Rozrywka

Antonio Rudiger „podpisuje się z Realem Madryt” z gwiazdą Chelsea, aby uzyskać klauzulę wykupu za 342 miliony funtów

Środkowy obrońca Chelsea, Antonio Rudiger, podpisał umowę z Realem Madryt po wygaśnięciu jego kontraktu z Blues w czerwcu.

Rudiger był ostoją drużyny Thomasa Tuchela, ale Niemiec nie podpisał jeszcze nowego kontraktu na Stamford Bridge na przyszły sezon. A sankcje wobec Romana Abramowicza uczyniły to niemożliwym w zeszłym miesiącu.

Według Davida Ornsteina z The Athletic, Rudiger podpisał z Los Blancos czteroletni kontrakt, który rozpocznie się latem. Umowa z Niemcem będzie również zawierała atrakcyjną klauzulę o uwolnieniu 400 milionów euro (324 milionów funtów), gdyby jakikolwiek klub skusił go z Madrytu.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Raport oczekuje na oficjalne potwierdzenie po majowym finale Ligi Mistrzów Madrytu z Liverpoolem.

Chelsea podobno zaoferowała Rudigerowi około 230 000 funtów tygodniowo, ale negocjacje utknęły z powodu sankcji nałożonych na Abramowicza. Rosyjski oligarcha został umieszczony na liście sankcji Wielkiej Brytanii po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym – ale nic nie wskazuje na jakikolwiek związek.

Jednak w Madrycie oczekuje się, że Rudiger zarobi od 9 do 10 milionów euro (7,6-8,5 miliona funtów).

Co myślisz o przejściu Rudigera do Realu Madryt? Daj nam znać w sekcji komentarzy

Chelsea nie była w stanie negocjować z Rudigerem z powodu sankcji wobec Abramowicza (Zdjęcie: Will Matthews / MI News / NurPhoto przez Getty Images)

Rudiger może pochwalić się opcjami defensywnymi Madrytu, Madryt ma obecnie cztery opcje środkowego obrońcy: Eder Militao, David Alaba, Nacho i Jesus Vallejo.

Madryt ma również drugą najlepszą obronę La Liga, poniżej Sevilli, a w zeszłym tygodniu strzelił Manchester City do jednego gola w drugim meczu Ligi Mistrzów.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button