Rozrywka

6 najlepszych parasoli UV według dermatologa

Kiedy potrzebujesz ochrony przed słońcem, „poszukaj parasoli, które mają wskaźnik UPF, który odnosi się do współczynnika ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym”, zaleca Marisa Garshick, MD, dermatolog z MDCS Dermatology z Nowego Jorku. „Wartości UPF >40, 45, 50, 50+ zapewniają doskonałą ochronę przed 97,5–98% promieniami UV”. Poza oceną UPF poszukaj większych parasoli, które blokują więcej promieni niż mniejsze (niezależnie od tego, czy wybierzesz parasol wielkości plaży, czy parasol ręczny) i zastanów się, czy wolisz, aby parasol miał czarną lub odblaskową powłokę.

Jakie kryteria wziąć pod uwagę

Parasole zaprojektowane do ochrony przeciwsłonecznej zazwyczaj wykorzystują lekki poliester lub nylon z czarną lub odblaskową powłoką, która blokuje promienie. Bez tej powłoki zwykłe parasole poliestrowe lub nylonowe blokują tylko 77% promieniowania UV. Wybór powłoki zależy jednak od Twoich priorytetów. Dr Garshick zauważa, że ​​„czarna powłoka może zapewniać lepszą ochronę UPF i jest mniej podatna na odklejanie” niż powłoka odblaskowa. To powiedziawszy, chociaż powłoka odblaskowa może w końcu się odkleić, „utrzymuje również obszar pod parasolem w chłodniejszym miejscu, szczególnie gdy jest bardzo gorąco”. Tak więc parasole z powłoką odblaskową są idealne, gdy chcesz zachować chłód i ochronę.

Jeśli chodzi o rozmiar parasola, wiedz, że większy jest lepszy dla ochrony przed promieniowaniem UV. Parasole ręczne mają od 23 do 68 cali, a kiedy możesz, powinieneś błądzić po większej stronie. Lekki, składany parasol ułatwia zarządzanie szerszymi rozmiarami czaszy. Chociaż parasole plażowe są zwykle większe niż te podręczne, nadal należy szukać jak największego zasięgu, co może po prostu oznaczać, że należy usiąść w kierunku środka parasola. Im bliżej krawędzi klosza siedzisz, tym mniejszą ochronę zapewnia parasol.

Parasole plażowe zwykle zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV z góry, ale Twój parasol może również wymagać regulowanego drążka lub bocznych klap, które tworzą zadaszenie na plażę dla ciągłej ochrony, gdy zmienia się kąt słońca. W wietrznych obszarach wiatroszczelne parasole zwykle mają konstrukcję z podwójnym baldachimem, która zapobiega odwracaniu się parasola.

Niezależnie od tego, czy spacerujesz po mieście, czy wylegujesz się na plaży, te parasole UV z wysokimi wskaźnikami UPF ochronią Cię przed poparzeniem słonecznym i uszkodzeniem skóry — ale, jak zauważa dr Garshick, „parasol jest pomocnym dodatkiem do ochrony przed promieniowaniem UV ekspozycja, może nie zapewniać wystarczającej ochrony w przypadku dłuższej ekspozycji”, więc zawsze dobrze jest również stosować zalecany przez dermatologów krem ​​przeciwsłoneczny.

Kup najlepsze parasole UV

W pośpiechu? Oto najlepsze parasole UV:

  1. Przenośny parasol UV z szerokim baldachimem: Parasol podróżny Umenice UPF 50+
  2. Parasol plażowy z panelami bocznymi dla dodatkowej ochrony przed promieniowaniem UV: Schronienie na parasol sportowy Brella
  3. Przyjazny dla budżetu parasol UV na każdą pogodę: Kompaktowy teflonowy parasol ABCCANOPY
  4. Parasol UV, który montuje się na leżaku: Sport-Brella Versa Brella
  5. Wiatroodporny parasol UV: Bardzo duży wiatroodporny parasol golfowy G4Free
  6. Regulowany parasol plażowy: AMMSUN 7ft Heavy Duty wiatroszczelny przenośny parasol plażowy

Oto niektóre z najlepszych parasoli UV o specyfikacjach określonych przez dermatologa, gotowych chronić Cię przed promieniami słonecznymi w niemal każdej sytuacji.

1. Przenośny parasol UV z szerokim baldachimem

Dzięki 42-calowej średnicy i odblaskowej powłoce, która zapewnia ochronę UPF 50+, parasol UV Umenice rzuca obfity cień i pomaga utrzymać chłód również w upalne dni. Przenośna konstrukcja składa się do mniej niż 12 cali długości, dzięki czemu z łatwością zmieści się w torebce lub plecaku. Jest też poręczny pasek na nadgarstek.

