Rozrywka

50 centów raz przekazany na podpisanie kontraktu z raperem J. Coleem

Był moment, w którym 50 Cent mógł mieć okazję podpisać kontrakt z innym raperem J. Cole’em. Chociaż raper „Nice Watch” ostatecznie podpisał kontrakt z Jay-Z, wiele wytwórni wyraziło zainteresowanie rekrutacją gwiazdy. Ale 50 Cent po prostu nie był pewien podpisania kontraktu z młodym artystą z powodu szczególnego stylu J. Cole’a.

J. Cole zawsze chciał podpisać kontrakt z Jay-Z

J. Cole | Tim Mosenfelder/Getty Images

Dla artysty hip-hopowego J. Cole’a planem zawsze było znalezienie sposobu na podpisanie kontraktu z Jay-Z. To był cel, do którego dążył, odkąd znalazł muzykę. Stało się tak, ponieważ Jay-Z zajmował się biznesem muzycznym w sposób, który Cole uważał za niewielu innych artystów.

„Studiowałem grę, studiowałem najlepszych i badałem ruchy ludzi, błędy, które popełniali i pułapki. I po prostu zrobił wszystko tak blisko ideału”, powiedział kiedyś Cole dla ABC News. „Gdybym chciał zrobić to jak ktokolwiek lub lepiej niż ktokolwiek inny, byłby to on”.

Ale jego pierwsze spotkanie z Schemat artysta spotkał się z rozczarowaniem. Cole pomyślał, że może zrobić wielki przełom, ściągając hip-hopowe bity, które nagrał na płytę i wręczając je Jay-Z. Miał to wszystko zaplanowane.

„Może moglibyśmy po prostu przesunąć mu płytę, a jeśli przesuniemy mu płytę, pójdzie na górę i jej posłucha, a jeśli tego posłucha, pokocha to i wyśle ​​na dół, wiesz, dla mnie chodź na górę, a on prawdopodobnie podpisze ze mną kontrakt – czy cokolwiek było w mojej głowie – powiedział Cole.

Ale wtedy Jay-Z nie był zainteresowany.

„’Człowieku, nie chcę tego’”, Cole przypomniał sobie, jak Jay-Z powiedział, kiedy zaproponowano mu płytę. „Myślałem, że w tym momencie był zły — ponieważ zaskoczyło mnie to, miałem tak duże nadzieje, że tylko jedno takie krótkie zdanie od niego”.

„src=”https://www.youtube.com/embed/ZRoYg-qzqXk?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Ale Cole był wytrwały i kilka lat później znalazł się podpisany do Roc Nation Jay-Z.

50 Cent nie był pewien podpisania kontraktu z J. Cole

Jednak zanim Cole wylądował w Roc Nation, było sporo wytwórni, które wyrażały zainteresowanie raperem. W rozmowie z Vibe, J. Cole ujawnił, że rozmawiał nawet z menedżerem Eminema Paulem Rosenbergiem o możliwej umowie.

„Byłem niepodpisany, a moje nazwisko zaczęło krążyć po branży. Odbyłem spotkanie z Paulem Rosenbergiem i spotkanie z Markiem Pittsem, ale moje rzeczy nie dotarły jeszcze do Jaya Z. Nikt się nie ruszał – przypomniał sobie Cole.

W końcu Cole spotkał się z jednym z menedżerów 50 Centa, Sha Money XL. Sha Money w końcu zaprosił Cole’a do domu lat 50-tych, którego wtedy tam nie było. Mimo to Sha Money powiedział Cole’owi, że odda swoją muzykę 50. Ale raper „In Da Club” po prostu nie został sprzedany niezarejestrowanemu artyście.

„Potem Sha Money próbował ze mną mocno się pieprzyć. Mówił: „Synu, patrzę, gram 50 twoich gów”. Podobno historia jest taka, że ​​grał 50 moich s*** i 50 nie było pewnych. Na przykład: „Nie wiem, człowieku”.

50 Cent czuł, że J. Cole mógł być po prostu innym typem rapera, niż szukał. Typ artysty, który za dnia nosi „smukłe dżinsy”. Ale Cole nie miał złej woli wobec 50 za swoją decyzję.

„Nie widział tego, ale to był dobry czas w moim życiu. Był zupełnie nowy, świeży. Bycie w tym łóżeczku było niesamowite – powiedział Cole.

J. Cole pomógł Kendrickowi Lamarowi podpisać kontrakt z Dr. Dre

” src=”https://www.youtube.com/embed/GxVXEd_G_60?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Oprócz samego podpisania kontraktu, J. Cole pomógł także innemu młodemu raperowi w podpisaniu kontraktu z Kendrick Lamar. W rozmowie z Nardwuarem dziennikarz zapytał Cole’a, czy powiedział Dr. Dre o Lamar. Które Cole później zweryfikuje.

„Odpowiedź brzmi: tak. Nie powiem, że byłem pierwszym, który mu powiedział… Kiedy przyprowadziłem go do Dre, pomyślałem: „Wiesz, co musisz zrobić” – powiedział Cole.

POWIĄZANE: Jak poznali się J. Cole i jego żona Melissa Heholt?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button