Rozrywka

„Allo” Allo! Gwiazda Monsieur Ernest, Robin Parkinson, umiera spokojnie u boku swojej żony

’Allo’ Gwiazda Allo Robin Parkinson zmarł w wieku 92 lat z żoną u boku.

Aktor, który był najbardziej znany z roli Monsieur Ernesta Leclerca w ukochanym sitcomie, miał imponującą karierę, która trwała dziesięciolecia.

Oświadczenie wydane w imieniu jego rodziny mówi: „Robin Parkinson, aktor, znany z „Allo” Allo i jako głos Button Moona, zmarł spokojnie w wieku 92 lat z żoną i córkami u boku”.

Robin regularnie pojawiał się na ekranach w latach 70. i 80., a dzięki swojej wybitnej karierze był przez wielu uważany za członka rodziny królewskiej.

Gwiazda Allo, Robin Parkinson, zmarł w wieku 92 lat u boku swojej żony (Zdjęcie: PA) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Jego czteroletnia kariera w telewizji obejmowała takie seriale jak Girls About Town, The Many Wives Of Patrick, The Young Ones i Rising Damp.

Pojawił się jako drugi aktor, który zagrał pana Ernesta Leclerca po śmierci Dereka Royle’a i stał się znajomą twarzą komedii w latach 70. i 80. XX wieku.

Po tym, jak stał się powszechnie znanym nazwiskiem tej roli, Robin powtórzył „Allo” Allo! postać do wersji scenicznej West End i tournee po Australii w latach 90.

Po tym, jak stał się powszechnie znany z roli Monsieur Ernesta Leclerca, Robin powtórzył rolę w wersji scenicznej West End i trasy koncertowej po Australii w 1990 roku (Zdj .: Allstar/BBC)

Aktor komediowy występował w wielu innych produkcjach teatralnych, a jego pierwszy profesjonalny występ był w produkcji The Imperial Nightingale w Birmingham Repertory Theatre.

Robin, który urodził się w Coventry, był również znany z narracji i podkładania głosu w serialu telewizyjnym ITV Button Moon.

Był także głosem w reklamach telewizyjnych z lat 80. dla Tunes i Babycham.

Robin był również znany z narracji i głosowania w serialu telewizyjnym ITV Button Moon (Zdjęcie: Mark Campbell / REX / Shutterstock)

Jego córka Sarah poszła w jego ślady i rozpoczęła karierę aktorską.

Miała także karierę jako producentka i scenarzystka programów radiowych i telewizyjnych oraz wyszła za mąż za komika Paula Mertona.

We wrześniu 2003 roku Sarah zmarła w wieku 41 lat po walce z rakiem piersi.

Aktor ma również inną córkę o imieniu Rebecca, która pracuje w produkcji telewizyjnej.

Aby uzyskać więcej najnowszych wiadomości o showbiznesie od Daily Star, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button