Aktualności

Amerykanie czują się najbardziej w domu w swoich kuchniach, wynika z ankiety

Amerykanie spędzają w kuchni ponad 400 godzin rocznie.

W nowej ankiecie zapytano 2000 Amerykanów z różnych środowisk o nawyki kulinarne ich rodzin i stwierdzono, że kuchnia naprawdę jest sercem domu, a rodzina stanowi podstawę kulinarnej radości.

Obecnie spędzając w kuchni średnio 67 minut dziennie, 77 procent twierdzi, że dorastając, gotowało z rodziną przynajmniej raz w tygodniu, tworząc ulubione wspomnienia z dzieciństwa. Prawie jedna trzecia respondentów, 31 procent, stwierdziła, że ​​robi to każdego dnia.

Kobieta i chłopiec w kuchni
Według ostatnich badań Amerykanie spędzają w kuchni około 400 godzin rocznie i twierdzą, że tam czują się najlepiej.
Van Darden, SWNS/Zenger

Co więcej, nieco ponad jedna trzecia respondentów, 37 procent, czule wspominała wspólne rodzinne posiłki, a 36 procent miało miłe wspomnienia z nauki gotowania z bliskimi.

A 3 na 10 osób powiedziało nawet, że zakupy spożywcze i sprzątanie kuchni to jedne z ich najlepszych wspomnień, na które warto spojrzeć wstecz.

W badaniu przeprowadzonym przez OnePoll na zlecenie Bosch Home Appliances zapytano respondentów o dorastanie ich gospodarstw domowych, aby przeanalizować wpływ rodziny na ich relacje z kuchnią i znaleźć po mamie (58 proc.), tacie (57 proc.) i rodzeństwie ( 51 proc.), respondenci mieszkali również z babcią (34 proc.), kuzynami (32 proc.) i dziadkiem (31 proc.) w okresie młodości.

Pełen dom miał duży wpływ na najmilsze wspomnienia respondentów z poprzedniego dnia, a 38% twierdziło, że słuchanie opowieści ich rodziców i dziadków było ich ulubionym wspomnieniem.

Podczas gdy większość respondentów sama jest odpowiedzialna za gotowanie śniadania (29 proc.), obiadu (21 proc.) i kolacji (23 proc.), często pracują razem ze swoimi partnerami, aby przygotować jedzenie na stół dla rodziny.

Respondenci określili się jako najlepszy kucharz w swojej rodzinie, a następnie ich mama, a następnie ich partner lub współmałżonek, a 72% stwierdziło, że szef kuchni w ich rodzinie mógłby z łatwością rywalizować z kucharzem zawodowym lub celebrytą.

Cztery na dziesięć osób stwierdziło, że pięć lub więcej przepisów, które mają pod ręką, to „przepisy rodzinne” przekazywane przez rodziców lub dziadków. W rzeczywistości 64 procent przyznało, że nadal gotuje posiłki, które ich rodzice lub dziadkowie przygotowywali dla nich jako dzieci.

Zapytani o to, jakie ich ulubione potrawy dorastały, wielu wymieniło konkretnych członków rodziny, którzy uczynili te przepisy wyjątkowymi; od „Kurczaka cioci Lidii” po „Arroz con pollo babci” Amerykanie uwielbiają rodzinne przepisy i podtrzymywanie tradycji.

Jednak niektórzy nadal mają trudności z odzyskaniem magii, ponieważ 3 na 5 respondentów twierdzi, że nigdy nie jest w stanie sprawić, by niektóre rodzinne przepisy były „właściwe”, głównie ze względu na to, że nie mają takich samych narzędzi i urządzeń kuchennych jak członkowie ich rodziny, aby przygotować je tej samej jakości ( 59 proc.).

Bez względu na umiejętności kulinarne 56 procent wszystkich respondentów przyznało, że są dumni ze znajomości przepisów z własnego dziedzictwa kulturowego, a kolejne 64 procent chce dowiedzieć się więcej o żywności i zwyczajach związanych z kulturą ich rodziny.

„Wzrosło zainteresowanie łączeniem się z naszą kulturą lub czyjąś inną” – powiedziała Cara Acker, starszy menedżer marki Bosch.

Najpiękniejsze wspomnienia Amerykanów dorastania

  • Słuchanie opowieści rodziców/dziadków – 38 proc.
  • Oglądanie telewizji/filmów z rodziną – 37 proc.
  • Spożywanie posiłków w domu z rodziną – 37 proc.
  • Nauka przygotowywania jedzenia/przepisów z krewnym – 36 proc.
  • Granie w gry z rodziną – 34 proc.
  • Wyjście na obiad z rodziną – 33 proc.
  • Gotowanie z rodziną – 33 proc.
  • Robienie zakupów spożywczych z rodziną – 31 proc.
  • Sprzątanie w kuchni – 29 proc.

Wyprodukowane we współpracy z SWNS.

Ta historia została przekazana do Newsweeka przez Zenger News.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button