Kategoria: Urząd Miasta Luboń - wszystkie wiadomości

Wyniesione przejście dla pieszych na ul. 11 listopada

20140918155410_11listopadaNa ulicy 11 listopada w Luboniu powstanie tzw. wyniesione przejście dla pieszych. Urząd Miasta Luboń przychylił się do prośby mieszkańców, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię pomiędzy ulicami Klonową i Świerkową. Opracowano już projekt organizacji ruchu w tym rejonie, który do 1 października mogą opiniować także mieszkańcy wysyłając email pod adres office@lubon.pl.

Samorządy pomocnicze kością przedwyborczej niezgody

SONY DSCLIST DO REDAKCJI. Jako inicjatorzy utworzenia na terenie Nowego Centrum Lubonia jednostki pomocniczej – Osiedla z dużym zainteresowaniem przyglądamy się dyskusji na temat samorządów pomocniczych, prowadzonej wśród lubońskich radnych i kandydatów na burmistrza w zbliżających się wyborach samorządowych. Na wstępie należy wspomnieć, że jako czynni zwolennicy powołania na terenie NCL rady osiedla, rozpoczęliśmy przed kilkoma miesiącami proces zbierania wśród mieszkańców ulicy Wschodniej podpisów dla poparcia tej inicjatywy. czytaj dalej…

UML: Zasadźmy wspólnie 60 drzew na 60–lecie Miasta

10710869_806381082746915_8532898785024194597_nZamiast gali, sesji nadzwyczajnej czy koncertu, które miną i nie pozostawią po sobie śladu, zasadźmy wspólnie 60 drzew z okazji 60–dziesiątej rocznicy nadania praw miejskich Luboniowi. W dniu 7 października 1954 Luboń uzyskał prawa miejskie. To, jak zmieniło się nasze Miasto, wszyscy mogą zobaczyć na wystawie zorganizowanej przez Bibliotekę Miejską. Dlatego chciałem zaproponować naszym mieszkańcom, abyśmy wspólnie zasadzili 60 drzew na 60-lecie Miasta. Niech każde z tych drzew upamiętni jeden rok wspólnej historii Lasku, Lubonia i Żabikowa. – napisał wiceburmistrz Rafał Marek, w liście przesłanym do redakcji. czytaj dalej…

Zadbają o zieleń przy autostradzie

10632708_806228322762191_3520410784398335564_n

fot. UML

Urząd Miasta Luboń od kilku miesięcy zgłaszał zastrzeżenia do stanu zieleni nasadzonej wzdłuż autostrady biegnącej w granicach administracyjnych miasta Luboń, należących do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W dniu 10 września z inicjatywy zastępcy Burmistrza Rafała Marka w Urzędzie Miasta Luboń odbyło się spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Autostrady Wielkopolskiej S.A. czytaj dalej…

Sukcesy niech będą moje, a porażki Twoje – chciałoby się rzec. List do Przewodniczącego Rady Miasta Marka Samulczyka

201208_Dariusz_Szmyt-500Po publikacji ostatniej wypowiedzi Marka Samulczyka, kandydata na Burmistrza Miasta Luboń, w której poruszył m.in. temat niezrealizowanych w ostatnich latach inwestycji drogowych – głos zabrał burmistrz Dariusz Szmyt. czytaj dalej…

„Wiśniowy Sad” – Powstanie zielone miejsce spacerów i wypoczynku

Wisniowy_Sad_zwidziany_z_gory-(1)

fot. SFO

Radna Samorządowego Forum Obywatelskiego Małgorzata Machalska,  zaprasza mieszkańców Lubonia, a w szczególności osiedli przy ul. Wschodniej i al. Jana Pawła na wspólne urządzanie „Wiśniowego Sadu”. Akcja odbędzie się w sobotę 6 września o godz. 16-tej, na dotychczas niezagospodarowanym terenie pomiędzy ulicami Fabryczną, Prusa, Konarzewskiego i Żeromskiego. Sobotnia akcja, jest realizacją jednego z pomysłów kandydatki na Burmistrza Miasta Luboń, by zaniedbane miejskie tereny uprzątnąć i udostępnić mieszkańcom w celach rekreacyjnych. czytaj dalej…

Planowane remonty na ul. Dąbrowskiego, Cieszkowskiego i 1 Maja w Luboniu.

Remont-Drogi-LubonUrząd Miasta Luboń ogłosiło przetargi m.in. na przebudowę ul. Dąbrowskiego i przebudowę kanalizacji deszczowej na ul. Cieszkowskiego Prace budowlane zaplanowane na ul. Dąbrowskiego mają na celu wymianę istniejącej nawierzchni tłuczniowej na nawierzchnię  z kostki  betonowej prefabrykowanej wraz z uregulowaniem sposobu zagospodarowania wody deszczowej. Remont nawierzchni zostanie wykonany również w ramach przebudowy kanalizacji deszczowej na ul. Cieszkowskiego. czytaj dalej…

SFO: Rozwiązanie problemu skrzyżowania na przejeździe kolejowym w ul. Dworcowej i Armii Poznań – coraz bliżej.

