Rozrywka

Beyoncé usunęła próbkę „Milkshake” z Renaissance po tym, jak Kelis oskarżyła ją o „kradzież”

„Milkshake” Kelis sprowadza wszystkich chłopców na podwórko — ale nie Beyoncé ani producentów tego megahitu. Beyoncé usunęła z niej interpolację przeboju Kelis z 2003 roku renesans utwór „ENERGY” w serwisach streamingowych, po tym jak oskarżyła Bey i duet producencki The Neptunes, w skład którego wchodzą Pharrell Williams i Chad Hugo, o „kradzież” przed wydaniem utworu.

28 lipca, dzień wcześniej renesans oficjalnie wyszedł, konto fanów Kelis poinformowało, że próbka „Milkshake” zostanie umieszczona na albumie. Kelis pozostawiła kilka komentarzy pod postem, ujawniając, że dowiedziała się „w taki sam sposób, jak wszyscy inni” i nie skontaktowano się z nią w tej sprawie. „Mój umysł też jest oszołomiony, ponieważ poziom braku szacunku i całkowitej ignorancji wszystkich 3 zaangażowanych stron jest zdumiewający” – napisała. Kiedy fan zauważył, że „ENERGIA” to „współpraca, której świat naprawdę potrzebuje”, Kelis odpowiedział: „To nie jest współpraca, to kradzież”.

Podczas gdy Kelis jest artystką, która rozsławiła „Milkshake”, tylko Williams i Hugo są uznawani za autorów piosenek i producentów w piosence, o czym wielokrotnie mówiła. Oznacza to, że Beyoncé nie musiała uzyskać zgody Kelis na interpolację trafienia.

Jednak piosenkarka „Bossy” nadal wyrażała rozczarowanie Beyoncé, że nie dała jej heads-up w dwóch filmach na Instagramie, wskazując, jak 26-letnia piosenkarka Ashnikko sięgnęła po swój przełomowy singiel „Caught Out There” w 2021 roku. „Nie tylko jesteśmy czarnymi artystkami w branży, w której nie ma nas zbyt wiele — poznałyśmy się, znamy, mamy wspólnych przyjaciół — to nie jest trudne. Może się skontaktować, prawda? powiedziała. „To po prostu zwykła przyzwoitość”.

Następnie podkreśliła, że ​​problem nie leży wyłącznie po stronie Bey, mówiąc, że interpolacja była „wyzwalaczem” po latach napięć z The Neptunes. „Publikacje zostały skradzione, ludzie zostali oszukani z praw” – powiedziała. „To się zdarza cały czas, zwłaszcza wtedy. Więc nie chodzi o to, że wściekam się na Beyoncé… Pharrell wie lepiej. To jest bezpośrednie uderzenie we mnie [and] robi to cały czas… Powodem, dla którego jestem zirytowany, jest to, że wiem, że to było celowe.

W wywiadzie ze stycznia 2020 r. z OpiekunKelis wyjaśniła, że ​​nie zarabia na swoich pierwszych dwóch albumach z powodu sporu z Williamsem i Hugo, którzy mają napisy na tych albumach, twierdząc, że została „rażąco okłamana i oszukana” przez The Neptunes i ich zespół. „Powiedziano mi, że zamierzamy podzielić całość 33/33/33, czego nie zrobiliśmy”, powiedziała. — Ich argumentem jest: „Cóż, podpisałeś to”. Mówię: „Tak, podpisałem to, co mi powiedziano, a byłem zbyt młody i zbyt głupi, by to sprawdzić”.

W drugim filmie na Instagramie Kelis powiedziała, że ​​porażka „zasiliła” ją do walki o napisanie napisów na jej wczesnych płytach. „W tym momencie jest poza tą piosenką” – napisała wpis. „W tej branży są łobuzy, tajemnice i gangsterzy, którzy uśmiechają się i uchodzą im na sucho, dopóki ktoś nie powie, że wystarczy. Więc mówię to dzisiaj. Przychodzę po to, co moje i chcę zadośćuczynienia.”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button