Aktualności

Biden ujawnia swoją reakcję na widok dokumentów z Mar-a-Lago rozlanych na podłodze

Podczas 60 minut W wywiadzie prezydent USA Joe Biden wyjaśnił swoją reakcję na wiadomość, że FBI dokonał nalotu na byłego prezydenta Donalda Trumpa i znaleziono tajne dokumenty.

FBI przeprowadziło nalot w poniedziałek, 8 sierpnia, a ten ruch uwydatnił eskalację różnych śledztw prowadzonych przez Departament Sprawiedliwości (DOJ) w sprawie Trumpa.

Przeszukanie wywołało powszechną krytykę ze strony prawicy, która oskarżyła administrację Bidena o nadużycie władzy. Podczas gdy Departament Sprawiedliwości jest kierowany przez urzędnika Biden, prokurator generalny Merrick Garland, dyrektor FBI, Christopher Wray, jest nominowany przez Trumpa.

Joe Biden
Prezydent Joe Biden przemawia podczas dwustronnego spotkania z prezydentem Republiki Południowej Afryki Cyrilem Ramaphosą w Gabinecie Owalnym Białego Domu 16 września 2022 r. w Waszyngtonie. Podczas 60-minutowego wywiadu Biden ujawnił swoją reakcję na dokumenty znalezione w domu Trumpa.
Pete Marovich/Getty

Przemawiając podczas 60 minut W wywiadzie, który został wyemitowany w niedzielę wieczorem, Biden powiedział wywiadowi Scottowi Pelleyowi, że nie był świadomy nalotu, zanim do niego doszło.

Twierdził również, że nie został poinformowany o zawartości znalezionych dokumentów, ale powiedział, że jego administracja prawdopodobnie zdaje sobie sprawę z zawartych w nich tajemnic.

Pelley zapytał: „Czy poinformowano cię o ściśle tajnych dokumentach znalezionych w Mar-a-Lago?”

Biden odpowiedział „nie”, a Pelley nalegał, aby zapytać, czy ktoś ostrzegł go przed potencjalnymi tajemnicami bezpieczeństwa narodowego, które zostaną ujawnione przez przechowywanie dokumentów przez Trumpa.

Biden odpowiedział: „Nie rozmawiałem z nikim osobiście w tej sprawie.

„Jestem pewien, że moja administracja jest tego świadoma, podobnie jak Rada Bezpieczeństwa Narodowego, ale ja nie”.

Biden został również zapytany o fotografię sporządzoną przez Departament Sprawiedliwości, która przedstawiała wiele tajnych dokumentów rozłożonych na podłodze w domu Trumpa.

„[When I saw that image I thought] jak to się mogło stać – powiedział Biden.

„Jak ktokolwiek mógł być tak nieodpowiedzialny, i pomyślałem, jakie dane mogą być tam, które mogą narazić metody źródeł. „Mam na myśli nazwiska ludzi, którzy pomogli, itp. To było po prostu całkowicie nieodpowiedzialne”.

Kilkakrotnie Trump wtrącił się w to, jak FBI rozłożyło tajne materiały i przeprowadziło nalot na jego dom.

„Okropny sposób, w jaki FBI podczas nalotu na Mar-a-Lago rzuciło dokumentami po podłodze (być może udając, że to ja to zrobiłem!), a następnie zaczęło robić im zdjęcia, aby publiczność mogła je zobaczyć. chcieli, żeby zachowali je w tajemnicy? Trump opublikował w Truth Social 31 sierpnia, zanim złożył kwestionowane twierdzenie, które odtajniło wszystkie materiały znalezione w jego domu.

W innym poście w mediach społecznościowych tego samego dnia Trump oskarżył FBI o „bardzo oszukiwanie” za stworzenie obrazu ściśle tajnych dokumentów „niedbale rzuconych na podłogę”.

Newsweek skontaktował się z biurem Donalda Trumpa i Białym Domem w celu uzyskania komentarza.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button