Rozrywka

Aaron Salter: Hołd dla emerytowanego policjanta

Twitter Aaron Salter Jr

Aaron Salter był emerytowanym policjantem w Buffalo i ukochanym ochroniarzem, który był jedną z 10 osób zamordowanych przez bandytę białej supremacji, który zaatakował sklep spożywczy Tops Friendly Market.

Szef policji w Buffalo, Joseph Gramaglia, nazwał go „bohaterem w naszych oczach” podczas konferencji prasowej. Salter skonfrontował się i zastrzelił bandytę, zanim ten zastrzelił go na śmierć.

Payton Gendron jest podejrzanym o zabicie co najmniej 10 osób w sklepie spożywczym w sklepie w Buffalo w stanie Nowy Jork w sobotę 14 maja 2022 r. podczas transmisji wideo na żywo. Gendron został aresztowany na miejscu, powiedziała policja w Buffalo. Trzech innych zostało rannych. Gendron stoi w obliczu zarzutów o morderstwo pierwszego stopnia w sądzie stanu Nowy Jork i może również zostać postawiony w stan oskarżenia federalnego, w tym przestępstw z nienawiści, powiedzieli urzędnicy. Nazwiska ofiar nie zostały jeszcze ujawnione.

Napastnikowi przypisano rasistowski i antysemicki manifest oraz transmisję na żywo na Twitchu, ale władze nie zweryfikowały tych kont. Pojawił się obrazowy film, na którym widać ciała leżące na parkingu, gdy funkcjonariusze organów ścigania zabierają podejrzanego do aresztu. Gendron pochodzi z Conklin w stanie Nowy Jork. W manifeście powiedział, że jest 18-letnim studentem college’u i samozwańczym zwolennikiem białej supremacji. W manifeście powiedział, że celował w miasto z dużą populacją Czarnych.

Oto, co musisz wiedzieć o Salterze:

1. Salter został zapamiętany jako „ukochany ochroniarz”

Według Buffalo News, Salter został zapamiętany jako „ukochany ochroniarz”. Według Buffalo News Salter był Czarnym. Manifest przypisywany strzelcowi wyjaśnia, że ​​jest on zwolennikiem białej supremacji, który wybrał Buffalo, ponieważ ma dużą populację Czarnych.

„Jedną z osób w sklepie jest ochroniarz, ukochany ochroniarz, który jest emerytowanym policjantem w Buffalo, bohater w naszych oczach, zaatakował podejrzanego, oddał kilka strzałów, uderzył podejrzanego, ale dlatego, że miał ciężką zbroję poszycia, ta kula nie miała naboju” – powiedział komisarz policji na konferencji prasowej. Podejrzany następnie zabił ochroniarza, podała policja.

Daily Beast poinformował, że Salter pracował w sklepie spożywczym przez cztery lata.

Według władz 11 z 13 zastrzelonych ofiar było czarnych, a dwie były białe. Wśród ofiar jest czterech pracowników sklepu. Burmistrz Buffalo Byron Brown powiedział na konferencji prasowej: „Buffalo jest znane jako miasto dobrych sąsiadów w kraju i za granicą. To społeczność, w której ludzie się kochają. Strzelec nie pochodził z tej społeczności. W rzeczywistości strzelec podróżował godzinami spoza tej społeczności, aby popełnić tę zbrodnię na mieszkańcach Buffalo.

Brown dodał: „Dzień, w którym ludzie cieszyli się słońcem, rodziną, przyjaciółmi, wszelkiego rodzaju szczęśliwymi zajęciami. Ludzie w supermarkecie, zakupy i spadające na nich kule. Życie ludzi zostaje zmiecione w jednej chwili bez powodu”.

2. Salter pracował jako oficer policji w północno-wschodniej dzielnicy; Jego syn również nazwał go „bohaterem”

Według gazety, 55-letni Salter pracował jako policjant w dystrykcie północno-wschodnim, który dodał, że ostrzał Saltera nie zabił strzelca, ponieważ miał na sobie „ochronny sprzęt taktyczny”.

„Dzisiaj jest szok” – powiedział The Daily Beast jego syn, Aaron Salter III. „Jestem prawie pewien, że uratował dzisiaj kilka istnień ludzkich. Jest bohaterem.

Salter zostawił trójkę dzieci. Według The Daily Beast, wszedł na wydział policji w Buffalo natychmiast po ukończeniu szkoły średniej.

NBC New York poinformował, że napastnik nosił „karabin i nosił sprzęt wojskowy lub rodzaj kamizelki kuloodpornej”.

