Rozrywka

Badania wykazały, że Brytyjczycy czują się dobrze tylko przez średnio 47 procent czasu

Według badań Brytyjczycy czują się dobrze tylko przez średnio 47 procent czasu.

Ankieta przeprowadzona wśród 2000 osób na temat tego, jak dobrze się czują na co dzień, wykazała, że ​​jedna czwarta dorosłych odczuwa niepokój przynajmniej raz w tygodniu, a 40 procent doświadcza bólu mięśni przez większość dni.

Prawie sześciu na 10 (57 procent) twierdzi, że to rzadkość, kiedy fizycznie czują się na szczycie swojej gry, podczas gdy 61 procent twierdzi, że bóle są tylko częścią ich codziennego życia.

Niezrównoważona dieta, niewystarczająca ilość ćwiczeń i niewystarczająca liczba godzin dziennie były jednymi z głównych powodów, dla których ludzie nie czują się dobrze przez cały czas.

Rzecznik firmy MyVybe, producenta naturalnych witamin i suplementów, który przeprowadził badanie, powiedział: „Trudno jest być w 100% przez cały czas i będą rzeczy, które nas przygnębią.

Ponad 40 procent dorosłych twierdzi, że próbowało wcześniej iść spać, aby poprawić samopoczucie (Zdjęcie: Getty) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

„Zwłaszcza gdy się starzejemy, bóle, przeciążenia i pociąganie nosem wydają się nas szukać łatwiej niż wtedy, gdy byliśmy młodsi.

„Jednak może to być również przypadek patrzenia na przeszłość przez różowe okulary, ponieważ wielu młodych ludzi również zgłasza podobne problemy.

„Istnieje tak wiele różnych sposobów, w jakie musimy dbać o siebie – zarówno psychicznie, jak i fizycznie – że może to być praca na cały etat, po prostu będąc na szczycie”.

Brytyjczycy uważają również, że czują się w 100 procentach przez zaledwie 10 godzin i 12 minut przeciętnego okresu 24-godzinnego – także wtedy, gdy śpią.

Dorośli zazwyczaj najlepiej czują się rano, wieczorem, kiedy najprawdopodobniej będą się zmagać, po zakończeniu długiego dnia.

Ogólnie tylko 63 procent dorosłych uważa się za zdrowych – podczas gdy 23 procent obecnie stosuje dietę specjalnie po to, by schudnąć.

Aby spróbować poprawić swoje samopoczucie, 41 procent próbowało wcześniej kłaść się spać i tyle samo starało się pić więcej wody.

Kolejne cztery osoby na dziesięć podniosły poziom ćwiczeń, podczas gdy więcej niż jedna czwarta (27 procent) zwróciła się ku suplementom lub witaminom.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie mówią, że nie czują się dobrze, jest niezrównoważona dieta (Zdjęcie: Dazeley/Getty)

Według danych OnePoll kolejna dziesiąta osoba zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby się wzmocnić, rezerwując dzień w spa.

Jednak 42 proc. uważa, że ​​wprowadzanie tych działań w ich życie w sposób bardziej regularny jest zbyt kosztowne, a 40 proc. uważa, że ​​zajmuje to zbyt dużo czasu.

Prawie siedem osób na dziesięć (68 procent) osiągnęło punkt, w którym po prostu akceptuje dni, w których nie czuje się w 100 procentach dobrze i czeka na następny.

Rzecznik MyVybe dodał: „Niezależnie od tego, jak często czujesz się fizycznie przygnębiony, prawie zawsze możesz zrobić coś, aby poprawić sytuację.

„Małe zmiany, takie jak picie większej ilości wody, mogą dać ci więcej energii, a więcej snu może również mieć ogromne znaczenie.

„Jeśli po latach pracy przy biurku stwierdzisz, że twoje plecy lub ramiona nie są w najlepszej formie, możesz spróbować ćwiczeń lub wypróbować stojące biurko.

„Dieta odgrywa również ogromną rolę – a jeśli trudno jest ci przez cały czas jeść właściwe rzeczy, witaminy i suplementy mogą pomóc wypełnić niektóre luki w diecie”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button