Rozrywka

Asteroida większa niż Empire State na „bliskim zbliżeniu” do Ziemi – jak to zobaczyć

Mega asteroida o rozmiarze 19 boisk piłkarskich ma przelecieć nad Ziemią podczas „bliskiego podejścia” w tym tygodniu.

Superskała, nazwana 7335 (1989 JA), jest największą asteroidą roku i znajduje się zaledwie trzy dni od jej bliskiego spotkania, według NASA Center for Near Earth Object Studies (CNEOS).

Astroid 7335 został odkryty przez Eleanor Helin w maju 1989 roku i mierzy kolosalną średnicę 1,1 mili, co oznacza, że ​​znajduje się na szczycie Empire State Building.

Według bazy danych CNEOS, ogromna skała bezpiecznie minie naszą planetę w odległości około 2,5 miliona mil, czyli około 10 razy większej od Ziemi i Księżyca.

Skała jest większa niż 1000 osób ułożonych jeden na drugim (Zdjęcie: Getty Images/Science Photo Library RF) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Następne bliskie podejście asteroidy do Ziemi nastąpi dopiero w 2055 roku.

Ze względu na ogromne rozmiary asteroidy NASA sklasyfikowała ją jako „potencjalnie niebezpieczną (PH)”, donosi Daily Record.

To dlatego, że jakakolwiek zmiana jego kierunku może być katastrofą dla Ziemi i spowodować poważne uderzenie.

Każdy szybko poruszający się obiekt kosmiczny, który znajduje się w odległości 4,65 miliona mil, jest uważany przez NASA za „potencjalnie niebezpieczny”.

Boffins powiedział, że jest nieuniknione, że pewnego dnia asteroida wejdzie w naszą atmosferę w pewnym momencie.

Planetoidy bliskie Ziemi są stałym zagrożeniem dla naszej planety (Zdj .: Getty Images / Science Photo Library RF) Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Największą skałą, jaka kiedykolwiek minęła Ziemię, jest 3122 Florence (1981 ET3) – asteroida tak duża, że ​​ma dwa księżyce. Przeleciał nad Ziemią w odległości siedmiu milionów kilometrów we wrześniu 2017 roku.

Pojawia się po tym, jak astronomowie zrobili w tym miesiącu pierwsze zdjęcie supermasywnej czarnej dziury w centrum naszej galaktyki Drogi Mlecznej.

NASA potwierdziła, że ​​7335 powinien minąć Ziemię około 14:26 UTC, czyli 27 maja, czyli 10,26 ET.

Aby być na bieżąco z tym rzadkim wydarzeniem, możesz dostroić się do transmisji na żywo projektu Virtual Telescope, która odbędzie się w czwartek wieczorem.

Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj .

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button