Rozrywka

Brytyjczycy odwiedzający Hiszpanię ostrzegają przed czarnymi muchami, które wbijają się w skórę i „oślepiają ludzi”

Po dwóch latach, gdy Covid robił piekło międzynarodowych podróży, wczasowicze odwiedzający Hiszpanię są teraz ostrzegani, aby uważali na gryzące czarne muchy, które lubią wrzynać się w skórę.

Mówi się, że ukąszenie antyspołecznych owadów powoduje obrzęk, który może trwać do miesiąca, a lokalni przywódcy zdrowia ostrzegają, że czarna mucha jest „bardzo bliska stania się poważnym problemem zdrowia publicznego w Hiszpanii”.

Niektórzy ludzie, którzy zostali przedzileni przez owada, potrzebowali leczenia szpitalnego,

A w innych krajach pojawiły się nawet doniesienia o przypadkach, w których ludzie oślepli w wyniku ataku, donosi Mirror.

Najbardziej dotknięte regiony Hiszpanii to: Andaluzja, Aragonia, Katalonia, Madryt, Murcja i Walencja.

Hiszpańskie organy ds. zdrowia ostrzegły wczasowiczów (zdjęcie: Getty Images) Czytaj więcej pokrewnych artykułów Czytaj więcej pokrewnych artykułów

Jorge Galván, dyrektor generalny stowarzyszenia zdrowia środowiskowego ANECPLA, ostrzegł, że owad może dorastać do 6 mm długości. innych owadów.

„Podstawowym problemem jest to, że nie kłuje, ale gryzie w postaci piły, generując znaczną ranę i może prowadzić do bardzo niepokojących infekcji i reakcji alergicznych, które w niektórych przypadkach wymagają hospitalizacji.

„Muszka gryzie, powodując niewielkie rozdarcie skóry swojej ofiary. Rozpoczyna się od zaszczepienia małej dawki środka znieczulającego, który pozwala mu ugryźć, nie zdając sobie z tego sprawy chory”.

Galván ostrzegał również, że: „Ich ślina jest tym, co zwykle powoduje silne objawy alergii i silny ból w okolicy. Ostateczny efekt to kilkucentymetrowy pręg, który zwykle krwawi, któremu towarzyszy silny obrzęk, który może trwać do miesiąca. „

Czy odwiedziłeś Hiszpanię i zostałeś zaatakowany przez czarne muchy? Wyślij e-mail do [email protected]

Należy unikać czarnej muchy (Zdj .: Getty Images/iStockphoto) Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Oprócz powodowania ślepoty, raporty mówią, że czarna mucha jest nośnikiem poważnych chorób zakaźnych, takich jak ślepota rzeczna, która występuje w kilku krajach Afryki Subsaharyjskiej, Brazylii i Wenezueli.

ANECPLA twierdzi, że czarna mucha w Hiszpanii nie przenosi obecnie tak poważnej choroby, ale ostrzegł podróżnych, że „zarówno ze względu na globalizację, jak i skutki zmian klimatu, jest kwestią czasu, zanim tak się stanie, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki zapobiegawcze by to kontrolować.”

Eksperci ds. zdrowia poinformowali, że jeśli cierpisz na ukąszenie czarnej muchy, ważne jest, aby go nie drapać, ponieważ może to pogorszyć ranę i ulec zakażeniu.

Zaleca się również nakładanie lodu w celu zmniejszenia stanu zapalnego lub maści z łagodnym kortykosteroidem.

A w najgorszych przypadkach zaleca się natychmiastowe udanie się do najbliższego szpitala lub ośrodka zdrowia i zgłoszenie przypadku, aby uniknąć pogorszenia się choroby.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj .

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button