Aktualności

Biden „brakuje” dwóch cech, których demokraci chcą w 2024 roku: sondaż

Demokraci chcą kandydata na prezydenta w 2024 r., który jest „bojownikiem” i „unifikatorem”, ale prezydent Joe Biden obecnie „nie spełnia” tych oczekiwań, według USA dziśSonda /Ipsos opublikowana w tym tygodniu.

Kiedy respondenci ankiety zostali poproszeni o sklasyfikowanie dziewięciu cech pod względem ważności dla ich następnego kandydata na prezydenta, Demokraci zajęli „zjednoczenie kraju” jako najważniejsze, a „walki o ludzi, których reprezentują” jako drugie najważniejsze. Republikanie również zaliczyli „walki o ludzi, których reprezentują” jako drugą najważniejszą cechę, ale umieścili „zjednoczenie kraju” na czwartym miejscu. Za najważniejszą cechę uznali wstawanie się za „wolnością i godnością wszystkich Amerykanów”.

„Republikańscy wyborcy w tym sondażu mówią nam, że wyraźnie chcą wojownika w 2024 roku i widzą Trumpa jako swojego mistrza” – cytowany w artykule USA dziś artykuł. „Z drugiej strony Demokraci chcą kogoś, kto jest zarówno wojownikiem, jak i unifikatorem. W tej chwili Biden nie spełnia tych dwóch ideałów pojedynków”.

Po spadku poparcia w ostatnich miesiącach, gdy Stany Zjednoczone zmagały się z problemami takimi jak inflacja i niedobory odżywek dla niemowląt, pozytywna opinia publiczna o prezydentu rośnie, ponieważ odnotował kilka ostatnich zwycięstw legislacyjnych i innych. W zeszłym tygodniu tracker FiveThirtyEight odkrył, że średnia ocena akceptacji Bidena osiągnęła najwyższy poziom od trzech miesięcy, 41 procent w porównaniu z jego najniższym wynikiem podczas urzędowania 37,5 procent odnotowanym 20 lipca.

Biden nie spełnia oczekiwań demokratów
Prezydent Joe Biden salutuje podczas schodzenia z Air Force One w Joint Base Andrews w stanie Maryland 29 sierpnia. Demokraci chcą kandydata na prezydenta 2024, który jest „bojownikiem” i „unifikatorem”, ale Biden obecnie „nie spełnia” tych oczekiwań. do sondażu USA Today/Ipsos opublikowanego we wtorek.
Brendan Śmiałowski/AFP przez Getty Images

Mimo to USA dziś/Wyniki sondażu Ipsos i ocena Younga wskazują, że 79-letni Biden wciąż może napotkać pewne przeszkody w zdobyciu wystarczającego poparcia w swojej partii, jeśli oficjalnie wystąpi o reelekcję.

Podczas gdy 59 procent republikańskich respondentów uważa, że ​​były prezydent Donald Trump powinien być kandydatem GOP w 2024 roku, mniejszy odsetek Demokratów ma takie samo zaufanie do Bidena. Czterdzieści cztery procent respondentów stwierdziło, że Biden „zasługuje na reelekcję”, a 56 procent stwierdziło, że prezydent nie powinien ubiegać się o kolejną kadencję.

Podczas gdy większość wyborców Demokratów, 60 procent, powiedziała, że ​​Biden może wygrać reelekcję, szersza większość GOP, 82 procent, powiedziała to samo o Trumpie.

Trump nie ogłosił oficjalnie, czy planuje startować w 2024 r. po przegranej w wyborach 2020 r., która, jak twierdzi, została skradziona, mimo że wyniki zostały podtrzymane. Mimo to były prezydent wyraźnie zasugerował potencjalny bieg.

Powiedział w odcinku Pokaz Claya Travisa i Bucka Sextona pod koniec zeszłego miesiąca, że ​​byłoby mu „bardzo trudno” nie biegać.

Newsweek skontaktował się z Demokratycznym Komitetem Narodowym za pośrednictwem jego strony internetowej w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button