresie, które podjąłem niezwłocznie, czyli rano 9 lipca a więc od pierwszego dnia po konsultacjach. czytaj dalej…

Dobro Mieszkańców i Miasta ponad wszystko – radne odpowiadają wiceburmistrzowi

intersmakPublikujemy wypowiedź radnych Magdaleny Nyćkowiak-Filusz i Anny Stankowiak-Bożełko skierowaną do wiceburmistrza Rafała Marka, która jest elementem wątku na temat zagospodarowania pustostanu przy ul. Zielonej.

Panie Wiceburmistrzu,
proszę nie manipulować opinią społeczną, nie przeinaczać treści i faktów. czytaj dalej…

UML: Niesmak po Intersmaku – czyli jak dwie radne próbują manipulować opinią publiczną

intersmak

fot. Urząd Miasta Luboń / arch

Burmistrz powinien pełnić role służebną wobec mieszkańców, wsłuchiwać się w ich głosy. Jednak Burmistrz jest jednocześnie gospodarzem miasta, do którego są kierowane wszystkie pisma i sprawy. Rolą dobrego gospodarza jest przyjąć każdego i rozważyć kwestie, które proponuje. Tak też było ze sprawą przeznaczenia budynku, którym zarządza likwidator spółki Intersmak przy ul. Granicznej. Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „Mar-kot” chciało podjąć w nim działalność i stworzyć tam ośrodek dla samotnych matek oraz dla osób wychodzących z bezdomności. czytaj dalej…

List otwarty do Burmistrza w sprawie ośrodka dla osób bezdomnych

intersmak

fot. Urząd Miasta Luboń / arch.

W ubiegły wtorek odbyły się konsultacje społeczne na temat zagospodarowania opuszczonego budynku przy ul. Zielonej na rzecz osób ubogich, uzależnionych i bezdomnych. Pod koniec tygodnia radne Magdalena Nyćkowiak-Filusz i Anna Stankowiak-Bożełko dostarczyły do urzędu miasta list otwarty Mieszkańców Żabikowa skierowany do Burmistrza Miasta Luboń. Do korespondencji dołączono podpisy stu mieszkańców, którzy nie chcą, aby doszło do powstania ośrodka. czytaj dalej…

Przewodnik po lubońskich placach zabaw

Przewodnik-po-lubonskich-placach-zabaw-1Urząd Miasta Luboń przygotował „Przewodnik-po lubońskich-placach-zabaw”, który zawiera informacje o miejscach rekreacyjnych na terenie Lubonia. Od 2006 roku wybudowane zostały trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią, skatepark, dwie siłownie zewnętrzne oraz nowe place zabaw przy ul. Fornskiej, Kołłątaja, Chopina, w Parku Siewcy oraz przy lubońskich szkołach podstawowych. To jednak wciąż za mało jak na potrzeby naszych milusińskich, stąd kolejne plany miasta w tym zakresie, o których przeczytają Państwo w tym przewodniku. – mówi burmistrz Dariusz Szmyt. czytaj dalej…

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z wizytą na Granicznej

intersmak

fot. Urząd Miasta Luboń

Na zaproszenie Burmistrza w piątek 11 lipca w Luboniu przebywał Radosław Zieleziński – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego. Rozmowy podczas spotkania dotyczyły spraw związanych z budynkiem będącym własnością  firmy Intersmak Sp. z o.o. w likwidacji, położonym między ulicami Zieloną a Graniczną w Luboniu. Przypomnijmy, że we wtorek 8 lipca br. w sali gimnastycznej Sp nr 1 odbyły się konsultacje społeczne zorganizowane przez stowarzyszenie Mar-Kot, podczas których prezes stowarzyszenia zaprezentował ideę utworzenia na tej nieruchomości ośrodka dla osób bezdomnych. czytaj dalej…

Budżet obywatelski w Luboniu?

Malgorzata-MachalskaCzy mieszkańcy Lubonia powinni decydować, na co wydawać publiczne pieniądze? Możliwość współdecydowania buduje dialog i dyskusję z władzami a tym samym buduje zaufanie. Tworzy społeczeństwo obywatelskie, zwiększa przejrzystość wydatkowania środków publicznych. uważa Małgorzata Machalska, kandydatka na Burmistrza Miasta Luboń. Budżety partycypacyjne, w których rolę pomocniczą pełnią organizacje pozarządowe, tzw. „ruchy miejskie” i nieformalne grupy społeczne są już realizowane przez inne samorządy w kraju. czytaj dalej…

Stypendia miejskie na rok szkolny 2014/2015

LUBON-HERB-150-150Ruszył program stypendialny wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży Miasta Luboń na rok szkolny 2014/2015. Świadczenia skierowane są do uzdolnionych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zamieszkałych na terenie Miasta Luboń i obejmuje stypendia naukowe, artystyczne i sportowe.
czytaj dalej…

