Rozrywka

23-letni wysportowany maniak dostępny za tani, pasuje do zgłoszonych potrzeb byków

Getty Myles Turner z Indiana Pacers i Nicolas Claxton z Brooklyn Nets, z których ten ostatni może być potencjalnym celem Chicago Bulls tego lata.

Chicago Bulls poinformowali, że tego lata chcą poprawić swoją wewnętrzną obronę. Pojawiły się doniesienia, że ​​są zainteresowani takimi graczami jak Rudy Gobert i Mitchell Robinson, którzy pomogliby w tym obszarze

Gobert teoretycznie byłby świetny, ale sprowadzenie go do Chicago wymagałoby od Bullsów wysłania Nikoli Vucevica i innych elementów, ponieważ Jazz nie zamieniłby go na tanie. I chociaż Robinson byłby solidnym dodatkiem, prawdopodobnie musieliby przepłacić, aby sprowadzić go do Wietrznego Miasta.

Jednak na rynku mógłby znaleźć się facet, który pasowałby do potrzeb Byków bez konieczności rozbijania banku. Nicolas Claxton powinien być kimś, do kogo spróbują przejść tego lata, ponieważ będą mieli dostęp do niepodatkowego MLE.

Z Brooklyn Nets w zeszłym roku Claxton zdobył średnio 8,7 punktu, 5,6 zbiórki i 1,1 bloku przy 67,4% strzelaniu z boiska. Claxton poprawił się także w fazie play-off, gdzie w czteromeczowej serii Brooklynu przeciwko Boston Celtics zdobył średnio 10,5 punktu, 6,3 zbiórki, 1,3 przechwytu i 2,3 bloku.

Claxton byłby solidnym dodatkiem do rotacji Chicago z ławki dzięki swojej wszechstronnej obronie i niedocenianej atletyce. Co więcej, ostatnie raporty jasno pokazują, że młode centrum powinno być dostępne po dość niskiej cenie.

Siatki nie pasują do oferty MLE dla Claxton

Omawiając potencjalne centra, które Houston Rockets mogłyby zaatakować w ramach wolnej agencji, Jonathan Feigen z Houston Chronicle poinformował, że sieci „uważa się za mało prawdopodobne, aby pasowały do ​​oferty średniego szczebla”.

Claxton ma zaledwie 23 lata i średnio 20,7 minut na mecz w Nets w zeszłym sezonie, i realistycznie rzecz biorąc, był najbardziej obiecującym wielkim człowiekiem na liście. Mimo to rozpoczął zaledwie 19 meczów. Zamiast tego, Sieci zdecydowali się kłusować przez większość nocy z Andre Drummondem.

Drummond wykonał tę robotę, kiedy dołączył do Sieci po wymianie Jamesa Hardena, ale zdecydowanie jest wątpliwe, dlaczego Sieci nie chciałyby przywrócić Claxtona. Jest jasnym punktem w chwiejnej rotacji centrum na Brooklynie.

Ich wahanie dobrze wróżyłoby jednak Bykom, którzy mogliby zaoferować Claxtonowi pełne MLE niebędące podatnikami, gdyby zechcieli. Byłoby to warte nieco ponad 10 milionów dolarów, ale biorąc pod uwagę, że Nets prawdopodobnie nie dorównają standardowej MLE (około 6 milionów dolarów), Bulls prawdopodobnie ujdą na sucho, płacąc Claxtonowi nieco mniej.

Najbardziej szalone jest to, że to nie pierwszy raz, kiedy Brooklyn pomyślał o przeniesieniu się z Claxon.

Sieci próbowały sprzedać Claxton

Według Kristiana Winfielda z New York Daily News, Nets próbował sprzedać Claxton w terminie w zeszłym sezonie.

„Wiele stron powiedziało mi, że Sieci pracują nad przesunięciem Nica Claxtona przed terminem handlowym NBA o godzinie 15:00. Claxton przegapił ostatnie dwa mecze Nets z powodu napięcia lewego ścięgna podkolanowego, a Nets właśnie przejęli Andre Drummonda i spodziewają się powrotu LaMarcusa Aldridge’a – napisał na Twitterze Winfield.

Wiele stron powiedziało mi, że Sieci pracują nad przesunięciem Nica Claxtona przed terminem handlowym NBA o 15:00. Claxton przegapił ostatnie 2 mecze Nets z powodu napięcia lewego ścięgna podkolanowego, a Nets właśnie kupił Andre Drummonda i spodziewa się powrotu LaMarcusa Aldridge’a.

— Kristian Winfield (@Krisplashed) 10 lutego 2022

Chicago może skorzystać z okazji, aby tego lata dodać Claxtona, ponieważ byłby idealnym wsparciem za Vuceviciem dzięki jego wszechstronności w defensywie i potencjałowi do poprawy.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button