Rozrywka

Aligator uśmiercony po tym, jak znaleziono go pływającego z nożem wbitym w głowę w stawie na Florydzie

Mieszkańcy Deltony na Florydzie byli przerażeni, gdy zauważono gigantycznego aligatora pływającego w basenie z dużym nożem wystającym z głowy.

REKLAMA

Według stacji informacyjnej Orlando WESH, Florida Fish and Wildlife Conservation Commission (FWC) stwierdziła, że ​​pilnie wszczęła dochodzenie w sprawie incydentu po wielu doniesieniach o zaobserwowaniu aligatorów. Zgodnie z doniesieniami, aligator został zauważony przez kilku przechodniów pływających w stawie w Deltonie, położonym na północny wschód od Orlando.

REKLAMA

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ

Jak zginął Brian Laundrie? Teorie aligatora dołączają do wielu spisków w Internecie

„KREW WSZĘDZIE”: Nurkujący „krzyczy o pomoc” po tym, jak BLUE REKIN ugryzł ją w nogę w „niezwykle rzadkim ataku”

REKLAMA

Zespół funkcjonariuszy Komisji Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody Florydy (FWC) został natychmiast wysłany w weekend w celu schwytania aligatora. Zespół poddał następnie eutanazji zwierzę, które doznało poważnych obrażeń ciała. Jednak osoba odpowiedzialna za straszliwy czyn wciąż pozostaje niezidentyfikowana.

Zgodnie z prawem stanu Floryda, zabijanie lub ranienie aligatora jest surowo zabronione, chyba że zostało to zatwierdzone przez komisję FWC lub w ramach Statewide Alligator Harvest Program. Zabicie aligatora jest przestępstwem trzeciego stopnia w stanie i może skutkować karą 5 lat więzienia lub ogromną grzywną.

REKLAMA

Podobny incydent został zgłoszony w Teksasie w czerwcu 2019 roku, kiedy w Pumpkin Lake w Sugar Land zauważono aligatora z nożem do steków wystającym z głowy. W tym czasie urzędnik parku twierdził, że są optymistami, że aligator nie odczuwa bólu. Przeszukano basen, aby znaleźć zwierzę, ale nie znaleziono go do 20 czerwca tego roku.

„Nie jestem fanem aligatorów, ale ludzie są znacznie bardziej przerażający” – napisał jeden z użytkowników mediów społecznościowych w sekcji komentarzy na Facebooku w raporcie informacyjnym WKMG na temat rannego zwierzęcia na Florydzie.

REKLAMA

Według Komisji Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody na Florydzie często obserwuje się interakcje między aligatorem a człowiekiem w stanie. Szacuje się, że Floryda, powszechnie nazywana stanem aligatora, liczy około 1,3 miliona aligatorów. Ostatnio widziano mężczyznę grającego w golfa w Neapolu na Florydzie, który nadal to robił, nawet gdy aligator podszedł od tyłu.

REKLAMA

FWC wielokrotnie informowało mieszkańców, że „osoby zaniepokojone aligatorem powinny zadzwonić na gorącą linię FWC dla uciążliwych aligatorów pod numer 866-392-4286”.

„Pamiętaj, nigdy nie karm aligatora i zachowaj dystans, jeśli go zobaczysz”, dodaje na swojej stronie internetowej. „Płyń tylko w wyznaczonych miejscach do pływania w ciągu dnia. I trzymaj zwierzęta na smyczy i z dala od wody”.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button