Burmistrz u Prezydenta RP na spotkaniu samorządów promujących program Karta Dużej Rodziny

10409206_763568003694890_2492298838568579160_n

fot. Wojciech Olkuśnik\KPRP

Burmistrz Dariusz Szmyt oraz kierownik Wydziału Oświaty Zdrowia i Kultury Romualda Suchowiak, na zaproszenie Prezydenta RP p. Bronisława Komorowskiego i Jego Małżonki wzięli udział w spotkaniu Prezydenta z samorządami, które wdrożyły w ostatnim czasie Kartę Dużej Rodziny. Z satysfakcją obserwujemy dynamiczny rozwój kart dużej rodziny. Cieszymy się, że władze samorządowe dostrzegają wartość, jaką rodziny te tworzą, że starają się o poprawę ich wizerunku w otoczeniu, że stwarzają rodzinom warunki uczestnictwa w edukacji, sporcie i życiu społecznym. – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP. czytaj dalej…

Luboń – „Samorządem Przyjaznym Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów”

5Ceo_

fot. UML

Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności przyznały władzom miasta Luboń tytuł „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów”.  – informuje Urząd Miasta Luboń. Tytułem tym honoruje się samorządy, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju szkół jako instytucji uczących się i promują edukację skoncentrowaną na rozwijaniu przez uczniów kompetencji kluczowych. Bezpośrednią przyczyną przyznania tego wyróżnienia jest aktywność Gimnazjum nr 2 w Luboniu w programach i projektach edukacyjnych CEO, w tym angażujących młodzież do pracy na rzecz społeczności lokalnej, jak również wcześniejsze działania innych lubońskich szkół. czytaj dalej…

Marek Samulczyk kandydatem na Burmistrza Miasta Luboń

Marek-Samulczyk-kandydat-burmistrz-LubonMarek Samulczyk będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza Lubonia w zbliżających się wyborach samorządowych. Kandydat radnych „Mieszkańcy Lubonia” pełni obecnie funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Luboń, w której jest członkiem nieprzerwanie od 2002 roku. Luboń potrzebuje silnego, uczciwego, rzetelnego i pracowitego gospodarza, który zadba o nasze Miasto, jak o swój dom. Luboń potrzebuje Marka Samulczyka, najlepszego kandydata na burmistrza, wieloletniego radnego, Przewodniczącego Rady Miasta w obecnej kadencjitaką rekomendację od członków Stowarzyszenia Luboń i radnych „Mieszkańcy Lubonia” otrzymał kolejny kandydat na najważniejsze stanowisko w mieście. czytaj dalej…

Spotkanie zawodników LKTS z Burmistrzem Miasta Luboń

201405-lktsNajlepsi zawodnicy Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego Lubanta Luvena Luboń z trenerem Mariuszem Pyśkiem i prezesem klubu Maciejem Kędziora byli gośćmi burmistrza Dariusza Szmyta. Podczas spotkania w urzędzie miasta, burmistrz pogratulował przedstawicielom LKTS ostatnich sukcesów. Władze Miasta są niezwykle dumne z tego, że mamy tak prężnie działający klub i że udane występy zawodników LKTS promują Luboń na arenie ogólnopolskiej. czytaj dalej…

Program Dni Lubonia 2014

Dni-Lubonia-2014-plakatBurmistrz Miasta Luboń oraz Prezes firmy LUVENA SA serdecznie zapraszaja na Dni Lubonia. W trakcie imprezy wspólnie świętować będziemy 60-lecie naszego Miasta i 100-lecie LUVENY.  W programie imprezy koncerty, konkursy z nagrodami i oraz „OLIMPIADA SPORTÓW EKSTREMALNIE WESOŁYCH”. Mieszkańcy Lubonia będą mogli zmierzyć się na byku rodeo, ściance wspinaczkowej o wys. 8m, na ringu bokserskim i gladiatorskim. Gwiazdami tegorocznych Dni Lubonia będą GOLEC uOrkiestra, MESAJAH, Mrozu oraz Dominika Barabas. Zapraszamy na Stadion przy ul. Rzecznej. czytaj dalej…

Konkurs „Zielony Luboń”: Pokaż nam swój ogród lub balkon i wygraj nagrody!

plakat_ZIELONYLUBONBurmistrz Miasta Luboń zaprasza do udziału w konkursie „Zielony Luboń”, który skierowany jest do mieszkańców posiadających balkon, taras, ogródki przydomowe i przyblokowe. W pierwszej kolejności – do 30 czerwca – należy dostarczyć do organizatora formularz zgłoszeniowy. Od 1 do 15 lipca przeprowadzone zostaną oględziny zgłoszonych propozycji, z których komisja konkursowa wybierze trzy najpiękniejsze ogrody i balkony. Ogłoszenie wyników, wystawa zdjęć ogrodów i balkonów/tarasów oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi w miesiącu wrześniu. Do pobrania czytaj dalej…

Advertisment ad adsense adlogger