Aktualności

101 największych graczy NFL według numeru mundurowego

Witamy w 10-częściowej serii Sportscasting „101 najlepszych graczy NFL według numeru munduru”.

Od powstania NFL w 1920 roku nosiło się łącznie 101 różnych numerów koszulek. Jeśli zastanawiasz się, jak to możliwe, to całkiem proste. Podczas gdy dzisiejsi gracze mogą nosić tylko 1-99, liga pozwalała na używanie 0 i 00 przed 1973. Więc 99+2=101. Tak, jesteśmy tak dobrzy z matematyki.

Więc to, co tutaj zrobiliśmy, jest dokładnie tym, co sugeruje nagłówek. Ponieważ założono 101 numerów, wybraliśmy najlepszego gracza do noszenia każdego z nich. Niektóre wybory były niewątpliwie łatwiejsze niż inne, a niektóre dość trudne.

Chociaż zdecydowana większość z tych 101 graczy jest na emeryturze, lista zawiera również kilku aktywnych graczy. Obstawiamy, że zgadniesz przynajmniej jeden. I dzięki Bogu za tego faceta, ponieważ bez niego ta konkretna decyzja byłaby trudna, biorąc pod uwagę wszystkie opcje.

Aby uzyskać dostęp do każdej części listy, po prostu kliknij link nad każdym obrazem. Mam nadzieję, że czytanie tej listy sprawi ci tyle samo przyjemności, co mi składanie jej w całość.

nr 00-9

Jan Elway | Lutz Bongarty/Getty Images

Jak można się spodziewać po pojedynczych cyfrach, zdecydowana większość tej otwierającej części serii przedstawia kilku z największych rozgrywających w historii NFL. Ale obejmuje również prawdopodobnie najlepszego dwukierunkowego gracza wszechczasów.

Nr 10-19

Tom Brady podczas meczu NFL pomiędzy Patriotami i Jets
Tom Brady | Maddie Meyer/Getty Images

Ta część listy, której tytułem jest dwóch najlepszych graczy sygnałowych wszechczasów, zawiera ośmiu rozgrywających i dwóch szerokich odbiorników. Myślisz, że możesz nazwać te dwie szerokości przed kliknięciem?

nr 20-29

Emmitt Smith podczas meczu NFL między kowbojami i wikingami
Emitt Smith | Marlin Levison / Star Tribune przez Getty Images

Ta lista 10 to fantastyczna mieszanka jednych z najlepszych biegaczy i defensywnych obrońców w historii NFL. Tu też wdarł się jeden szeroki odbiornik.

Numery 30-39

Walter Payton przed pojedynkiem NFL z 1987 roku pomiędzy Bears i Raiders
Walter Payton | Owen C. Shaw/Getty Images

Szukasz więcej biegaczy, w tym prawdopodobnie najlepszego w historii NFL? Mamy cię tam z numerami 30-39. Jest tu również więcej defensywnych obrońców, podobnie jak kolejna fantastyczna dwukierunkowa gwiazda.

nr 40-49

Ronnie Lott przed meczem NFL pomiędzy 49ers i Giants o mistrzostwo NFC 1990
Ronnie Lott | Dan Honda przez Getty Images

Ta sekcja listy zawiera nie tylko więcej świetnych obrońców i defensywnych obrońców, ale także pierwszego czarnego gracza, jaki kiedykolwiek został wprowadzony do Pro Football Hall of Fame.

nr 50-59

Lawrence Taylor przed meczem NFL między Giants a Cowboys
Lawrence Taylor | Skoncentruj się na Sport/Getty Images

Od „Samurai Mike” przez LT po członków słynnej „Steel Curtain” – legendarni obrońcy trafiają na nagłówki i podkreślają numery 50-59.

nr 60-69

Legenda NFL Ray Nitschke
Linebacker Green Bay Packers Ray Nitschke | Obrazy Getty

Niektórzy mogą nie uznać tego za najseksowniejszą część listy, ponieważ zawiera kilku obraźliwych liniowych. Ale nadal zawiera niektóre z najlepszych wszech czasów NFL.

nr 70-79

Legenda NFL „Mean” Joe Greene podczas Super Bowl 13
„Wredny” Joe Greene | Ross Lewis/Getty Images

Mieszanka ofensywnych i defensywnych liniowych, ta sekcja zawiera również linebackera, który był pierwszym graczem NFL, który zaszczycił okładkę Time Magazine.

nr 80-89

Legenda NFL Jerry Rice podczas Super Bowl 24
Ryż Jerry | Rich Pilling / Diamond Images za pośrednictwem Getty Images

Jak można się było spodziewać, w numerach 80-89 znajduje się kilku największych odbiorników szerokopasmowych w historii NFL, w tym oczywiście wielkiego Jerry’ego Rice’a. Ale jest tu więcej defensywnych graczy, niż mogłoby się wydawać.

nr 90-99

Legenda NFL Reggie White podczas pojedynku Eagles-Giants w 1989 roku
Reggie Biały | George Gojkovich/Getty Images

Obrona dominuje w ostatniej edycji, podobnie jak ci z listy zdominowali NFL podczas swoich karier.

Statystyki dzięki uprzejmości Pro Football Reference

Polub Sportscasting na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zasubskrybuj nasz kanał YouTube.

POWIĄZANE: Od nr 1 do nr 32, najlepszy zawodnik z każdym wyborem NFL Draft

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button