Rozrywka

Andy Fletcher, klawiszowiec Depeche Mode, nie żyje w wieku 60 lat

Prawdziwe gwiazdy rocka nie umierają. Dzięki ich muzyce ich dziedzictwo jest kontynuowane. Mimo to maj 2022 był trudnym miesiącem dla rock’n’rolla.

W czwartek 26 maja magazyny podały, że perkusista Yes, Alan White, zmarł w wieku 72 lat. Tego samego dnia ujawniono, że światowej sławy zespół elektryczny Depeche Mode również stracił członka założyciela.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Urodzony w Nottingham w Anglii klawiszowiec Depeche Mode Andy Fletcher pomógł zainspirować pokolenie artystów swoim wkładem w muzykę rockową. Po kilkudziesięciu latach kariery w branży rozrywkowej potwierdzono, że Andy zmarł w wieku 60 lat. Jaka była jego przyczyna śmierci?

Źródło: Getty Images

Andy Fletcher i Dave Gahan, Martin Lee Gore

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Klawiszowiec Depeche Mode Andy Fletcher zmarł w wieku 60 lat.

Śmierć Andy’ego została ogłoszona postem na oficjalnych kontach mediów społecznościowych Depeche Mode. W poście zespół napisał: „Jesteśmy zszokowani i przepełnieni przytłaczającym smutkiem z powodu przedwczesnej śmierci naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny i kolegi z zespołu Andy’ego „Fletcha” Fletchera”.

„Fletch miał prawdziwe złote serce i zawsze był tam, gdy potrzebowałeś wsparcia, ożywionej rozmowy, dobrego śmiechu lub zimnego kufla” – kontynuowali ich oświadczenie. „Nasze serca są z jego rodziną i prosimy o zachowanie ich w myślach i poszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie.”

Po jego śmierci zarówno fani, jak i koledzy muzycy korzystali z Internetu, aby podzielić się kondolencjami.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Depeche Mode (@depechemode)

Jaka była przyczyna śmierci Andy’ego Fletchera?

Według AP News ktoś bliski zespołu ujawnił, że Andy „zmarł w czwartek z przyczyn naturalnych w swoim domu”. O ile opinia publiczna wiedziała, muzyk wydawał się być w dobrym zdrowiu poza złamaniem nadgarstka w kwietniu.

Klawiszowiec zyskał sławę pod koniec lat 70. wraz z kolegami z zespołu Martinem Gore, Davem Gahanem i Vincem Clarke’em. Ich muzyka wpłynęła na wielu artystów, w tym między innymi Marilyn Manson i Sammy Hagar Van Halena.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Według Andy’ego, sekretem sukcesu Depeche Mode było pozostawanie „poza głównym nurtem”. Powiedział The Skinny w 2017 roku: „Uważamy, że nasza muzyka jest dość melodyjna – to nie tylko hałas”.

„Nigdy tak naprawdę nie szukaliśmy prasy brukowej, a to kolejna sprawa Mute” – wyjaśnił Andy. „Zawsze staraliśmy się unikać tabloidów”.

Źródło: Getty Images

Andy Fletcher

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Rozsławiony przez użycie elektronicznych syntezatorów, Rolling Stone powiedział, że grupa stworzyła plan heavy metalu.

„Wielki kult celebrytów — jesteśmy muzykami jednego z najlepszych zespołów na świecie, ale nie jesteśmy celebrytami — to ważna rzecz. Prowadzimy całkowicie normalne życie. Chodzę do pubu, chodzę do kina i nie mam żadnych kłopotów” – dodał gwiazdor rocka.

Czy Andy Fletcher był żonaty? Po śmierci Andy pozostawił żonę i dwoje dzieci.

W 1993 roku Andy poślubił Gráinne Mullan po tym, jak para była razem przez pięć lat. Razem powitali dwójkę dzieci, Megan i Joe. Zdjęcia na Instagramie potwierdzają, że czteroosobowa rodzina była dość zżyta i często razem podróżowała.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button