Aktualności

Boris Johnson mówi, że „będzie kontynuował” po najgorszej w historii porażce w wyborach uzupełniających dla Torysów

Boris Johnson przysiągł, że będzie „kontynuować” po tym, jak Partia Konserwatywna poniosła dwie upokarzające porażki w wyborach uzupełniających.

Premier przyznał, że partia osiągnęła pewne „trudne” wyniki po tym, jak Liberalni Demokraci obalili większość 24 000 torysów, aby wygrać w Tiverton i Honiton – najgorszą porażkę wyborczą w historii partii – i Partii Pracy odzyskała Wakefield.

Zasugerował, że porażki były spowodowane konsternacją z powodu kosztów życia w kryzysie.

Przemawiając do nadawców w Kigali, premier: „To absolutnie prawda, że ​​mieliśmy trudne wyniki wyborów uzupełniających, myślę, że były one odzwierciedleniem wielu rzeczy, ale musimy przyznać, że wyborcy przechodzą przez w tej chwili trudny czas.

„Myślę, że jako rząd muszę słuchać tego, co ludzie mówią, w szczególności trudności, z jakimi borykają się ludzie w związku z kosztami życia, które moim zdaniem są dla większości problemem numer jeden.

„Mamy teraz do czynienia z presją dotyczącą kosztów życia, widzimy skoki cen paliw, energii, żywności – to uderza w ludzi.

„Musimy zdawać sobie sprawę, że jest jeszcze więcej do zrobienia i na pewno będziemy, będziemy kontynuować rozwiązywanie obaw ludzi, dopóki nie przejdziemy przez ten patch”.

Tiverton i Honiton widzieli, jak Lib Dems pokonali 24 000 torysów, by wygrać, z dramatycznym huśtawką prawie 30 procent.

Była to szósta największa huśtawka przeciwko rządowi od 1945 r. w wyborach uzupełniających, w których zarówno siedziba, jak i urzędujący zmienili właściciela.

Richard Foord, nowy poseł Lib Dem, wykorzystał swoją przemowę akceptacyjną, aby wezwać Johnsona „aby poszedł i odszedł teraz”, twierdząc, że jego zwycięstwo „wywołało falę uderzeniową w brytyjskiej polityce”.

Torysi równorzędny Lord Barwell, były szef sztabu Theresy May w numerze 10, powiedział, że wynik Tivertona i Honitona był „katastrofalny” dla torysów.

Powiedział Sky News: „To jedno z najbezpieczniejszych miejsc konserwatywnych w kraju. Jest to okręg wyborczy silnie popierający urlopy.

„Tak więc, aby Liberalni Demokraci wygrywali tam i wygrywali wygodnie, oznacza to, że na południu kraju jest cała gama miejsc, które są zagrożone”.

W Wakefield Simon Lightwood został wybrany większością 4925 głosów, co oznacza 12,7 procentową zmianę z torysów na labourzystowskie.

Okręg wyborczy był jednym z tak zwanych miejsc w czerwonej ścianie zdobytych przez torysów w wyborach powszechnych w 2019 r. po byciu Partią Pracy od lat 30. XX wieku.

Ta historia jest aktualizowana

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button