3. Kiedyś Salter przeżył atak ze strzelby podczas pracy jako policjant

W 1996 r. Buffalo News doniosło o Salterze i innym biurze, mówiąc, że dwaj funkcjonariusze policji z Buffalo „uciekli dziś wcześnie przed atakiem ze strzelby na Leroy Avenue, strzelając najpierw do jednego z dwóch mężczyzn aresztowanych później przez zespół ds. broni specjalnej i taktyki”.

Podejrzany „wyszedł zza drzwi i wymierzył załadowaną strzelbę kalibru 12 w twarze funkcjonariuszy stacji Kensington, Aarona Saltera Jr. i Geralda Smitha”, zgodnie ze starym artykułem.

„Moją pierwszą reakcją było uchylenie się” — powiedział wtedy Salter dla Buffalo News. „Nie lubię patrzeć w dół lufy strzelby i gdyby nie mój partner, który najpierw strzelił, byłaby to świetna okazja, by nas zastrzelić. Mój partner prawdopodobnie nas uratował”.

4. Salter nazwał siebie „mężem wszystkich zawodów” i pracował nad projektem „pracujących silników na wodzie” PlayAaron Salter, AWS Hydrogen Technologies LLCAaron Salter z AWS Hydrogen Technologies LLC, pokazuje swojego pickupa Ford F-150 jego system paliwa wodorowego AWS. Brak wodorowych ogniw paliwowych. System jest zasilany przez elektrolizę. Jednak Arron odkrywa na tym filmie, że nie występuje elektroliza, a ciężarówka nadal jeździ… Niesamowite2015-09-05T21:16:08Z

Na LinkedIn Salter napisał:

Jestem policjantem przez ostatnie 27 lat, ostatnie dwa byłem w dywizji ruchu drogowego, zajmuję się imprezami w First Niagara Center oraz jeżdżę na motocyklu robiąc parady i wyścigi po mieście Buffalo. Jestem mistrzem wszystkich zawodów, mistrzem żadnego Zawsze pracuję nad moimi pojazdami i/lub moim projektem uruchamiania silników na wodzie przez ostatnie cztery lata, chciałbym zrealizować moje marzenie o zjeżdżaniu samochodów wody przy użyciu mojego nowo odkrytego źródła energii pewnego dnia.

Na LinkedIn napisał, że jest policjantem w firmie AWS Hydrogen Technologies LLC i ma tytuł Associate w dziedzinie komunikacji i studiów medialnych w Canisius College, do którego uczęszczał w latach 80.

W 2016 roku pisał na Facebooku:

To jest strona mojej firmy na facebooku Jestem podekscytowany moją firmą Powiedziałem 6 miesięcy temu Wierzę, że mogę zmienić sposób, w jaki zasilamy samochody, łodzie, generatory i pochodzi z wody. Niedawno podpisałem kontrakt z zespołem Inside Edge z Daymond John, który zaczynam w piątek 3 czerwca. Mogę więc zacząć udzielać licencji na ten niesamowity produkt firmom, które chcą korzystać z nowego źródła energii. To, co nazwałem, Reyhated Hydrogen. I możemy zbliżyć się o krok do pomocy w pozbyciu się przez planetę tych niebezpiecznych węglowodorów, które niszczą ozon i powodują globalne ocieplenie. Dołącz do mnie w tej misji dzięki.

5. Mama Saltera pracowała w sklepie spożywczym Tops jako kasjerka

Niekoronowani budowniczowie społecznościCarol Salter

Według jej nekrologu matka Saltera pracowała kiedyś w sklepie Tops.

„Carol pracowała w Tops Super Market w Central Park Plaza przez 15 lat jako kasjerka, a następnie Head Cashier awansowała na stanowisko Front End Managera do 1986 roku. Carol i jej mąż, nieżyjący już Aaron Salter Sr., otworzyli i prowadzili AC Laundry & Dry Cleaners. przy 379 Genesee Street przez 12 lat, zamykając swoją działalność w 1998 roku”, czytamy.

Buffalo News poinformował, że podejrzany był „ubrany w kamizelkę kuloodporną i uzbrojony w karabin o dużej mocy”. Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul powiedziała, że ​​podejrzany prawdopodobnie użył broni, która została legalnie kupiona, ale została zmodyfikowana przez nielegalne magazyny. Powiedziała, że ​​śledczy pracują nad ustaleniem, gdzie magazyny zostały zakupione. Powiedziała, że ​​są one legalnie sprzedawane w innych częściach kraju, w tym w Pensylwanii.

CZYTAJ DALEJ: Możliwa przerwa w 2009 r. Przypadek zaginięcia 17-letniej dziewczynki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button