Aktualności

Andre Drummond ustanawia rekord największej obniżki wynagrodzeń w NBA w ciągu ostatnich 2 dekad

Dziewięć razy na 10, gdy widzisz wiadomości o zarobkach zawodowego sportowca, słyszysz o stale rosnących okazjach. Ale rzadziej słyszysz o obniżkach pensji.

Niektórzy zawodnicy, jak James Harden, dokonali cięć płac, aby kontynuować grę dla drużyny, w którą wierzą. Czasami jednak obniżki płac następują po spadku wydajności sportowca w miarę upływu czasu. Oto największe spadki, jakie miały miejsce w zeszłym roku.

Którzy gracze NBA odnotowali największe obniżki pensji w latach 2021-22?

Gracze NBA zarabiają oszałamiające pensje. W rezultacie nawet ich obniżki płac są wyższe niż wielu pracujących Amerykanów zarabia przez całe życie. Na przykład gracz, który otrzymał piątą co do wielkości obniżkę pensji (jako procent pensji), Mike Conley z Utah Jazz, przegrywa z przyciągającym wzrok 13 502 132 dolarów. Choć nie tak duży, jak obniżka płac Hardena w wysokości 14,3 miliona dolarów, Conley stracił 39,13% swojej pensji, co jest znaczące.

Na szczęście dla Conleya wciąż zarabia 21 milionów dolarów rocznie. Na Fadeaway World Conley otrzymał nadpłatę podczas swojej początkowej wieloletniej umowy. Chociaż jego występ nie spada, Jazz ma również innych graczy, którzy muszą zrekompensować sobie zbudowanie składu mistrzowskiego kalibru.

Obniżka płac o 40% to jedno. Jednak tych kolejnych czterech graczy odnotowało spadek wynagrodzeń o ponad 75%. Gorgui Dieng z Atlanta Hawks stracił aż 13 587 688 $ przy spadających wynikach, obniżając jego pensję do zaledwie 4 000 000 $. To nie są orzeszki ziemne, ale prawdopodobnie zaowocowało to pewnymi korektami standardu życia.

Podobnie urazy doprowadziły Victora Oladipo do kąpieli w 88,62%. Jego pensja spadła z 21 000 000 USD do zaledwie 2 389 641 USD, co wymaga poważnego planowania finansowego.

Drugi największy drop należy do Otto Portera z Golden State Warriors. Zobaczył, jak jego pensja spadła do 2 389 641 dolarów. Jest to minimalna pensja weterana, przyznawana mu z powodu kontuzji w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Ale biorąc pod uwagę, że na starcie zarabiał trochę więcej niż Oladipo — dokładnie 26 099 598 $ — jego obniżka wyniosła 91,61%.

Jednak z niewielkim marginesem 0,04%, największa obniżka wynagrodzenia należy do Andre Drummonda z Philadelphia 76ers.

Dlaczego Andre Drummond dokonał tak dużej obniżki płac?

Przejście z 28 751 774 $ do 2 401 537 $ musi być trudną do przełknięcia pigułką. Minimum weterana wynika z niekonsekwentnych występów, zwłaszcza przy wykonywaniu rzutów wolnych i rozstawianiu na podłodze. Ale miał wpływ podczas skróconego sezonu w Filadelfii, gdzie poparł Joela Embiida.

Trajektoria Drummonda w NBA była skomplikowana. Został wykupiony z kontraktu z Cleveland Cavaliers przez Lakers w połowie sezonu 2020-21, ale jego czas gry został zredukowany do zera. Następnie podpisał roczną umowę z 76ers za minimalną pensję weterana. Drummond został sprzedany Brooklyn Nets w ramach umowy, w której James Harden przeszedł do 76ers dla Bena Simmonsa.

Przy 6’10” i nadal zdrowy, 28-latek może nadal wywierać wpływ, zwłaszcza podczas zbiórek. Drummond również uśredniał double-double przez osiem kolejnych sezonów, czego nie należy przeoczyć.

Ale dopiero się okaże, ile czasu gry będzie miał w Chicago Bulls podczas swojego pierwszego pełnego nadchodzącego sezonu. Podpisał dwuletni kontrakt z Bulls o wartości 6,6 miliona dolarów po jego nieograniczonej wolnej agencji.

Czy Drummond otrzymał największą w historii obniżkę wynagrodzeń w NBA?

Teraz z Chicago Bulls Andre Drummond reaguje podczas meczu w 2022 r. | Sarah Stier/Getty Images

Pomimo obniżki pensji o ponad 91%, obniżka pensji Drummonda nie jest największą, jaką kiedykolwiek zdarzył się graczowi NBA. Wielu uważa, że ​​rekord należy do emerytowanej legendy koszykówki Shaquille’a O’Neala, którego dobrze znany wzrost i wszechobecność w okresie jego szczytu może wzbudzić zainteresowanie przypadkowych fanów, którzy zastanawiają się, dlaczego ktokolwiek ośmieliłby się zapłacić Shaqowi mniej.

Pod względem procentowym obniżka wynagrodzeń Shaqa nie jest większa niż w przypadku Drummonda. Ale jest większy w przeliczeniu na dolary absolutne. Jak relacjonuje The Sports Rush, aby zrekrutować Shaqa do Los Angeles Lakers i dołączyć do Kobe Bryanta w celu zwiększenia szans franczyzy na wygranie mistrzostw, główny trener Lakers Jerry West przekonał Shaqa do podpisania kontraktu o wartości 120 milionów dolarów. To mniej niż 150 milionów dolarów, których Shaq szukał i prawdopodobnie mógłby dostać gdzie indziej.

To strata 30 milionów dolarów – i to nie jedyny raz, kiedy poniósł taką stratę. Po jego pobycie w Lakers, podpisał trzyletni kontrakt o wartości 90 milionów dolarów z The Heat, a nie pięcioletni kontrakt na 100 milionów dolarów, o który zabiegał. Robiąc to i zarabiając 20 milionów dolarów rocznie, a nie 30 milionów rocznie, otrzymał 30 milionów dolarów obniżonych przez pierwsze trzy lata jego kontraktu.

Nigdy się nie dowiemy, czy Shaq mógł wynegocjować pięcioletni kontrakt o wartości 30 milionów dolarów rocznie. Ale jego łączne cięcia o 30 milionów dolarów nadal nie mają wątpliwego wyróżnienia największego w historii.

Według Forbesa zaszczyt ten należy się Dirkowi Nowitzkiemu, który zostawił maksymalne kontrakty w wysokości 97 milionów dolarów na stole, aby kontynuować grę dla Dallas Mavericks za 25 milionów dolarów. To ogromna strata 72 milionów dolarów, ale pokazuje, jak bardzo niektórzy gracze cenią sobie lojalność.

ZWIĄZANE Z: Jak Shaquille O’Neal wydał całą swoją wypłatę w Los Angeles Lakers w dwa dni?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button