Rozrywka

Buffalo Ofiary masowych strzelanin na szczytach rynku: nazwiska, zdjęcia

Ofiary Twittera Ruth Whitfield (l), Pearly Young (u góry po prawej) i Aaron Salter Jr. (u dołu po prawej)

Emerytowany policjant, Aaron Salter, Jr., który pracował jako ochroniarz. Ruth Whitfield, 86-letnia matka emerytowanego komisarza straży pożarnej. Kobieta, która poszła po zakupy spożywcze, nazywała się Katherine Massey. 77-letnia babcia, która była misjonarką o imieniu Pearly Young.

To tylko niektóre z 10 ofiar masowej strzelaniny w Buffalo. Możesz przeczytać o każdej ofierze w dalszej części tej historii, gdy zostaną ujawnione ich nazwiska.

„To było czyste zło” – powiedział na konferencji prasowej szeryf hrabstwa Erie, John Garcia. „To była zwykła rasistowska zbrodnia nienawiści od kogoś spoza naszej społeczności”.

Według władz 11 z 13 zastrzelonych ofiar było czarnych, a dwie były białe. Wśród ofiar jest czterech pracowników sklepu.

Payton Gendron jest podejrzanym o zabicie co najmniej 10 osób w sklepie spożywczym w sklepie w Buffalo w stanie Nowy Jork w sobotę 14 maja 2022 r. podczas transmisji wideo na żywo. Gendron został aresztowany na miejscu, powiedziała policja w Buffalo. Trzech innych zostało rannych. Gendron stoi w obliczu zarzutów o morderstwo pierwszego stopnia w sądzie stanu Nowy Jork i może również zostać postawiony w stan oskarżenia federalnego, w tym przestępstw z nienawiści, powiedzieli urzędnicy. Nazwiska ofiar nie zostały jeszcze ujawnione.

Napastnikowi przypisano rasistowski i antysemicki manifest oraz transmisję na żywo na Twitchu, ale władze nie zweryfikowały tych kont. Pojawił się obrazowy film, na którym widać ciała leżące na parkingu, gdy funkcjonariusze organów ścigania zabierają podejrzanego do aresztu. Gendron pochodzi z Conklin w stanie Nowy Jork. W manifeście powiedział, że jest 18-letnim studentem college’u i samozwańczym zwolennikiem białej supremacji. W manifeście powiedział, że celował w miasto z dużą populacją Czarnych.

Stanowy senator Tim Kennedy napisał na Twitterze, że wśród rannych był syn członka jego personelu. „Dzisiaj członek mojego personelu, moja dalsza rodzina, jest w ECMC, kiedy powinna być w domu. Siedzi w szpitalnej poczekalni, ponieważ jej piękny, niezwykły syn został zastrzelony, gdy po prostu wykonywał swoją pracę” – napisał na Twitterze.

Oto ofiary, gdy zostają zidentyfikowane. Wszystkie ofiary zostaną dodane do poniższej listy w miarę ich identyfikacji.

Ruth Whitfield

Czuwanie w sobotę wieczorem przed supermarketem Tops, gdzie jego 86-letnia matka była jedną z 10 osób zamordowanych kilka godzin wcześniej, emerytowany komisarz straży pożarnej w Buffalo Garnell W. Whitfield odnalazł światło i radość w życiu Ruth Whitfield. https: //t.co/Vgp5v8EgGA

— The Buffalo News (@TheBuffaloNews) 15 maja 2022 r.

Według Buffalo News, Whitfield, jedna z ofiar, miała 86 lat i była matką emerytowanego komisarza straży pożarnej Buffalo Garnella W. Whitfielda. Whitfield, która była Czarna, była matką czwórki dzieci.

W czasie strzelaniny była na zakupach, podała gazeta.

„Moja mama była wytrawną mamą. Moja matka była matką bez matki. Była błogosławieństwem dla nas wszystkich. Kochała Boga i nauczyła nas robić to samo” – powiedział Whitfield.

Aaron Salter Jr.

Aaron Salter był emerytowanym policjantem w Buffalo i ukochanym ochroniarzem.

Szef policji w Buffalo, Joseph Gramaglia, nazwał go „bohaterem w naszych oczach” podczas konferencji prasowej. Salter skonfrontował się i zastrzelił bandytę, zanim ten zastrzelił go na śmierć.

Według Buffalo News, Salter został zapamiętany jako „ukochany ochroniarz”. Według Buffalo News Salter był Czarnym. Manifest przypisywany strzelcowi wyjaśnia, że ​​jest on zwolennikiem białej supremacji, który wybrał Buffalo, ponieważ ma dużą populację Czarnych.

„Jedną z osób w sklepie jest ochroniarz, ukochany ochroniarz, który jest emerytowanym policjantem w Buffalo, bohater w naszych oczach, zaatakował podejrzanego, oddał kilka strzałów, uderzył podejrzanego, ale dlatego, że miał ciężką zbroję poszycia, ta kula nie miała naboju” – powiedział komisarz policji na konferencji prasowej. Podejrzany następnie zabił ochroniarza, podała policja.

Daily Beast poinformował, że Salter pracował w sklepie spożywczym przez cztery lata.

Według gazety, 55-letni Salter pracował jako policjant w dystrykcie północno-wschodnim, który dodał, że ostrzał Saltera nie zabił strzelca, ponieważ miał na sobie „ochronny sprzęt taktyczny”.

„Dzisiaj jest szok” – powiedział The Daily Beast jego syn, Aaron Salter III. „Jestem prawie pewien, że uratował dzisiaj kilka istnień ludzkich. Jest bohaterem.

Salter zostawił trójkę dzieci. Według The Daily Beast, wszedł na wydział policji w Buffalo natychmiast po ukończeniu szkoły średniej.

Przeczytaj więcej o Salterze tutaj.

Perłowy młody

77-letnia Pearly Young zginęła dzisiaj w #Buffalo na zakupach spożywczych.

Przez 25 lat prowadziła spiżarnię, w której w każdą sobotę karmiła ludzi w Central Parku. Każdy. Sobota. Uwielbiała śpiewać, tańczyć i przebywać z rodziną.

Była matką, babcią i misjonarką. Zniknęło zbyt szybko 🕊 pic.twitter.com/dQ5X9KBJCQ

— Madison Carter (@madisonlcarter) 15 maja 2022 r

Prezenterka wiadomości, Madison Carter, zamieściła na Twitterze zdjęcie Younga. Ona napisała,

„Pearly Young, 77 lat, zginął dzisiaj w #Buffalo na zakupach spożywczych. Przez 25 lat prowadziła spiżarnię, w której w każdą sobotę karmiła ludzi w Central Parku. Każdy. Sobota. Uwielbiała śpiewać, tańczyć i przebywać z rodziną. Była matką, babcią i misjonarką. Odszedł zbyt szybko.”

Katarzyna Massey

The Buffalo News, który potwierdził, że wśród ofiar była Katherine Massey, poinformował, że „poszła do sklepu po zakupy spożywcze”.

„Była piękną duszą”, powiedziała gazecie jej siostra Barbara Massey.

Zdjęcie zostanie dodane do Massey, gdy się pojawi.

CZYTAJ DALEJ: Możliwa przerwa w 2009 r. Przypadek zaginięcia 17-letniej dziewczynki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button