Rozrywka

Brad Stevens wybija dźwięk w nowym debiutancie Celtics, 19-letnim maniakiem sportowym

Gett JD Davison z Alabamy, który właśnie został powołany przez Boston Celtics.

Boston Celtics nie miał wyboru w pierwszej rundzie w drafcie NBA 2022. Mimo to nadal dodali debiutanta do składu, wykorzystując swoją selekcję w drugiej rundzie na 53. miejscu, aby wybrać strażnika Alabamy JD Davisona.

Davison spędził tylko jeden sezon z Karmazynowym Przypływem. Niestety, w czasie swojego pobytu tam był bardzo surowym perspektywą, zmagając się w niektórych obszarach. Jego niekonsekwencje powodują, że w ciągu roku odpada w draftach, ale zdecydował się pozostać w drafcie i ostatecznie spadł do Bostonu.

Podczas konferencji prasowej po projekcie, prezes Celtics Basketball Operations Brad Stevens mówił o Davisonie. Uznał wady debiutanta, ale stwierdził, że Celtics uwielbiają sposób, w jaki rywalizuje w nocy.

„Miał kilka niesamowitych gier i miał kilka gier, w których wyglądał jak nowicjusz. Ale konsekwentnie rywalizuje, dobrze się nosi na korcie” – stwierdził Stevens.

Brad Stevens: „Miał kilka niesamowitych meczów i miał kilka meczów, w których wyglądał jak nowicjusz. Ale konsekwentnie rywalizuje, dobrze się nosi na boisku”.

— Souichi Terada | (@SouichiTerada) 24 czerwca 2022

PlayBrad Stevens o JD Davison: „Widać zalety”. | Wywiad z Celtics Post DraftBRIGHTON, MA — Brad Stevens, prezes Celtics ds. operacji koszykarskich, rozmawiał z mediami po Draft NBA 2022. Boston wybrał Alabama Point Guard JD Davidson z 53. miejscem w klasyfikacji generalnej. —————————————– – #celtics #NBA #CelticsCLNS CLNS Media Network jest wiodącym dostawcą treści wideo/audio. CLNS jest w pełni akredytowanym członkiem…2022-06-24T05:06:18Z

Ponadto Stevens zapoznał się ze szczegółami gier Davisona, omawiając wady i zalety tego, co wnosi do stołu.

Mocne i słabe strony Davisona

Stevens zauważył dziwaczny atletyzm Davisona jako jedną z jego głównych mocnych stron, a także jego zdolność do wchodzenia w grę i grania dla innych. Jednocześnie Stevens nawiązał do faktu, że Davison jest wciąż surową perspektywą i są pewne obszary, w których musi się poprawić.

„Bardzo młody, bardzo wybuchowy, to całkiem oczywiste. Ma umiejętność wchodzenia do środka i robienia zagrywek oraz ma kilka rzeczy, które będzie musiał poprawić, ale jest dobrym konkurentem” – powiedział Stevens.

Podczas jednego sezonu szkolnego 19-latek miał średnio 8,5 punktu, 4,8 zbiórki i 4,3 asysty przy 46,3% strzelaniu z boiska i 30,1% strzelaniu zza trzypunktowej linii. Jednak jego 3,9 strat na mecz okazało się prawdziwym problemem, ponieważ nie był w stanie konsekwentnie podejmować mądrych decyzji.

Według Stevensa Celtics planują poświęcić swój czas na rozwijanie Davison.

„Dzisiejszego wieczoru chodziło o znalezienie faceta, w którego możemy zainwestować i któremu możemy poświęcić dużo czasu” – wyjaśnił Stevens.

Chociaż ostatecznie dokonali wyboru dopiero w rundzie 2, Boston zbadał transakcje, które spowodowałyby ich awans w drafcie.

Stevens wyjaśnia brak transakcji roboczych

Zapytany o pogłoski dotyczące potencjalnej aktywności handlowej w nocy draftu, Stevens przyznał, że istnieje taka możliwość, ale cena wymiany była zbyt wysoka na to, co Celtics byli skłonni zrobić.

„Rozmawialiśmy o awansie, ale rozstanie ze znaczącymi graczami w naszym zespole lub korzystanie z naszych TPE i innych zasobów nie było czymś, co chcieliśmy teraz robić” – wyjaśnił Stevens.

Teraz Celtics będą mieli przed sobą długi sezon poza sezonem, aby przygotować swój skład na następny sezon. Davison prawdopodobnie będzie miał dwustronną umowę i spędzi mnóstwo czasu z Maine Celtics (drużyna Boston’s G League). Ale w oparciu o to, co powiedział Stevens, Celtics wierzą, że może być intrygującym kawałkiem posuwającym się do przodu.

Więcej ciężkich wiadomości o Celtics

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button