Dzięki futerałowi, wygodnemu uchwytowi i automatycznemu przyciskowi otwierania, jest to wygodna konstrukcja do przenoszenia, dzięki której zawsze będziesz mieć pod ręką ochronę przeciwsłoneczną, gdy jesteś poza domem. Dodatkowo możesz wybierać spośród kilku różnych projektów.

Ochrona przed słońcem: UPF 50+ | Powłoka: Odblaskowe | Rozmiar czaszy: 42 cale

Jeden z recenzentów napisał: „Miałem falę upałów w SoCal i otrzymałem to w samą porę. Często spaceruję lub jedzę na zewnątrz, a ten parasol całkowicie zasłonił promienie słoneczne. Jest też urocza z lekko różowym wnętrzem”.

2. Parasol plażowy z panelami bocznymi dla dodatkowej ochrony przed promieniowaniem UV

Ten wyjątkowy parasol UV firmy Sport-Brella to świetny wybór na dni na plaży i spotkania na świeżym powietrzu. Odblaskowa powłoka na wytrzymałej poliestrowej czaszy zapewnia ochronę UPF 50+ i pomaga utrzymać chłód, gdy słońce zachodzi w tym procesie.

53-calowy baldachim rozszerza się, zapewniając łącznie 8 stóp pokrycia cienia po opuszczeniu bocznych klap. Te klapy można przytrzymać na miejscu za pomocą dołączonych kołków gruntowych, aby zapewnić wszechstronne pokrycie, które nie wymaga regulacji, gdy słońce porusza się po niebie. Posiada również mechanizm przechylania, dzięki któremu możesz idealnie wycelować cień, a także skręcający się świder u podstawy tyczki, aby łatwo zakotwiczyć go w piasku.

Chociaż może to pogorszyć boczną ochronę przeciwsłoneczną, budka ma boczne okna z siatki po obu stronach, które można otworzyć, aby zapewnić przepływ powietrza, gdy potrzebujesz dodatkowej pomocy w utrzymaniu chłodu. Okna te wraz z konstrukcją podwójnego daszka zapobiegają również zdmuchnięciu parasola przy silnym wietrze, ponieważ podmuchy wiatru mogą przechodzić przez parasol, zamiast go zaczepiać.

Ochrona przed słońcem: UPF 50+ | Powłoka: Odblaskowe | Rozmiar czaszy: 53 cale

Jeden recenzent napisał: „Bardzo zadowolony z tego zakupu. Tak prosty w konfiguracji i KOCHAJĄCY, że może to być zwykły parasol lub pół namiotu.”

Dostępne również na: Walmart, 39 USD i DICK’S Sporting Goods, 60 USD

3. Przyjazny dla budżetu parasol UV na każdą pogodę

Za mniej niż 10 USD ten niedrogi parasol UV firmy ABCCANOPY wykorzystuje długotrwałą czarną powłokę kleju, aby zapewnić ochronę UPF 50+ w wygodnej, składanej konstrukcji. Baldachim o przekątnej 40,5 cala jest wystarczająco duży, aby zapewnić dużo cienia jednej osobie, a gruby, wielowarstwowy materiał zapewnia dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV, a jednocześnie sprawia, że ​​parasol jest wyjątkowo trwały.

Kompaktowy parasol jest również wodoodporny i ma elastyczne, pokryte żywicą żebra z włókna szklanego, które sprawiają, że jest to dobry wybór również w wietrznym lub deszczowym klimacie. Konstrukcja na każdą pogodę działa o każdej porze roku, dzięki czemu możesz chronić przed promieniami UV bez względu na porę roku. Wybierz jeden z kilku jednokolorowych typów lub kilka z żywymi wzorami.

Ochrona przed słońcem: UPF 50+ | Powłoka: Czarny | Rozmiar czaszy: 40,5 cala

Jeden recenzent napisał: „To urocza konstrukcja, kompaktowa i odpowiednia na słońce i deszcz — świetny mały parasol”.

4. Parasol UV, który montuje się na twoim krześle plażowym

Versa-Brella firmy Sport-Brella może pochwalić się oceną UPF 50+ (dzięki odblaskowej powłoce pod spodem) i uniwersalnym zaciskiem, który sprawia, że ​​jest idealny na dni na plaży lub po prostu długi, leniwy dzień relaksu na świeżym powietrzu. Zamontuj go na krześle lub połóż na wózku, wózku golfowym lub czymkolwiek innym z miejscem do zamocowania tego parasola.

