Aktualności

Anglia vs Nowa Zelandia – trzeci test, przegląd pierwszego dnia: Mitchell i Blundell łączą siły, aby ukarać błąd recenzji Stokesa

Trzeci test, dzień pierwszy – Nowa Zelandia 225-5 (Mitchell 78, Blundell 45 | Leach 2-75) Anglia jeszcze do nietoperza

Niczym zapaśnik na płótnie, Nowa Zelandia została poddana powolnemu uduszeniu przez angielskich meloników w dniu otwarcia trzeciego i ostatniego testu w Leeds.

Kapitan Ben Stokes wykorzystał swoje wystąpienia w mediach w przeddzień tego meczu, aby powiedzieć, jak powiedział swojej drużynie, że muszą być „artystami”, a nie sportowcami w tym tygodniu. Brendon McCullum, rozmawiając z nadawcą ze swojej rodzinnej Nowej Zelandii, przyznał, że jego misją jako trenera reprezentacji Anglii było sprawienie, by testowy krykiet znów był „seksowny”.

Ale w przeciwieństwie do pirotechniki mrugnięcia z oceną X z ostatniego dnia na Trent Bridge, która wygrała Anglię w tej serii w zeszłym tygodniu, krykiet pierwszego dnia w Headingley nie był ani spektakularny, ani poruszający.

To był dzień, w którym Anglia, przegrana, musiała wykonać brudną robotę, której każdy zespół potrzebuje, aby zaprojektować moment chwały.

Nowa Zelandia, która przyjechała do tego meczu już 2:0 w serii, nie musiała w końcu odbić, ale była całkiem blisko przed niepokonanym 102-runowym meczem z szóstej bramki pomiędzy Darylem Mitchellem i Tomem Blundellem. poprowadził ich do 225 na pięć pod koniec.

Sytuacja w Nowej Zelandii wciąż jest w równowadze, ale byłaby tragiczna bez interwencji Mitchella i Blundella, pary, która w tej serii zmierzyła się z ponad 1000 piłek, zdobywając przy tym prawie 600 biegów.

Jednak ich stanowisko powinno się zakończyć, zanim jeszcze się zaczęło, po tym, jak Mitchell przeżył apelację lbw przeciwko Potts, mając tylko osiem osób na swoim koncie.

Wyglądało to dobrze, ale sędzia Marais Erasmus był niewzruszony. Po utracie pierwszej z trzech recenzji krótko wcześniej w wątpliwych okolicznościach, gdy Potts wydawało się, że uwięziła Henry’ego Nichollsa lbw, Anglia zdecydowała się nie iść na górę.

Jednak śledzenie kuli pokazało dostawę z dział Potts do pniaków. Mitchell powinien był walczyć o swój najniższy wynik w serii, a Nowa Zelandia 97 na pięć.

Biorąc pod uwagę, że Stokes mówiło o byciu „jeszcze bardziej pozytywnym” w tym tygodniu, była to zła decyzja kapitana Anglii, która pozwoliła pałkarzowi, który w tej serii ma średnio 150 punktów, na kosztowne życie. Zakończył dzień niepokonany 78 i zmierzał do trzeciego wieku serii.

Mitchell w pełni wykorzystał swoje szczęście, kiedy dziwaczne zwolnienie Nichollsa po napiciu się herbaty ponownie połączyło go z jego ulubionym partnerem w Blundell.

Anglia później spaliła swoją drugą recenzję na okrzyku lbw przeciwko Mitchellowi na 60 w ostatniej sesji. Wcześniej przeoczyli również bramkę Blundella 31, kiedy pomyślnie przeanalizował decyzję przyłapaną na zaległości wydaną przeciwko niemu przez Erasmusa.

Innego dnia Nowa Zelandia mogła zostać pokonana za mniej niż 200 osób, ale mistrzowie świata to tylko zawodnicy.

Mitchell i Blundell pokonali również 10 przebić drugą nową piłką, przenosząc swoją drużynę na pozycję, z której mogliby argumentować, że są z powrotem w tym konkursie.

Może to być prawdą, jeśli Anglia nie wykona pracy z kijem w swoich pierwszych inningach, ale Nowa Zelandia nadal będzie rozczarowana, gdy przejdzie na zaledwie 2,50 przejazdów na płaskim boisku.

Anglia również ciężko walczyła, a Stuart Broad przejął kluczowe bramki Toma Lathama i kapitana Kane’a Williamsona przed lunchem oraz Jacka Leacha, w swoim pierwszym meczu w tym miejscu od cudu Ashes w Headingley w 2019 roku, uderzając swoją pierwszą piłką, aby usunąć Willa Młody przed jego dziwacznym zwolnieniem Nichollsa z ostatnim balem przed herbatą.

Była też debiutancka furtka dla Jamiego Overtona, dostawa 87 mil na godzinę, która okazała się zbyt dobra dla Devon Conway, widząc, jak melonik z Devon zmniejsza liczbę turystów do 83 na cztery po obiedzie.

Blundell i Mitchell odbudowali się później, przygotowując się na dzień, w którym Anglia była bardziej grafistami niż artystami, co nie miało nic przeciwko temu, żeby wyprzedany tłum z Yorkshire w Headingley miał coś przeciwko.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button