Rozrywka

Brat księżnej Diany dołącza do rodziny królewskiej, aby uczcić królową w Windsor po wystawnym pogrzebie

Źródło zdjęcia: Dominic Lipinski / WPA Pool / Shutterstock

Charles Spencerbrat śp. Księżna Dianazłożył wyrazy szacunku do Królowa Elżbieta w Windsor po jej państwowym pogrzebie 19 września. Pomimo tarcia między rodzinami o to, jak traktowano jego zmarłą siostrę, brat Diany uhonorował monarchę przed jej masowym pogrzebem w Opactwie Westminsterskim.

Na specjalną cześć królowej Karol nosił spinki do mankietów z wygrawerowanym królewskim szyfrem królowej – ER. Inicjały ER lub EIIR były królewskim szyfrem królowej Elżbiety II, oznaczającym Elżbietę Reginę. Udostępniając zdjęcie swojego hołdu na Twitterze przed nabożeństwem, zauważył, że będzie nosił spinki do mankietów z „wielkim smutkiem”.

Charles Spencer
Charles Spencer podczas odsłonięcia pomnika księżnej Diany w Londynie, lipiec 2021 r. (Zdjęcie: Dominic Lipinski/WPA Pool/Shutterstock)

Kiedy żyła i należała do rodziny królewskiej, księżna Diana posiadała tytuł księżnej Walii. Wraz ze śmiercią królowej tytuł ten, nie posiadany od śmierci Diany, został przekazany książę Williamżona, Kate Middleton. Teraz ma być znana jako księżniczka Katarzyna.

Do tej pory księżniczka Katarzyna dorastała do imiennika swojego poprzednika, posłusznie stojąc przy rodzinie królewskiej w czasie żałoby. Uczestniczyła w kilku królewskich wydarzeniach na cześć królowej Elżbiety, rozmawiając z publicznością i występując nie tylko z Williamem, ale także z Książę Harry oraz Meghan Markle.

Przed pogrzebem księżna Katarzyna odbyła specjalną audiencję u ukraińskich Pierwsza Dama Olena Żeleńska w Pałacu Buckingham w niedzielę, który uczestniczył w poniedziałkowym pogrzebie królowej w imieniu Ukrainy.

Pogrzeb królowej Elżbiety
Pogrzeb królowej Elżbiety 19 września 2022 r. (Zdjęcie: Tim Rooke/Shutterstock)

Pogrzeb królowej Elżbiety jest zwieńczeniem 10-dniowej żałoby po jej ludu i rodzinie. Wszyscy członkowie rodziny królewskiej, w tym Król Karol III oraz Królowa Małżonka Camilla, byli w Opactwie Westminsterskim na procesje pogrzebowe. Ciało królowej zostanie przetransportowane do Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI w zamku Windsor, gdzie zostanie pochowane obok męża Pksiążę Filip. Koronacja króla Karola w Opactwie Westminsterskim odbędzie się kilka miesięcy po pogrzebie jego matki.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button