Szeroki, asymetryczny baldachim ma wymiary 38 cali na 39 cali, dzięki czemu zapewnia dużo osłony cienia. Posiada również przegub obrotowy o 360 stopni u góry, dzięki czemu możesz regulować kąt parasola w razie potrzeby, aby chronić słońce przed słońcem, nawet gdy się porusza.

Popularny parasol UV zdobył łącznie 4,3 gwiazdki na Amazon po ponad 45 000 recenzji. Jest również dostępny w dziewięciu różnych kolorach i w bardzo dużym rozmiarze, który ma 44 cale szerokości i 44 cale długości.

Ochrona przed słońcem: UPF 50+ | Powłoka: Odblaskowe | Rozmiar czaszy: 38×39 cali

Jeden recenzent napisał: „Pomyśleli o wszystkim z tym jednym, a parasolem można manipulować w dowolny sposób, aby uzyskać odpowiednią osłonę przeciwsłoneczną, bez względu na to, w którą stronę kieruje słońce. Uwielbiam to i polecam znajomym i rodzinie!”

Dostępne również na: Walmart, 39 USD, DICK’S Sporting Goods, 22 USD

5. Wiatroodporny parasol UV

Wyjątkowo duży baldachim o średnicy 52 cali (z łukiem 62 cali) zapewnia ochronę UPF 50+ dzięki temu parasolowi UV od G4Free. Gęsta tkanina stanowi grubą barierę, która jest jeszcze bardziej ochronna dzięki srebrnej powłoce odbijającej, która odpycha promienie UV.

Konstrukcja z podwójnym baldachimem i trwałe, ale elastyczne żebra z włókna szklanego sprawiają, że jest to również świetna opcja na wietrzne dni. Podwójny daszek umożliwia przepływ powietrza, aby zapobiec odwróceniu parasola. Ale jeśli wiatry są wystarczająco silne, aby się odwróciły, ramę z włókna szklanego można po prostu obrócić z powrotem do kształtu bez pękania, tak jak robią to inne ramy.

Dzięki tej odblaskowej powłoce ten parasol może pomóc Ci zachować chłód, a ponadto możesz wybrać jeden z trzech rozmiarów, aby znaleźć odpowiednią równowagę między przenośnością a zasięgiem. Zejdź do 54-calowego łuku, jeśli chcesz coś łatwiejszego do noszenia, lub do 68-calowego łuku, jeśli chcesz mieć jeszcze szerszy obszar cienia dla parasola podręcznego.

Ochrona przed słońcem: UPF 50+ | Powłoka: Odblaskowe | Średnica: 45, 52 i 59 cali (wymiary łuku: 54, 62 i 68 cali)

Jeden recenzent napisał: „Uwielbiam grać w golfa, a kiedy jestem na poligonie, spędzam tam ponad 3 godziny. Chciałem, żeby ten parasol blokował promienie UV, kiedy tam jestem, i świetnie się spisuje. Posiadam wózek do pchania i rączka idealnie pasuje do uchwytu. Pod nim temperatura jest o co najmniej 10° niższa. Bardzo dobrze trzyma się również w wietrzny dzień.”

6. Regulowany parasol plażowy

Ten klasyczny parasol plażowy zapewnia ochronę UPF 50+ i 7-metrowy baldachim, który można regulować w razie potrzeby, aby chronić przed słońcem bez względu na to, gdzie jest na niebie. Ten parasol plażowy wykorzystuje tkaninę poliestrową ze srebrną powłoką, która blokuje szkodliwe promienie.

Otwór wentylacyjny w pobliżu środka zapewnia przepływ powietrza i zwiększa odporność na wiatr bez zmniejszania zdolności parasola do blokowania promieni UV. Regulowany drążek można łatwo przechylić, aby zablokować słońce za naciśnięciem przycisku, a jest wyposażony w kotwicę, która utrzymuje go na miejscu w piasku. Jest dostępny w ośmiu plażowych kombinacjach kolorystycznych.

Ochrona przed słońcem: UPF 50+ | Powłoka: Odblaskowe | Rozmiar czaszy: 84 cale

Jeden recenzent napisał: „Po latach frustracji z powodu różnych rodzajów parasoli plażowych wiejących w przeciętnie wietrzne dni, wybrałem ten model ze względu na wkręcaną podstawę i solidną konstrukcję. Spełnia swoją obietnicę jako parasol plażowy o silnym wietrze. Łatwy w montażu i zapewnia dużo cienia dla dwóch osób. Wysoce zalecane.”

Dostępne również na: Walmart, 50 USD

Ekspert:

Dr Marisa Garshick, MD, dermatolog certyfikowany przez zarząd w Dermatologia MDCS

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w dniu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button