Aktualności

Amerykański menedżer Leeds Jesse Marsch w walce po meczu z trenerem drużyny przeciwnej po pierwszym zwycięstwie w EPL w latach 2022-23

Po pierwszych 90 minutach sezonu angielskiej Premier League 2022-23, amerykański menedżer Jesse Marsch ma trzy punkty w tabeli EPL ze swoją drużyną Leeds United. Wielkie zwycięstwo najwyższej ligi jedynego menedżera angielskiego futbolu urodzonego w Ameryce nie obyło się bez kontrowersji. Po ostatnim gwizdku Marsch wdał się w zażartą słowną kłótnię z menedżerem Wolverhampton Wanderers Bruno Lage.

Menedżer Leeds United Jesse Marsch i menedżer Wolves Bruno Lage weszli w to po meczu

(LR) Jesse Marsch i Bruno Lage; Brenden Aaronson i Jack Harrison | Ian Hodgson/PA Obrazy za pośrednictwem Getty Image; David Rogers/Getty Images.

Racine z Wisconsin Jesse Marsch zarządzał Montreal Imapct i DC United w MLS, RB Salzburg w austriackiej Bundeslidze, RB Leipzig w niemieckiej Bundeslidze, a w 2022 roku Leeds United zatrudniło go, aby zastąpił Marco Bielsę i pomógł klubowi uniknąć spadku. .

Marsch wykonał swoje zadanie i utrzymał Leeds w Premier League dzięki dramatycznej wygranej w ostatnim dniu z Brentford. W pozasezonowym 2022 Marsch i Leeds wykonali kilka głośnych ruchów, aby, miejmy nadzieję, nie tylko uniknąć spadku w 2022-23, ale także zrobić trochę hałasu w EPL.

Dwa z tych ruchów obejmowały sprowadzenie amerykańskich gwiazd i graczy USMNT Brendena Aaronsona i Tylera Adamsa.

Te skoncentrowane na USA posunięcia natychmiast opłaciły się Marschowi i Leeds. Obaj gracze rozpoczęli mecz otwarcia przeciwko Wilkom, a Aaronson sforsował zwycięskiego gola samobójczego obrońcy Wilków Rayana Aït-Nouriego.

Pomimo udanego dnia na boisku, po meczu Marsch znalazł się w centrum kontrowersji.

Po zakończeniu meczu kamery telewizyjne złapały Marscha i szefa Portugalskich Wilków Bruno Lage w gorącej konfrontacji z machaniem palcami.

W wywiadzie po meczu Lage w tajemniczy sposób nawiązał do słów i zachowania Marscha podczas meczu (oraz braku przeprosin za te słowa i zachowanie po nim) jako źródła konfliktu.

„W dzisiejszych czasach nie możemy powiedzieć pewnych rzeczy – i słyszałem to w pierwszej połowie. Do pierwszej połowy, końca meczu, mamy dużo czasu na uścisk dłoni, przepraszamy. Tak się nie stało” – powiedział Lage dziennikarzom.

Ze swojej strony Marsch wyjaśnił: „To było nic. Potem porozmawiałem tylko z Bruno Lage.

Obaj menedżerowie zbagatelizowali incydent i ostatecznie pochwalili drugiego. Jednak w sporcie zawodowym zazwyczaj nic nie pozostaje na długo w ukryciu. Słowa i czyny Marscha prawdopodobnie wyjdą na jaw, a ta historia będzie miała więcej nóg w nadchodzących dniach.

Marsch może teraz grać z Brzydkim Amerykaninem w sezonie 2022-23 EPL, ale jeśli nadal będzie wygrywał w ten sposób, nikt w Leeds nie będzie się tym przejmował.

Tak jak Transmisje sportowe na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zapisz się do naszego Kanał Youtube.

ZWIĄZANE Z: Menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, strzela do Cristiano Ronaldo i Diogo Dalota za wcześniejsze opuszczenie Old Trafford

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button