Rozrywka

Bayonetta jest znacznie starsza niż na to wygląda — szczegóły dotyczące dokładnego wieku wiedźmy z Umbra

Jest mnóstwo intryg i pewności siebie, które otaczają lubieżną czarodziejkę Bayonettę. Po zagraniu w dwóch kultowych klasycznych grach wideo i przejściu do bardzo wyczekiwanego trzeciego tytułu, jest najbardziej znana ze swoich umiejętności jako czarownica z Umbra, jej bezczelności i uroku oraz nienagannego poczucia piękna. Niewielu bohaterów gier wideo może pokonać hordy aniołów i demonów i wyglądać świetnie, robiąc to tak, jak Bayonetta. Ale może cię zaskoczyć, że jest znacznie starsza, niż wygląda.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Kontrakty z demonami, walka z aniołami i dzierżenie czterech broni jednocześnie to po prostu normalne aspekty życia typowej Wiedźmy Umbra. Ale nawet w ich szeregach Bayonetta wyróżnia się jako osoba, która może sięgnąć po niewypowiedzianą moc. Ta moc zabrała ją przez kilka stuleci i pokoleń. Ale ile lat ma Bayonetta jako postać z jej serii gier wideo? Przeanalizujmy jej historię, aby się dowiedzieć.

Źródło: Nintendo

Bayonetta (Cereza) i Jeanne walczą jako sojusznicy w Wojnach Klanów

Ciąg dalszy artykułu pod ogłoszeniemIle lat ma Bayonetta jako postać? Starsza niż wygląda, to na pewno.

Zgodnie z przekazem w grze, urodziny Bayonetty przypadają na 19 grudnia 1411 roku. Zgadza się, urodziła się w XV wieku.

Pierwotnie nazywana Cereza, urodziła się matce Umbra Witch i ojcu Lumen Sage, z których ten ostatni służy jako antyteza dla klanu czarownic jako czarowników, którzy są sprzymierzeni z anielskimi armiami Paradiso.

Cereza przechodzi następnie tajny trening magii Umbran u boku swojej przyjaciółki i rywalki, Jeanne.

Po 20 latach treningu i doskonalenia swoich umiejętności Cereza wraz z Jeanne znalazły się w środku Wojen Klanów między czarownicami i mędrcami. Pracując razem, przetrwają próbę. Co więcej, Cereza dziedziczy Lewe Oko Świata, stając się najpotężniejszą Wiedźmą Umbra i integralną częścią, która pozwala odblokować moc kontrolowania struktury wszechświata.

Aby ta moc nie dostała się w niepowołane ręce, Jeanne pieczętuje Cerezę i ukrywa ją w jeziorze.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Cereza pojawia się dopiero 500 lat później, długo po tym, jak zlikwidowano dwie Czarownice z Umbry. Budzi się bez wspomnień i przyjmuje imię „Bayonetta”. Zachowuje trochę pamięci o swoich magicznych umiejętnościach i wykorzystuje swoje umiejętności, aby odeprzeć anioły, które ją ścigają. Żyje kolejne 20 lat, przyzwyczajając się do współczesności, w której się obudziła.

Chociaż miała dwadzieścia kilka lat w 1400 roku, teraz jest bliżej 600 lat, kiedy weźmie się pod uwagę jej zapieczętowanie.

Źródło: Nintendo

Bayonetta i Jeanne ponownie spotykają się po ponad 500 latach

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Co ciekawe, jest to jakość, którą mają wszystkie czarownice z Umbra. Jeanne również żyje przez kolejne 500 lat, aby ponownie połączyć się z Bayonettą w dzisiejszych czasach. Mimo upływu czasu żadne z nich nie wygląda, jakby postarzało się o jeden dzień.

Dzieje się tak głównie dzięki ich kontraktom z różnymi demonami. Jako Wiedźmy Umbra zawarli kontrakty z różnymi piekielnymi demonami w ramach treningu. Dzięki temu otrzymują ogromną moc i są w większości odporne na efekty starzenia.

Ale chociaż czarownica z Umbra nie może umrzeć ze starości, nadal można ją zabić. Co więcej, muszą nieustannie walczyć z aniołami, aby uspokoić swoje demony lub zaryzykować ich gniew. Tak czy inaczej, część ich umowy stanowi, że jeśli umrze czarownica z Umbra, jej dusza zostanie automatycznie ofiarowana piekielnym głębinom piekła.

Oczywiście tego rodzaju rzeczy należy się spodziewać, kiedy zawierasz układ z demonami.

Bayonetta 3 ukaże się 28 października 2022 roku, wyłącznie na Nintendo Switch.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button