SFO logo k.tifW ubiegłym roku informowaliśmy Państwa o działaniach podjętych w związku z newralgiczną sytuacją na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Armii Poznań. W lipcu 2013 złożyłam interpelację do Burmistrza Miasta Luboń w sprawie natężenia ruchu drogowego przy przejeździe kolejowym na ul. Dworcowej. Z powodu budowy kolektora sanitarnego i zamknięcia części ul. Dworcowej nastąpiło wtedy zwiększone natężenie ruchu na przejeździe kolejowym przy d. WPPZ. czytaj dalej…

Nocny monitoring na placu zabaw

Monitoring-Place-ZabawStraż Miejska w Luboniu poinformowała, że w sierpniu na terenie placu zabaw przy ul. Poznańskiej w Luboniu, były prowadzone „testy” tzw. foto pułapek. Rejestratory mające ułatwić m.in. wykrywanie sprawców aktów wandalizmu będą stosowane również w innych częściach miasta. czytaj dalej…

„Bez marzeń nie ma planów, bez planów nie ma realizacji” – Małgorzata Machalska odpowiada Jakubowi Bielawskiemu

M.Machalska_st-2Twardo stąpam po ziemi, nauczyła mnie tego praktyka prawnicza i praca na rzecz dużych przedsiębiorstw i banków. Miasto, tak jak firma powinno posiadać dobrą strategię rozwoju. Podstawą każdej strategii jest wizja, która w wypadku Miasta powinna uwzględniać marzenia i oczekiwania mieszkańców. czytaj dalej…

Jakub Bielawski o planach kandydatów na Burmistrza: „Część z nich pozostanie wyłącznie na papierze”

Jakub-BielawskiZ dużym zaciekawieniem czytam ostatnio na łamach lokalnych mediów postulaty programowe zdeklarowanych kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta Luboń. Nie miałem zamiaru wchodzić w jakąś szczególną polemikę z którąkolwiek z tych osób do momentu, aż moim zdaniem nie okaże się to konieczne. W ciągu ostatnich tygodni pojawiło się wiele pomysłów, które zdaniem kandydatów mają poprawić jakość życia w mieście. Niestety moim zdaniem kilka z nich jest pozbawionych sensu, jak i realnych szans na ich zrealizowanie. czytaj dalej…

UML: Wybieg dla psów już otwarty!

DSCN0399

fot. UML

Miło nam zaprosić wszystkie lubońskie psiaki do odwiedzenia (pod opieką właścicieli) pierwszego w mieście wybiegu dla psów zlokalizowanego na terenie Parku Papieskiego. Wybieg dla psów o powierzchni 1500 m2 został wyposażony w urządzenia takie jak: tunel, równoważnia, przeszkody do skakania (3 szt. odpowiednie dla psów o różnym wzroście), które wspomagają psią rekreację. – informuje Urząd Miasta Luboń ZDJĘCIA czytaj dalej…

Remonty i utrudnienia w rejonie ul. Buczka, Nowiny, Kręta

140523_112616W związku planowanymi remontami, mieszkańców Lubonia czekają kolejne utrudnienia. Od poniedziałku 18 sierpnia rozpoczęte zostaną prace związane z remontem dróg ul. M. Buczka oraz ul. Nowiny, gdzie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodowym oraz dostępie do posesji Natomiast od 19 sierpnia prowadzone będą prace przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Krętą. Do 28 sierpnia będą obowiązywały objazdy. czytaj dalej…

Pierwsze miejsce dla Lubonia w rankingu na wydatki bieżące na administrację

LUBON-HERB-150-150Do cech najczęściej przypisywanych Wielkopolanom należą gospodarność, oszczędność i przedsiębiorczość, a lubońskim potwierdzeniem tych atrybutów jest zajęcie przez Urząd Miasta pierwszego miejsca w rankingu na najniższe wydatki bieżące na administrację publiczną, w kategorii miasta powyżej 15 tysięcy mieszkańców. Najnowsza klasyfikacja tygodnika „Wspólnota” jest dla Lubonia satysfakcjonująca. Nasze Miasto jest liderem rankingu gmin, którego kryterium były najniższe wydatki na administrację czytaj dalej…

„Czas odwrócić priorytety, dać mieszkańcom właściwie zagospodarowane tereny publiczne.”

Planowany „Wiśniowy Sad”, przy ul. Konarzewskiego. fot. M. Machalska

Planowany „Wiśniowy Sad”, przy ul. Konarzewskiego. fot. M. Machalska

Oprócz budowy dróg i chodników, jednym z priorytetów moich działań jeśli zostanę Burmistrzem będzie urządzanie nowych terenów zielonych, skwerów i miejskich placów. – mówi radna Małgorzata Machalska. Na stronie Samorządowego Forum Obywatelskiego pojawiła się kolejna publikacja kandydatki na Burmistrza Miasta Luboń. Radna ma nadzieje, że Luboń będzie w przyszłości „zielonym miastem”, które zmieni się dzięki współpracy samorządu lokalnego z nieistniejącymi jeszcze radami osiedli. czytaj dalej…

Advertisment ad adsense adlogger