Rozrywka

Brian May spędził 30 lat zdobywając doktorat. w astrofizyce

Najbardziej zapadające w pamięć momenty muzyki mogą wzbudzić u niektórych słuchaczy taki podziw, że piosenki sprawią, że fani poczują się, jakby przenieśli cię do innej galaktyki. Queen zrobił karierę tworząc takie momenty ekstazy, które utrzymują się przez dziesięciolecia po pierwszym nagraniu.

Brian May | Andrew Chin/Getty Images

Gdyby sprawy potoczyły się inaczej, zamiast stać się kultowym gitarzystą jako członek zespołu, Brian May mógłby spędzić ostatnie 50 lat, wypatrując gwiazd w poszukiwaniu fragmentów cudu.

May poszedł do szkoły, aby studiować kosmos i był w drodze na doktorat. w astronomii, zanim możliwość pogoni za marzeniami o gwieździe rocka odciągnęła go od edukacji. May w końcu wrócił na zajęcia, aby ukończyć doktorat.

Zanim Queen wyskoczył, May był początkującym astronomem

May studiował fizykę i matematykę w Imperial College London, którą ukończył z wyróżnieniem i nagrodą Associateship of the Royal College of Science w dziedzinie fizyki. Rozpoczął studia doktoranckie. w astronomii w tej samej szkole w 1970 roku, skupiając się na świetle odbitym od pyłu międzyplanetarnego i jego prędkości w płaszczyźnie Układu Słonecznego.

To był ten sam rok, w którym dołączył do Queen. Gdy zespół zaczął zdobywać międzynarodowe uznanie, porzucił Imperial w 1974 roku – ale nie wcześniej niż współautorem dwóch artykułów naukowych opartych na jego doświadczeniach z Obserwatorium na Teide na Teneryfie w Hiszpanii.

Po tym, jak zostaliśmy szanowanym gitarzystą, wszyscy zrozumieliśmy, że May pozostawił niedokończoną pracę szkolną. Ale w 2006 roku wrócił do Imperial College, aby dokończyć to, co zaczął. May miał szczęście, że temat jego pracy magisterskiej, prędkość radialna światła zodiakalnego, nie był przedmiotem wielu badań w międzyczasie, ale mimo to wykonał pracę. May w końcu ukończył szkołę w 2008 roku. (Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pracy Maya, możesz otrzymać kopię jego pracy magisterskiej na stronie Imperial.)

W zeszłym roku May pojawił się w odcinku „Według Google” w Radio X, brytyjskiej stacji z muzyką rockową, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania w wyszukiwarce. Poproszony o omówienie swojego doktoratu muzyk był bardzo zadowolony ze swojego osiągnięcia.

„Jestem z tego bardzo dumny i kosztowało mnie to w pewnym stopniu wysiłek i zatopienie mojej woli, ponieważ trudno jest zrobić doktorat. [is that] musisz być bardzo pokorny, bo musisz robić to, co ktoś ci każe i jesteś ciągle badany i ciągle krytykowany… Było ciężko, ale cieszę się, że to zrobiłem, bo cieszę się, że być doktorem.”

Odłożył swoją nieziemską pasję na bok, aby zostać kultowym gitarzystą

„src=”https://www.youtube.com/embed/9gbIN58SiCI?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Dziedzictwo Queen to niepodważalny kawałek historii muzyki pop, ale bałwochwalstwo Freddiego Mercury’ego czasami pomniejsza rolę innych członków zespołu w świetności Queen, w tym May. Jego inteligencja i kreatywność w posługiwaniu się instrumentem były kluczową częścią tego, że piosenki zespołu stały się trójwymiarowymi hitami.

May wykonał większość swojej pracy w studio z Red Special, gitarą elektryczną, którą zbudował wraz ze swoim ojcem, gdy miał 16 lat. Dzięki niemu May był w stanie tworzyć dźwięki ze swojej gitary, których większość ludzi nawet nie wyobraża sobie, że są możliwe. Był tak przekonujący, że wczesne albumy Queen zawierały adnotację: „Na tym albumie nie użyto żadnych syntezatorów”.

Ale May był kimś więcej niż tylko gitarzystą. Napisał także wiele piosenek dla zespołu, w tym „We Will Rock You”, „Fat Bottomed Girls” i „I Want It All”. Jeśli chodzi o produkcję, był głównym aranżerem i kompozytorem Queen, wykorzystując wieloczęściowe harmonie, które pięknie łączyły się z ich ambitnymi arena rockowymi ambicjami.

May wydał w swojej karierze dwie solowe płyty, Powrót do światła w 1992 i Inny świat w 1998 roku. Współpracował również na dwóch albumach z angielską piosenkarką i aktorem Kerry Ellis, Akustyka przy świecach oraz Złote Dni.

May jest współautorem kilku książek o astrofizyce

„src=”https://www.youtube.com/embed/wkhmDEKEaBU?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

May kontynuował swoje zainteresowania astrofizyką, grając z nowym składem Queen.

Jest współautorem dwóch książek z kolegami astrofizykami Patrickiem Moore i Chrisem Lintottem: Bang!: pełna historia wszechświata oraz Kosmiczny turysta. Związek May z Moore doprowadził również do nadania asteroidy nazwy artysty. 1998 BM30 został nazwany 52665 Brianmay w 2008 roku.

Nie napisał żadnych innych książek, ale May nadal opowiada się za eksploracją kosmosu na różne sposoby. W 2020 roku był członkiem zespołu, który wykorzystał projekcję stereograficzną do przedstawienia asteroid w recenzowanym artykule w publikacji Nature Communications.

May zasiada również w radzie doradczej projektu NEO-MAPP (Near Earth Object Modeling and Payloads for Protection), finansowanej przez UE organizacji zajmującej się obroną planetarną i modelowaniem różnych procesów asteroid.

POWIĄZANE: Brian May z Queen’s powiedział, że społeczność gitarowa nie doceniła George’a Harrisona

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button