Aktualności

AR-15 będą przechowywane w szkołach okręgowych w celu ochrony przed masowymi strzelaninami

Okręg szkolny w Północnej Karolinie podjął kontrowersyjny krok w celu zwiększenia bezpieczeństwa w związku z niedawnymi strzelaninami w szkołach, które miały miejsce w całym kraju.

W piątek szkoły hrabstwa Madison w zachodniej Karolinie Północnej ogłosiły, że we współpracy z biurem szeryfa hrabstwa wyposaży każdy budynek w dzielnicy w karabin szturmowy AR-15. Asheville Citizen-Times. Posunięcie to jest odpowiedzią na masową strzelaninę w Robb Elementary School w Uvalde w Teksasie w maju, w której bandyta zabił 19 uczniów i dwóch nauczycieli.

W następstwie tragedii ponownie pojawiła się ogólnokrajowa dyskusja na temat przemocy z użyciem broni i bezpieczeństwa. Niektórzy opowiadają się za bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi kontroli broni, a inni nalegają na zaostrzenie bezpieczeństwa w szkołach. Szeryf hrabstwa Madison, Buddy Harwood, powiedział, że podjęto decyzję, aby pomóc jego zastępcom przygotować się do podjęcia działań w przypadku aktywnej sytuacji strzeleckiej w dystrykcie.

Szkoły Karoliny Północnej ar-15
Okręg szkolny w Północnej Karolinie wyposażył wszystkie swoje budynki w AR-15, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo na wypadek strzelaniny. Powyżej ujęcie karabinu w stylu AR-15 na konwencji NRA.
Patrick T. Fallon/AFP przez Getty Images

„Oficerowie byli w tym budynku tak długo, a ten podejrzany był w stanie zinfiltrować ten budynek, zranić i zabić tak wiele dzieci” – powiedział gazecie szeryf. „Chcę tylko upewnić się, że moi zastępcy są przygotowani na wypadek, gdyby tak się stało”.

Oprócz broni palnej Harwood powiedział, że każdy budynek szkolny w dzielnicy został wyposażony w sejf, w którym można przechowywać dodatkową amunicję do karabinów. Sejfy będą również zaopatrzone w „narzędzia do wyważania”, których można użyć w przypadku, gdyby strzelec zabarykadował się w klasie, jak to miało miejsce w Uvalde.

„Powodem, dla którego umieściliśmy narzędzia do wyważania w sejfach, jest to, że w przypadku, gdy ktoś zabarykaduje się w drzwiach, nie będziemy musieli czekać na straż pożarną, aby się tam dostać” – powiedział Harwood. „Będziemy mieć te narzędzia, aby w razie potrzeby móc wyważyć te drzwi. Nie chcę biegać z powrotem do samochodu, aby złapać AR, ponieważ to stracony czas. Mam nadzieję, że nigdy go nie będziemy potrzebować, ale Chcę, żeby moi ludzie byli tak przygotowani, jak tylko mogą być.

Madison County Schools ma obecnie sześć lokalizacji: Brush Creek Elementary, Hot Springs Elementary, Mars Hill Elementary, Madison Middle School, Madison High School i Madison Early College High.

Decyzja okręgu szkolnego spotyka się z luzem

Eksperci ds. bezpieczeństwa broni i adwokaci potępili tę decyzję w hrabstwie Madison. Allison Anderman, starszy doradca i dyrektor ds. polityki lokalnej w Giffords Law Center w celu zapobiegania przemocy z użyciem broni, nazwała ten ruch „przerażającym” w odpowiedzi na masowe strzelaniny, w oświadczeniu dla USA dziś.

„Gdzie jest więcej broni, jest więcej przemocy” – powiedziała.

W tweecie Shannon Watts, założyciel Moms Demand Action, grupy promującej bezpieczeństwo broni, również skrytykował ten ruch, powtarzając opinię Andermana, że ​​więcej broni palnej nie jest rozwiązaniem.

– Jaki problem rozwiązują ci szeryfowie z Północnej Karoliny? Watts napisał. „Setki oficerów w Uvalde miało dostęp do AR-15, ale zdecydowali się nie angażować strzelca z karabinem szturmowym i pragnieniem śmierci. 'WIĘCEJ BRONI’ nie jest rozwiązaniem – trzymanie broni z dala od dzieci/nastolatków jest”.

Newsweek skontaktował się z Madison County Schools w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button