Rozrywka

Bohater Pucharu Świata został brutalnie wyrzucony przez swój klub po „zrujnowaniu włoskiego futbolu”

Dwie dekady temu Ahn Jung-hwan został zwolniony za strzelenie gola, który uczynił go narodowym bohaterem.

Zwycięzca meczu z Korei Południowej stracił swoją pracę w byłej drużynie Serie A, Perugii, po tym, jak zadał cios nokautowy przeciwko Włochom. To był remis w drugiej rundzie, pełen kontrowersji, gdy współgospodarze Mistrzostw Świata 2002 pokonali Azzurri w dogrywce.

Stadion Daejon World Cup był miejscem spotkania przez nokaut 18 czerwca 2002 roku i to Włochy objęły wczesne prowadzenie dzięki Christianowi Vieri. Jednak trafienie Seola Ki-hyeona w 88. minucie spowodowało, że mecz został wprowadzony do dogrywki, w której obowiązywała zasada złotej bramki.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Legendarny Roma, Francesco Totti, został zwolniony tuż przed przerwą w dogrywce za drugie przewinienie, które można było zarezerwować, a goście mieli również dwa gole odrzucone za kontrowersyjne spalony. Ostatecznie to Ahn rozstrzygnął rywalizację decydującym golem w 117. minucie, co uczyniło go czarnym charakterem we Włoszech.

Wcześniej wyszydzany z powodu niezbyt przytłaczającego dwuletniego okresu z Perugią, napastnik znalazł się w centrum burzy medialnej. Niewinne komentarze Ahna w następstwie konkursu tylko podsyciły ten gniew.

Napastnik powiedział dziennikarzom: „Chociaż wygraliśmy na moją bramkę, myślę, że powinienem podziękować Włochom. Nie grałem dużo, [but] Wiele się nauczyłem i miałem ciężkie czasy we Włoszech. To pomogło mi grać dobre mecze na tych mistrzostwach świata.

Ahn Jung-hwan zdobywa złotą bramkę, gdy Korea Południowa wyeliminowała Włochy z Mistrzostw Świata 2002 (Zdjęcie: Reuters)

Działania Ahna w połączeniu z kontrowersyjnym występem sędziego Byrona Moreno i jego asystentów doprowadziły do ​​śledztwa we Włoszech. Kilka dni później Perugia podjęła zdecydowane działania przeciwko pracownikowi, który złamał serca narodu.

Prezes klubu Luciano Gaucci powiedział Gazzetta dello Sport: „Ten dżentelmen nigdy więcej nie postawi stopy w Perugii. Był fenomenem tylko wtedy, gdy grał przeciwko Włochom.

– Jestem nacjonalistą i uważam takie zachowanie nie tylko za obrazę włoskiej dumy, ale także obrazę kraju, który dwa lata temu otworzył przed nim swoje podwoje. Nie mam zamiaru płacić pensji komuś, kto zrujnował włoską piłkę nożną. ”.

Ki Hyeon-seol z Korei Południowej świętuje po pokonaniu Włoch 2:1 w 2002 roku

Deklaracja Gaucciego okazała się czymś w rodzaju chwytu reklamowego, ale potem pojawiły się brzydkie sceny, gdy Perugia zażądała 3,8 miliona dolarów odszkodowania od każdego klubu zainteresowanego podpisaniem kontraktu z graczem, który z dnia na dzień stał się wrogiem publicznym we Włoszech. Dopiero interwencja japońskiej agencji uwolniła Ahna od toksycznego związku, co kosztowało go szansę przejścia do Premier League z Blackburn Rovers.

Zastanawiając się nad celem i kontrowersjami, które nastąpiły, napastnik powiedział niedawno koreańskiemu dziennikowi JoongAng Daily: „Po mundialu moja żona wróciła do Włoch, aby dowiedzieć się, że ktoś rozbił mi mercedesa. Lokalna gazeta nawet powiedziała, że ​​mafia groziła mi śmiercią To było prawie tak, jakbym tym jednym golem zakończył całą moją karierę piłkarską.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button