Aktualności

Anglia zacznie grać w krykieta testowego, jakby to było T20, mówi prawa ręka Brendona McCulluma, Abhishek Nayar

To znak śmiałości tej decyzji, że niespodziewana nominacja Brendona McCulluma na nowego głównego trenera krykieta w Anglii spowodowała tyle pytań, ile odpowiedzi.

Rozpaczliwie potrzebna regeneracja narodowej drużyny czerwonej piłki leży teraz w rękach człowieka z zaledwie trzyletnim doświadczeniem trenerskim, z których żadne nie pojawiło się na testach, w pierwszej klasie ani na arenie międzynarodowej.

Ale przy czteroletnim kontrakcie podpisanym, opieczętowanym i dostarczonym, brak doświadczenia McCulluma nie ma większego znaczenia, według Abhisheka Nayara, nowozelandzkiego asystenta we franczyzie IPL Kolkata Knight Riders.

„Naprawdę nie sądzę, że to problem, ponieważ jego największą siłą jest adaptacja i zrozumienie systemów”, mówi były reprezentant Indii. i. „To samo zobaczysz również z Anglią.

„Myślę, że z Benem Stokesem i Bazem na czele, zobaczysz dużo agresywnego i kontratakującego krykieta. Anglię kojarzysz o wiele bardziej z krykietem z białą piłką: zobaczysz dużo więcej robienia uderzeń, dużo więcej pozytywnego nastawienia i ludzi chętnych do podejmowania ryzyka.

„Jestem prawie pewien, że będzie się różnić od tego, co było w przeszłości. To znaczy, nie może być gorzej, prawda?

Całkiem. Ponure zwycięstwo Anglii w jednym testowym zwycięstwie w 17 pod wodzą trenera Chrisa Silverwooda i kapitana Joe Roota – uosobione przez fatalną grudniową porażkę Ashes 4:0 z Australią – pozostawił ten zespół dryfujący, tkwiąc w rutynie bez steru, bezkonkurencyjny dla żadnej angielskiej drużyny w ostatnim czasie .

Wiele rozmów dotyczących niepowodzeń zespołu i sposobów ich naprawienia wymagało więcej krykieta z czerwoną piłką, a nie mniej – jednak jasne jest, że podejście McCulluma będzie bardziej przypominać szczere cięcie i pchnięcie limitowanej gry niż cokolwiek innego. w przeciwnym razie.

„Poczucie bezpieczeństwa i poczucie tożsamości: myślę, że to dwie rzeczy, które przyniesie” – mówi Nayar. „Zidentyfikujesz Anglię jako drużynę, która gra w pewną odmianę krykieta, a graczy zidentyfikujesz jako jedną szczęśliwą jednostkę grającą agresywnie, pozytywnie w krykieta na wskroś. A trener będzie stał przy swoich piłkarzach.

Rzeczywiście, lojalność jest tematem wielokrotnie wspominanym przez Nayara, gdy pytany jest o to, co definiuje podejście McCulluma do coachingu. Były kapitan Black Caps przekazuje większość odpowiedzialności za szczegóły techniczne i taktyczne swojemu personelowi pomocniczemu i kapitanowi, skupiając się głównie na zarządzaniu ludźmi – co Nayar mówi, że jest jego mocną stroną.

„Jest dużo zaufania i jest bardzo mało niepewności, gdy Baz jest w pobliżu, jeśli chodzi o sposób, w jaki rozmawia z graczami i jego pozytywne nastawienie”, wyjaśnia. „Myślę, że mogę powiedzieć, że jest najbardziej pozytywną osobą, jaką kiedykolwiek spotkałem. Ciągle mu powtarzam, że nie jestem pewien, czy kiedykolwiek zdołam dorównać jego poziomowi pozytywnego nastawienia!

„Jego sposób pracy sprawia, że ​​wszyscy czują się kuloodporni. Naprawdę stara się wyeliminować hałas z zewnątrz i uczynić to tak prostym, jak to tylko możliwe dla gracza i myślę, że to jego największa siła. Najpierw identyfikuje mocne i słabe strony graczy, a następnie wykorzystuje je do stworzenia odpowiedniego środowiska, w którym mogą swobodnie występować i grać.

I to nie tylko gracze, z którymi McCullum buduje znaczące relacje, jak sam Nayar był zaskoczony, odkąd usiadł z nim po raz pierwszy w londyńskiej kawiarni w 2019 roku.

„Grałem z nim trochę, kiedy byłem graczem, a on zawsze był kimś z tą aurą i osobowością, sposobem, w jaki nosił się na boisku. Zawsze był kimś, kogo chciałeś poznać i zrozumieć jego sposób myślenia, więc zawsze nie mogłem się doczekać spotkania z nim, aby to zrozumieć.

„Od tego czasu w naszej relacji wiele się zmieniło. Jesteśmy teraz w miejscu, w którym możemy rozmawiać ze sobą o naszych osobistych problemach i myślę, że to robi ogromną różnicę. To jest coś, co naprawdę mnie wyróżnia. W razie potrzeby mogę porozmawiać z nim o moich problemach, nie martwiąc się, że mnie osądzi lub spojrzy na mnie inaczej”.

Stworzenie spójnego układu narodowego, który połączy graczy nie tylko ze sobą, ale także z zespołem drugoplanowym, będzie kluczowe, jeśli McCullum ma odwrócić Anglię, podobnie jak zdecydowana determinacja, aby trzymać się tego, gdy sprawy staną się trudne. Nayar jednak upiera się, że ma pod dostatkiem determinacji.

„Byłem zaskoczony, że wybrał czerwoną piłkę, a nie białą” – śmieje się. „Ale on zawsze lubi wyzwania w życiu i myślę, że czuł, że odwrócenie sytuacji było dla niego wielkim wyzwaniem.

„Lubi wyzwania i czuł, że to dla niego wielkie wyzwanie. To coś, co będzie wyzwaniem dla niego jako trenera i osoby i do tego dąży. Jestem bardzo podekscytowany, widząc, jak to idzie, i po spędzeniu z nim trzech lat mam wysokie oczekiwania”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button