Aktualności

Archie Battersbee: Zniszczenie rodziny, gdy 12-latek umiera po wyłączeniu podtrzymywania życia

Archie Battersbee zmarł w wieku 12 lat, po tym, jak jego rodzina przegrała trwającą tygodnie walkę prawną o wycofanie aparatu podtrzymującego życie.

Jego zrozpaczona matka Hollie Dance, która próbowała sprzeciwić się zaprzestaniu leczenia, powiedziała, że ​​był „takim pięknym małym chłopcem i walczył do samego końca, a ja jestem taka dumna, że ​​jestem jego mamą”.

Zmarł o 12.15, powiedziała pani Dance.

Krewny dodał: „Odstawiono mu leki o 10 rano, jego statystyki pozostały stabilne do dwóch godzin później, kiedy usunęli wentylację.

„Nie ma absolutnie nic godnego w oglądaniu duszącego się członka rodziny lub dziecka.

„Mamy nadzieję, że żadna rodzina nie będzie musiała przechodzić przez to, przez co my przeszliśmy. To barbarzyńskie.

12-latek był w śpiączce od kwietnia po tym, jak został znaleziony nieprzytomny po tym, co jego matka uważa za wyzwanie internetowe, które poszło nie tak.

Lekarze leczący Archiego przez ostatnie cztery miesiące powiedzieli, że doznał „katastroficznych urazów mózgu” i że jest bardzo prawdopodobne, że był „martwy pień mózgu”. Powiedzieli, że był utrzymywany przy życiu dzięki połączeniu interwencji medycznych w Royal London Hospital, w tym wentylacji mechanicznej i terapii lekami. Jego zespół opiekuńczy zdecydował się na wyłączenie systemów podtrzymywania życia, ponieważ jego narządy zaczynały zawodzić, a jego serce się wyłączało.

Archie Battersbee, lat 12, zmarł (zdjęcie: Hollie Dance przez AP)

Jego rodzice toczyli długą batalię prawną przeciwko zaprzestaniu leczenia podtrzymującego jego życie, a kiedy to się nie powiodło, próbowali przenieść go do hospicjum po raz ostatni, ale zostało to odrzucone przez Sąd Najwyższy, Sąd Apelacyjny i ostatnia deska ratunku do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka została odrzucona pod koniec piątku.

Lekarze ostrzegali, że Archie jest zbyt niestabilny, aby przewieźć go karetką, a próba przeniesienia go do hospicjum „przyspieszy przedwczesne pogorszenie”.

Rodzice 12-latka, Hollie Dance i Paul Battersbee, którzy są w separacji, ale oboje mieszkają w Southend w Essex, toczyli długotrwałą batalię prawną o zaprzestanie jego leczenia. Kiedy skończył się proces prawny, skupili się na przeniesieniu syna do hospicjum na ostatnie dni jego życia.

Po tym, jak powiedziano, że wszystkie legalne drogi zostały wyczerpane, rodzina była zdruzgotana i spędziła cenny czas z Archiem, zanim wyłączono podtrzymywanie życia.

Hollie Dance, matka 12-letniego Archiego Battersbee, rozmawia z mediami przed szpitalem Royal London w Whitechapel we wschodnim Londynie po tym, jak Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił wniosek o odroczenie wycofania aparatu podtrzymującego życie.  Data zdjęcia: środa 3 sierpnia 2022. PA Fot.  Hollie Dance Zobacz historię PA COURTS Archie.  Zdjęcie powinno brzmieć: James Manning/PA Wire
Hollie Dance, matka 12-letniego Archiego Battersbee, przed szpitalem Royal London w Whitechapel we wschodnim Londynie, po tym, jak Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił wniosek o odroczenie wycofania aparatu podtrzymującego życie (zdjęcie: James Manning/PA Wire )

Po uświadomieniu sobie, że nie mają więcej opcji, Hollie Dance powiedziała: „Zrobiłam wszystko, co obiecałam mojemu synkowi, że zrobię”.

W orzeczeniu Sądu Najwyższego w piątek rano sędzia Theis stwierdziła, że ​​przeniesienie ze szpitala do hospicjum nie leży w interesie Archiego.

Powiedziała: „Najlepsze interesy Archiego muszą pozostać w centrum wszelkich wniosków wyciągniętych przez ten sąd.

„Rozważając życzenia rodziny, dlaczego te życzenia są spełniane, udogodnienia w hospicjum, czego prawdopodobnie chciał Archie… ryzyko związane z przeniesieniem… i rosnącą kruchość jego stanu zdrowia, jestem zadowolony… on powinien pozostać w szpitalu, gdy leczenie zostanie przerwane.”

Pani Justice Theis zauważyła „bezwarunkową miłość i poświęcenie” rodziny Archiego, która, jak powiedziała, była „złotą nicią, która przewija się przez tę sprawę”.

Nieopatrzone datą rodzinne zdjęcie Hollie Dance z synem Archiem Battersbee w szpitalu.  Rodzinie 12-latka powiedziano, że jego aparat podtrzymujący życie ma zostać wycofany w sobotę rano po tym, jak zakończyła się ich walka prawna o przeniesienie go ze szpitala do hospicjum.  Ostatnia deska ratunku do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka o interwencję w tej sprawie została odrzucona pod koniec piątku, po orzeczeniu Sądu Najwyższego, że musi pozostać w Royal London Hospital w Whitechapel we wschodnim Londynie.  Data emisji: sobota 6 sierpnia 2022. PA Fot.  Zobacz historię PA COURTS Archie.  Zdjęcie powinno brzmieć: Ulotka rodzinna/Przewód PA
Hollie Dance ze swoim synem Archiem Battersbee w szpitalu (zdjęcie: Family Handout/PA Wire)

„Mam nadzieję, że teraz Archie będzie mógł umrzeć w pokojowych okolicznościach, z rodziną, która znaczyła dla niego tyle, co on dla nich”.

Rzecznik europejskiego sądu powiedział, że otrzymał wniosek od przedstawicieli rodziców Archiego na podstawie Reguły 39, co pozwala mu na zastosowanie „środków tymczasowych” w „wyjątkowych” przypadkach i że skargi „wyszły poza zakres” tej reguły, więc nie interweniował.

Sędziowie Sądu Apelacyjnego stwierdzili, że orzeczenie pani Justice Theis w Wysokim Sądzie dotyczyło „kompleksowo każdej kwestii podniesionej w imieniu rodziców”. Sędziowie powiedzieli, że „doszli do jasnego wniosku, że każda z jej decyzji była słuszna z podanych przez nią powodów”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button