Rozrywka

Barcelona składa ofertę za 63 miliony euro na najlepszy cel defensywny Xaviego: raport

Getty Xavi chce Julesa Kounde w Barcelonie.

Barcelona złożyła ofertę dla środkowego obrońcy Sewilli, Julesa Kounde, który wraz z napastnikiem Bayernu Monachium Robertem Lewandowskim stał się jednym z najlepszych letnich celów transferowych trenera Xaviego.

Katalońscy giganci zaoferowali, że zapłacą 23 miliony euro, aby wziąć Kounde na początkową pożyczkę z umową, w tym obowiązkową opcją zakupu w wysokości 40 milionów euro (do zapłaty w ciągu dwóch lat), jak donosi Partido Unico.

Szefowie z Barcelony i Sewilli spotkali się w czwartek 21 czerwca na Zoomie, aby „poważnie” omówić transfer. Prezydent Barcelony Joan Laporta rozmawiał z odpowiednikiem Sewilli Pepe Castro i dyrektorem sportowym Monchi.

Andaluzyjczycy nie spieszą się ze sprzedażą Kounde, ale podobnie jak struktura umowy zaproponowana przez Barcelonę i uważa się, że „korzystnie postrzegają tę opcję płatności”. Umowa będzie również odpowiadać Katalończykom, którzy nadal pracują w obliczu bieżących problemów finansowych.

Xavi uczynił podpisanie kontraktu z „najlepszym środkowym obrońcą priorytetem tego lata”, jak donoszą Sam Marsden i Moises Llorens z ESPN. Kounde jest wyceniany na 60 mln euro i cieszy się również zainteresowaniem ze strony Chelsea, drużyny Premier League.

Śledź stronę Heavy on Barcelona na Facebooku, aby otrzymywać najnowsze wiadomości, plotki i treści!

Barcelona również składa ofertę Lewandowskiego

Barcelona również złożyła ofertę za Lewandowskiego, według Fabrizio Romano dla Guardiana. Katalońscy giganci zaoferowali 33-latkowi 35 mln euro plus 5 mln euro, ale oferta ma zostać odrzucona przez Bayern.

Lewandowski przy wielu okazjach publicznie zapewniał, że chce opuścić klub przed wygaśnięciem jego kontraktu w 2023 roku, ale bawarskie giganci nadal nalegają, by doczekał ostatniego roku umowy.

Dyrektor sportowy Bayernu, Hasan Salihamidzic, był uparty, gdy Sky w Niemczech poprosił go o opisanie, jaka jego zdaniem jest odsetek Lewandowskiego przebywającego w klubie.

„Do tej pory to 100 procent. 12 lipca to jego pierwszy dzień w pracy, więc czekam na niego” – powiedział. „Ale nie zajmę się tym teraz, ponieważ mieliśmy inne rzeczy do zrobienia. Myślę, że teraz trochę się uspokoiło. Mamy jeszcze dużo do zrobienia.”

La Liga Chiefs mówi, że Barca może podpisać kontrakty

Wiadomość o składaniu dużych pieniędzy przez Barcelonę może wywołać pewne zdziwienie, biorąc pod uwagę dobrze udokumentowane problemy finansowe klubu. Jednak Barcelona spodziewa się zebrać 600 milionów euro dochodu ze sprzedaży przyszłych merchandisingu i praw telewizyjnych.

Członkowie klubu zagłosowali za upoważnieniem Barcelony do sprzedaży dwóch aktywów, a prezes La Liga Javier Tebas powiedział, że jeśli umowy zostaną zrealizowane, pozwoli to Katalończykom na szaleństwo wydatków.

Tebas powiedział Cope’owi: „Jeśli Barça zdoła aktywować [financial] dźwignie, będą mogli podpisać Lewandowskiego, Bernardo Silvę i kilku innych.”

Lewandowski już dał jasno do zrozumienia, że ​​chce grać w Barcelonie w przyszłym sezonie, a Kounde również jest chętny do zmiany, jak donosi Mundo Deportivo. Środkowy obrońca uważa, że ​​ruch Barcelony zwiększy jego szanse na awans do reprezentacji Francji na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze pod koniec roku.

CZYTAJ DALEJ: Barcelona obawia się, że Ansu Fati popełnił „wielki błąd:” Raport

Więcej ciężkich wiadomości o Barcelonie

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button