Aktualności

50 migrantów powiedziało, że zostaną wysłani do Rwandy w ramach kontrowersyjnego rządowego planu przesiedleń

50 migrantom powiedziano, że zostaną wysłani do Rwandy w ramach kontrowersyjnego planu przesiedleń, powiedział Boris Johnson.

Pomimo powszechnej krytyki polityki i spodziewanego sprzeciwu prawnego, w rozmowie z Codzienna poczta premier obiecał „wkopać się do walki” i zająć się „lewicowymi prawnikami”.

W ramach pięcioletniego procesu osoby, które wjechały do ​​Wielkiej Brytanii poza oficjalnymi kanałami od 1 stycznia tego roku, zostaną wysłane do Rwandy w celu osiedlenia się.

Początkowo uważa się, że koncentruje się w dużej mierze na samotnych mężczyznach przybywających do Wielkiej Brytanii na małych łodziach lub ciężarówkach.

Osoby wysłane do wschodnioafrykańskiego kraju otrzymają zakwaterowanie na czas rozpatrywania ich wniosków o azyl.

Jeśli uzyskają status uchodźcy, zaoferuje się im pobyt w Rwandzie, ale nie otrzymają statusu uchodźcy w Wielkiej Brytanii ani nie odlecą samolotem z powrotem, niezależnie od wyniku ich podania.

Polityka – prowadzona przez minister spraw wewnętrznych Priti Patel – była szeroko krytykowana przez ponad 160 organizacji charytatywnych, arcybiskupa Canterbury, opozycyjne partie polityczne, a nawet torysów, w tym byłą premier Theresę May.

Według Czerwonego Krzyża i Rady ds. Uchodźców, plan szerzył strach wśród osób ubiegających się o azyl, niektórzy ukrywają się, a jeden nawet próbuje popełnić samobójstwo.

Pani Patel wzięła na siebie osobistą odpowiedzialność za przeforsowanie tej polityki pośród krytyki, że nie ma wystarczających dowodów na to, że jest opłacalna.

Przyznała, że ​​proces ten „potrwa”, ale powiedziała, że ​​krytycy tej polityki „nie mają odpowiedzi”, aby rozwiązać problem niebezpiecznych przepraw na małych łodziach.

Podkreśliła, że ​​program oznaczałby, że osoby „wyjeżdżające niebezpieczne, niepotrzebne i nielegalne podróże do Wielkiej Brytanii mogą zostać przeniesione do Rwandy, aby rozpatrzyć ich wnioski o azyl i odbudować tam swoje życie, pomagając przełamać model biznesowy przemytników ludzi i zapobiec utracie życie.”

Jednak przeprawy małymi łodziami są kontynuowane, a najnowsze dane rządowe pokazują, że 792 migrantów przybyło na brytyjskie wybrzeża w tygodniu od 2 do 8 maja.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło plany rozpoczęcia informowania pierwszej grupy migrantów na początku tego tygodnia.

W wywiadzie pan Johnson powiedział, że 50 „zawiadomień o zamiarze” zostało wysłanych do grupy migrantów, w tym tych, którzy przekroczyli kanał La Manche, aby dostać się do Wielkiej Brytanii.

Osoby fizyczne mają od 7 do 14 dni na wniesienie sprzeciwu i powszechnie oczekuje się, że pojawią się wyzwania prawne.

Johnson powiedział, że istnieje „ogromny schemat blokowy”, który pomoże uporać się z oczekiwaną opozycją prawną.

Powiedział Poczta: „Będzie dużo prawnego sprzeciwu ze strony tych typów firm, które od dawna zabierają pieniądze podatników, aby montować tego rodzaju sprawy i udaremniać wolę ludzi, wolę Parlamentu. Jesteśmy na to gotowi.

„Zagłębimy się w walkę i sprawimy, że zadziała… Mamy ogromny schemat działań, które musimy zrobić, aby sobie z tym poradzić, z prawnikami leworęcznymi”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button