Aktualności

30-sekundowy wywiad: Winnica Sussex założona przez dwóch pracowników City dążących do produkcji najlepszych win

Mark Driver wraz ze swoją żoną Sarah, oboje byłymi pracownikami City, założyli rodzinną Rathfinny Estate, 600-akrową winnicę położoną w kredowym South Downs, między Brighton i Eastbourne.

Co to jest USP?

Nasza posiadłość w East Sussex znajduje się na tym samym kredowym pasie, co Champagne, więc dzielimy półkontynentalny klimat, który jest idealny do uprawy wysokiej jakości winogron na wino musujące. Jesteśmy w trakcie produkcji jednych z najlepszych win na świecie, jednocześnie tworząc zrównoważony cel turystyczny i lokalne miejsca pracy.

Rathfinny to rodzinna winnica, produkująca najwyższej jakości wina musujące Sussex z jednej winnicy położonej w pięknym, kredowym South Downs, między Brighton i Eastbourne. Wszystkie nasze wina są produkowane „metodą tradycyjną”, w której bąbelki powstają w wyniku wtórnej fermentacji, która odbywa się wewnątrz butelki, a wszystkie nasze wina to wina rocznikowe, co oznacza, że ​​winogrona pochodzą z rocznika na butelce.

Jak powstała marka?

Rathfinny to nazwa farmy, którą kupiliśmy w 2010 roku. Rath to celtyckie słowo oznaczające zagrodę lub fort, a ziemia była pierwotnie własnością Irlandczyka, pana HL Finny’ego w latach pięćdziesiątych XIX wieku. Tarcza na naszym brandingu wywodzi się z tarczy East Sussex i zawiera sześć białych winogron, które pokazują kredowe gleby, które są idealne do uprawy musujących winogron. Wiele z naszego brandingu mówi o naszym poczuciu miejsca.

Czy podjąłeś inwestycję?

Mamy szczęście być samofinansującym się, więc kupiliśmy farmę Rathfinny i obsadziliśmy ponad 230 akrów ziemi pod winoroślą. Zbudowaliśmy również całą infrastrukturę potrzebną do produkcji naszych win na miejscu. Obejmuje to najnowocześniejszą winiarnię nominowaną przez RIBA i piwnicę z kontrolowaną temperaturą, która może pomieścić cztery miliony butelek wina, dzięki czemu nasze wino dojrzewa w butelkach na osadzie drożdżowym.

Jakie masz wskazówki dla innych, którzy chcą wejść do branży?

Znajdź rynek dla swoich win, zanim zainwestujesz w winnicę lub winnicę. Sadzisz winnicę dla kolejnego pokolenia, więc musisz uzbroić się w cierpliwość i bardzo długo patrzeć na inwestycję. Zawsze musisz skupić się na jakości, ponieważ wymyślne opakowanie i ciekawość mogą sprzedać tylko pierwszą butelkę, to jakość wina sprawia, że ​​ludzie wybierają twoje wina za każdym razem.

Co przyniesie przyszłość?

Zrównoważony rozwój był w naszym DNA od samego początku, a obecnie jesteśmy w trakcie uzyskiwania certyfikatu B-Corp. W naszych budynkach użyliśmy wielu lokalnych materiałów, w tym krzemienia i dębu. Jesteśmy dumni, że jesteśmy samowystarczalni pod względem wody i oczyszczamy wszystkie nasze ścieki na miejscu. Mamy małą farmę fotowoltaiczną o mocy 50 kWh i zamierzamy zainstalować znacznie większą farmę fotowoltaiczną o mocy 504 kWh, składającą się z ponad 1200 paneli fotowoltaicznych, co przybliży nas do naszego celu, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. siły, szkoląc ludzi w wielu umiejętnościach potrzebnych w winnicy i całej posiadłości.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button