Aktualności

Ange Postecoglou powstrzymuje łzy w emocjonalnej mowie jako mistrzowie Celtów

Ange Postecoglou wygłosił wzruszające przemówienie, gdy Celtic otrzymał w sobotę trofeum Scottish Premiership.

The Hoops zakończyli swój sezon zwycięstwem 6-0 nad Motherwell w dniu, w którym w końcu mogli świętować dziesiąty tytuł w ciągu 11 lat.

W środę oficjalnie zdobyli tytuł mistrza, zremisowali 1:1 z Dundee United w Tannadice – tym samym, na którym zrezygnowali z tytułu w zeszłym sezonie – choć ich ostatni punkt w Old Firm był tym, co skutecznie przypieczętowało ich triumf.

Postecoglou walczył ze łzami podczas przemówienia na boisku. „Mistrzowie, tacy właśnie jesteśmy”, powiedział.

„Chcę tylko podziękować wszystkim zaangażowanym od zarządu, kierownictwa, najlepszemu personelowi w kraju, niewiarygodny wysiłek. Mam grupę zawodników, którzy byli niewiarygodni – mistrzów Szkocji i zasłużonych.

„A dla ciebie najlepszy [fans] na planecie, niewiarygodne. Objąłeś mnie, objąłeś moją rodzinę, objąłeś ten sweter! I chcę, aby wszyscy cieszyli się dzisiaj, cieszyli się latem, a my wrócimy więksi, lepsi i nigdy nie przestaniemy.

To zwieńczenie niezwykłego pierwszego sezonu dla Postecoglou, który przejął drużynę, która skończyła 25 punktów za Rangersami, wiedząc, że nigdy nie był pierwszym wyborem i nie dostałby występu, gdyby nie przeciąganie Eddiego Howe’a.

Ci, którzy pracowali z Postecoglou w Australii, wiedzieli o jego rodowodzie, ale chociaż mógł być niespodziewanym spotkaniem w Glasgow, otrzymał całkowitą kontrolę.

Był to skład zmieniony przez odejście 14 graczy, którzy mieli nadwyżkę do wymagań w drugim zaklęciu Neila Lennona, a tylko czterech nowo przybyłych Postecoglou, Liel Abada, Kyogo Furuhashi, Jota i Georgios Giakoumakis, strzelili między sobą 60 bramek.

Jego drużyna, która otrzymała tylko roczny kontrakt ciągły, była o sześć punktów słabsza od tempa w Boxing Day, ale przeszła przez osiem miesięcy bez porażki w lidze, aby odwrócić ten deficyt.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button