Rozrywka

Brian May z Queen nie wie, jak Boris Johnson śpi w nocy

Gwiazdy rocka nigdy nie wstydziły się wyrażać swoich poglądów politycznych. Brian May z Queen jest najnowszym celebrytą, który krytykuje ludzi u władzy. Gitarzysta mówił niedawno o swoich poglądach na premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

Brian May uderza premiera Borisa Johnsona: „Nie wiem, jak on śpi”

Królowa Brian Maj w 2022 r. | Victoria Jones / PA Obrazy za pośrednictwem Getty Images

W wywiadzie dla magazynu Classic Rock May został zapytany o swoją „cierpliwość wobec idiotów”. Jest dobrze znany z tego, że wzywa tych, o których myśli, że się mylą, w tym łowców lisów, płaskoziemców, antyszczepionkowców i Borisa Johnsona. Może wyjaśnił:

„Jestem osobą, która lubi mieć otwarty umysł, ale borykam się z niektórymi z tych rzeczy, naprawdę. Zwłaszcza, gdy zaczniesz rozpowszechniać rzeczy, które bez wątpienia są dezinformacją. Stajesz się destrukcyjny i antyspołeczny. Bardzo łatwo jest znaleźć dowód na to, że Ziemia nie jest płaska, więc dlaczego miałbyś chcieć mówić inaczej?”

„Nie mogę tolerować ludzi rozpowszechniających dezinformacje — to naprawdę łatwy sposób na zablokowanie przeze mnie na Instagramie” – kontynuował gitarzysta. – A Boris Johnson? Tak, po prostu nie wiem, jak on śpi. Jest odpowiedzialny za tak wiele okropnych rzeczy, które się wydarzyły. Szczerze mówiąc, to zupełnie inna rozmowa.

Wykształcenie Briana Maya w matematyce i fizyce

Podczas gdy niektórzy mogą spisać myśli Maya jako niedoinformowane opinie nierozpoznanej gwiazdy rocka, z pewnością ma on referencje, aby to poprzeć. May studiował fizykę i matematykę stosowaną w Imperial College London, uzyskując tytuł licencjata z fizyki.

Po ukończeniu studiów został zaproszony do kontynuowania studiów astrofizyki w Jodrell Bank Observatory, ale odmówił, aby kontynuować pracę ze swoim zespołem, który później przekształcił się w grupę, którą znamy dzisiaj jako Queen. Oczywiście, jego muzyczne hobby sprawdziło się w maju.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Briana Harolda Maya (@brianmayforreal)

W 2007 roku May w końcu uzyskał dyplom z astrofizyki za pracę, którą rozpoczął w 1971 roku, a zakończył 36 lat później. Ekspertyza Maya w świecie nauki dała mu również świadomą opinię na temat innych osiągnięć naukowych — w szczególności podróży potentatów Jeffa Bezosa i Richarda Bransona w kosmos.

– Nie do tego aspiruję – wzruszyła ramionami May. „To znaczy, daj mi kilka tygodni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a może poczuję się inaczej. Myślę, że spodobałoby mi się to lub wycieczka na Księżyc — coś istotnego. Ale obawiam się, że nie przemawia do mnie strzał tam w górę, bycie nieważkim przez chwilę, a potem powrót na dół.

Co Brian May myśli o rozwoju świata astrofizyki?

Gitarzysta Queen mówił także o tym, co uważa za najbardziej ekscytującą rzecz, jaka wydarzyła się w ciągu ostatnich 24 lat w świecie astrofizyki.

„To musiałaby być misja New Horizons, lecąca nad Plutonem” – wyjaśnił May. — Aby to zrobić — i przelecieć obok obiektu Pasa Kuipera, którego nawet nie znano — cóż za niezwykła rzecz do zrobienia. Wniosłem do niego przetwarzanie stereoskopowe i byłem w pokoju kontrolnym, kiedy miał miejsce przelot, i wszyscy krzyczeli i krzyczeli, kiedy zobaczyliśmy te pierwsze zdjęcia. To było niesamowite, niezapomniane przeżycie.”

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Briana Harolda Maya (@brianmayforreal)

May jest jednym z najbardziej utalentowanych gitarzystów rockowych na świecie, ale jego doświadczenie naukowe oznacza, że ​​ma dobre kwalifikacje do wyrażania opinii na temat nowoczesnych postępów w technologii i nauce, a także przemyśleń na temat rozpowszechniania dezinformacji.

POWIĄZANE: Brian May z Queen’s powiedział, że społeczność gitarowa nie doceniła George’a Harrisona

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button