Rozrywka

Bette Midler zatrzasnęła się za tweetowanie „spróbuj karmić piersią” w związku z niedoborem formuły

Więcej informacji: Bette Midler Bette Midler strzela do gubernatora Zachodniej Wirginii Jim Justice z powodu wyczynu buldoga Urodzinowa dziewczyna Bette Midler, 75 lat: kiedyś i teraz córka Bette Midler, Sophie von Haselberg, żeni się podczas pandemii Darowizny celebrytów, apel o wsparcie pośród australijskich pożarów buszu

Bette Midler została okrzyknięta „ignorantką” i „obraźliwą” po tym, jak napisała na Twitterze, że matki powinny po prostu „spróbować karmić piersią” w obliczu ogólnokrajowego niedoboru mieszanek dla niemowląt.

„WYPRÓBUJ KARMIENIA PIERSIĄ! Jest bezpłatny i dostępny na żądanie”, Midler, lat 76, napisał na Twitterze w czwartek w odpowiedzi na post gospodarza MSNBC, Stephanie Ruhle, omawiający formułę suszy.

„Niedobór formuł dla niemowląt ujawnia niesamowity tajny oligopol: – 3 amerykańskie firmy kontrolują ponad 90% rynku – bardzo restrykcyjne przepisy (dzięki lobbingowi na rzecz dużych dolarów) zabraniają stosowania zagranicznych formuł” – napisała na Twitterze.

Gwiazda sceny i ekranu Midler spotkała się z odrzuceniem tweeta przez kilku obserwujących, w tym autorkę Ilyse Hogue, która odpowiedziała: „Bette, z całym szacunkiem, to bardzo złe podejście. Miałem bliźniaki. Nie wyprodukowałem wystarczającej ilości mleka dla obu. Bez formuły musiałbym wybrać, który z nich zjeść. Nie mówiąc już o dzieciach, które są oddzielone od matek rodzących się bardzo wcześnie”.

Fani zakwestionowali tweet Midlera o karmieniu piersią w czwartek. Tweet Bette Midler.

Inny wyznawca nazwał jej tweet „głęboko obraźliwym i ignorantem”, dodając: „Istnieją niezliczone powody, dla których karmienie piersią nie jest opcją dla wielu matek – zbyt wielu, aby się tutaj dostać. A jeśli używałeś formuły, nie możesz po prostu przełączyć przełącznika. Nie wspominając o milionach dzieci z alergią na mleko/pokarm…”

Midler odpowiedziała tym, którzy mieli problem z jej pierwszym tweetem dotyczącym karmienia piersią. WireImage

„Kocham cię Bette, ale to nie jest w porządku”, napisał w odpowiedzi fan zdobywcy nagrody Tony. „Walczyłam o karmienie mojego syna piersią, on wciąż chudł, pomimo moich najlepszych starań, w tym ekspertów od laktacji. To było emocjonalne i poczułem się jak porażka, a po 3 miesiącach przeszedłem na formułę, ze względu na stres, jaki wywierał na mnie i mojego syna.”

Około 20 minut po udostępnieniu kontrowersyjnego wpisu Midler — która sama jest matką — odpowiedziała na sprzeciw, wyjaśniając, że nie zamierza zawstydzać tych, którzy z różnych powodów nie mogą karmić piersią.

„Ludzie gromadzą się z powodu poprzedniego tweeta” – napisała. „Bez wstydu, jeśli nie możesz karmić piersią, ale jeśli możesz i jesteś przekonana, że ​​Twoje własne mleko nie jest tak dobre, jak „produkt przebadany naukowo”, to znowu coś innego. Wiadomość o monopolu to dla mnie nowość, nie kłamię. #MOCNE PĘTLE”.

Aktorka znalazła wsparcie u kilku zwolenników, którzy bronili jej ujęcia, a jeden z nich odpowiedział: „lol @ wszyscy ci ludzie rzucają się na Bette, mówiąc, że jeśli karmienie piersią jest opcją, to lepiej jest formułować, co jest powszechnie akceptowanym naukowym konsensusem”.

Midler znalazł wsparcie u wybranej liczby fanów online. Obrazy Getty

Inny fan dodał: „Zostawcie Bette w spokoju. Jesteśmy codziennie manipulowani, aby wydawać $, a mieszanka dla niemowląt nie jest pozbawiona manipulacji. Są przypadki, w których kobiety mogą karmić piersią, ale są skłonne myśleć inaczej. (Nie stoję jednak z mokrą pielęgniarką.)”

Jednak niektórym to wciąż nie wystarczało, jak jeden z wyznawców dodał do dyskursu: „Ludzie gromadzą się, ponieważ pracujesz ze starymi informacjami. Kobiety *nie* wierzą, że formuła jest lepsza niż mleko matki. *Wstydzą się* używania formuły, nawet jeśli jest to ich jedyna opcja. Twój tweet wzmocniony [sic] że kobiety, które nie karmią piersią, są porażkami. Oni nie są.”

Midler i jej mąż Martin von Haselberg mają 35-letnią córkę o imieniu Sophie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button