Rozrywka

Błąd Benidorm Brit Gran zostaje uderzony w celi „bez jedzenia i wody”

Brytyjska babcia twierdzi, że została uderzona w hiszpańskim więzieniu bez jedzenia i wody przez ponad 24 godziny po tym, jak zgubiła paszport podczas lotu British Airways.

65-letnia Sharon Dempsey poleciała na dwutygodniowe wakacje do Benidormu, aby uczcić, że jej brat przeżył w zeszłym roku czterokrotną obwodnicę.

Ale wczasowiczka z Glasgow w Szkocji trafiła do celi po tym, jak zorientowała się, że jej paszport zaginął, kiedy przybyła do Alicante w sobotę rano (7 maja).

Prababka została „przerażona” po tym, jak hiszpańscy gliniarze wrzucili ją do aresztu i zostawili tam do 12.30 następnego dnia.

Ze względu na Brexit posiadacze brytyjskich paszportów mogą wjechać do Hiszpanii tylko z podstemplowanym paszportem.

Czy miałeś wakacje z piekła rodem? Napisz do [email protected]

Adele i Thomas mieli pojechać razem na wakacje Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Sharon powiedziała, że ​​kiedy przybyła bez dokumentów, nie mogła nawet wyjść na zewnątrz po papierosa i nie dostała jedzenia ani wody do godziny 22:00 w sobotę.

Jej córka, Adele Dempsey, zabezpieczyła dokumenty z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które umożliwiły Sharon lot z British Airways do Londynu Gatwick w porze lunchu następnego dnia.

Wróciła do domu w poniedziałek i powiedziała Record: „Jestem tak wyczerpana, że ​​nie mogę myśleć od razu po tym, co się stało.

„Jestem całkowicie zdruzgotany tym, jak mnie potraktowano. Thomas nadal jest w Benidormie i chcę uzyskać paszport, aby do niego dołączyć, ale nie sądzę, żebym zdążył to zrobić na czas”.

Prababka z trójki była przetrzymywana w areszcie (Zdjęcie: Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Adele powiedziała, że ​​14-letnia babcia nie zdawała sobie sprawy, że niczego brakuje, dopóki nie znalazła się w autobusie wahadłowym na lotnisko, donosi Glasgow Live.

„Próbowała odzyskać autobus wahadłowy, aby spróbować go zdobyć, ale personel nie był pomocny i powiedział, że sprzątacze często mogą wyrzucić paszporty, jeśli zostaną pozostawione w samolocie” – dodała córka.

Adele rozmawiała z konsulatem, który poradził jej, aby po otrzymaniu dostarczonych przez nich dokumentów awaryjnych zarezerwowała lot powrotny do Glasgow dla Sharon.

Jednak Sharon nie mogła wejść na pokład samolotu EasyJet, ponieważ policja na lotnisku stwierdziła, że ​​nie ma odpowiedniego dokumentu i przeniosła ją do aresztu, w którym została na noc.

Funkcjonariusze powiedzieli mamie Glasgow, że ze względu na zmiany w zasadach podróży od czasu Brexitu, nie mogą teraz zezwolić na wjazd do Hiszpanii bez fizycznego paszportu do ostemplowania.

Słoneczny sen Sharon runął po tym, jak zgubiła paszport (Zdjęcie: Getty Images) Czytaj więcej powiązanych artykułów

Adele dodała: „Na szczęście, po prawie całym dniu niemożności jej złapania, w końcu była w stanie wejść na pokład samolotu do Londynu. Została zabrana przez eskortę policyjną w samolocie ramię w ramię i wycofała się z ta sama droga.

„Była w strasznym stanie. Powiedziała, że ​​nawet nie umyła twarzy i czuła się tak brudna, że ​​została ze łzami w oczach przed Gatwick z kolejnym długim oczekiwaniem na powrót do Glasgow”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju pomogło kobiecie, która zgubiła paszport podczas lotu do Hiszpanii i wraz z Border Force współpracowało z władzami hiszpańskimi, aby ułatwić jej powrót do Wielkiej Brytanii.

Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj .

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button