Rozrywka

Barcelona otrzymała ogromny wzrost w Robert Lewandowski Transfer Hunt

Getty Robert Lewandowski chce opuścić Bayern.

Barcelona otrzymała ogromny impuls w pogoni za płodnym napastnikiem Bayernu Monachium Robertem Lewandowskim przed otwarciem letniego okna transferowego w Europie.

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzic potwierdził, że reprezentant Polski nie chce przedłużać kontraktu na Allianz Arena i chciałby odejść.

Salihamidzic powiedział Sky Sports w Niemczech: „Rozmawiałem z Lewą. W rozmowie powiedział mi, że nie chce przyjąć naszej oferty przedłużenia kontraktu i chciałby opuścić klub. Powiedział, że chciałby zrobić coś innego”.

Jednak szef klubu potwierdził też, że mistrzowie Bundesligi nie zmienili zdania, że ​​nie chcą sprzedać Lewandowskiego. Dodał: „Ale nasze podejście się nie zmieniło: Lewa ma kontrakt do 30 czerwca 2023 r. To fakt”.

Kontrakt Lewandowskiego wygasa pod koniec przyszłego sezonu, co oznacza, że ​​Bayern musi sprzedać do tego czasu, aby nie stracić 33-latka na darmowym transferze za nieco ponad rok.

Śledź stronę Heavy on Barcelona na Facebooku, aby otrzymywać najnowsze wiadomości, plotki i treści!

Xavi Rozmowy Lewandowskiego

Trener Barcelony Xavi Hernandez został zapytany o Lewandowskiego w sobotę 14 maja na przedmeczowej konferencji prasowej przed wyjazdem jego drużyny do Getafe w La Liga. Szefa zapytano, czy może odłożyć transfer, bo 33-letni Lewandowski jest już u kresu kariery.

„Nie będę mówić o Lewandowskim, ale Dani Alves podpisałem kontrakt z 38. Nie chodzi tylko o wiek, ale o poziom. Piłkarze są teraz bardziej profesjonalni, wspierają ich kadry. Widzimy takich graczy jak Ibrahimovic, Alves, tego rodzaju graczy, którzy wciąż grają na wysokim poziomie, czy Cristiano i Messi – powiedział. „Są w odpowiednim wieku, ale nadal grają na fantastycznym poziomie w najlepszych klubach. Nie ma ograniczeń, to ich poziom decyduje o tym, czy przyjdą, czy nie.”

Lewandowski nawet po trzydziestce wykazał niewiele oznak spowolnienia. Napastnik jest najlepszym strzelcem Bundesligi w tym sezonie z 34 golami i pozostaje jednym z najbardziej przerażających napastników w Europie.

Barcelona „osiągnij ustne porozumienie” z Lewandowskim?

Tymczasem doniesienia w Niemczech stwierdzają, że Barcelona osiągnęła już ustne porozumienie z Lewandowskim w sprawie trzyletniego kontraktu, według Mundo Deportivo.

Jednak Barcelona nadal będzie musiała negocjować z Bayernem Monachium, jeśli ma wylądować napastnika, co nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę, że Bawarczycy wyraźnie nie chcą stracić napastnika.

Sytuacja finansowa Barcelony również ograniczy ich działalność transferową, co Xavi przyznał na swojej konferencji prasowej, zapytany o możliwe transfery.

„Jesteśmy zależni od naszej sytuacji finansowej i za kilka dni będziemy wiedzieć, jaka będzie nasza sytuacja, abyśmy mogli planować” – powiedział. „Musimy zacząć o tym myśleć już teraz, aby zaplanować kolejną kampanię. Ale tak, sytuacja gospodarcza może ograniczać nasze ruchy na rynku transferowym.”

Barcelona ma do rozegrania tylko dwa mecze w La Liga, ale potrzebuje tylko jednego punktu, aby potwierdzić drugie miejsce i miejsce w lukratywnym Superpucharze Hiszpanii w przyszłym sezonie.

CZYTAJ DALEJ: Barcelona zrywa kontrakt wysoko ocenianego nastolatka

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button