Rozrywka

BTS drugie co do wielkości najlepsze duety/grupy wygrywają na Billboard Music Awards

BTS jest znane z tworzenia historii na Grammy Awards, ale ta k-popowa grupa ma również kilka przełomowych nagród z Billboard Music Awards (znanych również jako BBMAs). Powiązali nawet Destiny’s Child i Imagine Dragons pod względem kilku nagród w tej samej kategorii Top Duo/Group.

BTS wykonali „Butter” i „Boy With Luv” na Billboard Music Awards

Jungkook, Jin, Jimin, V, RM, J-Hope i Suga z BTS występują na 2021 Billboard Music Awards | Billboard Music Awards 2021 przez Getty Images

To największy na świecie boysband, który przeszedł do historii podczas kilku ceremonii wręczenia nagród w Stanach Zjednoczonych. Obejmuje to Billboard Music Awards, gdzie BTS zdobyli kilka nagród i nominacji.

Ta grupa K-popowa zapisała się w historii swoim występem na żywo „Boy With Luv”, w którym Halsey tańczyła u boku Jina, Sugi, J-Hope, RM, Jimina, V i Jungkooka.

Chociaż nie byli fizycznie na ceremonii wręczenia nagród z powodu trwającej pandemii koronawirusa (COVID-19), członkowie BTS pojawili się z wirtualnym wykonaniem „Masła” na BBMA w 2021 roku.

” src=”https://www.youtube.com/embed/T7lhGz6Bfik?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

BTS ustanowili kilka rekordów na Billboard Music Awards

BTS są znane z bijących rekordy popularności filmów na YouTube i imponującej sprzedaży albumów. Artyści ci zapisali się również w historii na BBMA, zdobywając niejednokrotnie nagrodę Top Duo/Group Award. (Pierwszy raz w 2019 r. — w tym samym roku zespół wykonał „Boy With Luv” z Halsey.)

W 2021 roku BTS ponownie zabrali do domu nagrodę dla Top Duo/Group, pokonując AC/DC, AJR, Dan + Shay i Maroon 5. W rezultacie stali się jednym z zaledwie czterech zespołów, które zdobyły tę nagrodę więcej niż raz.

Według Forbesa „One Direction wiedzie prym wśród wszystkich grup, ponieważ boysband trzykrotnie był na szczycie, podczas gdy Imagine Dragons i Destiny’s Child również wygrały go dwukrotnie”. BTS są ponownie nominowani w tej kategorii w 2022 roku, razem z Glass Animals, Imagine Dragons, Migos i Silk Sonic (Bruno Mars, Anderson .Paak).

” src=”https://www.youtube.com/embed/W0u1R2H1iHQ?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

BTS zdobyli siedem nominacji do nadchodzącej nagrody Billboard Music Awards

W 2022 roku BTS ustanowili rekord życiowy z Billboard Music Awards, zdobywając siedem nominacji na nadchodzącą ceremonię wręczenia nagród. Niektóre z nominacji w kategoriach, które grupa już zdobyła, m.in. Top Duo/Group, które artyści K-popu otrzymali w 2019 i 2021 roku.

Są nominowani w Top Song Sales Artist, Top Billboard Global Artist (z wyłączeniem USA), Top Selling Song (dwukrotnie nominowani za „Butter” i „Permission To Dance”), Top Billboard Global Song (bez USA) oraz Najlepsze kategorie piosenek rockowych.

Z uznaniem w 17 kategoriach, The Weeknd jest artystą z największą liczbą nominacji na nadchodzącą ceremonię wręczenia nagród. Doja Cat otrzymała także kilka nominacji na tym muzycznym wydarzeniu (w tym roku artysta pokonał BTS o nagrodę Grammy Pop Duo/Group Performance).

BTS podobno pominą tegoroczny Billboard Music Awards, ponieważ ci artyści są zajęci pracą nad swoim nadchodzącym albumem, Dowód. Nagrody Billboard Music Awards zostaną wyemitowane 15 maja 2022 r. w sieci telewizyjnej NBC.

ZWIĄZANE Z: Jak oglądać występ BTS „Butter” na Billboard Music Awards 2021?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button