Aktualności

Burmistrz Nowego Jorku oskarża Republikanów o „porażkę” za samobójstwo migrantów

Ponieważ spór między republikańskimi i demokratycznymi gubernatorami i burmistrzami wciąż narasta w związku z przywożeniem migrantów do miast takich jak Nowy Jork, Waszyngton, DC, Chicago i Martha’s Vineyard w Massachusetts, niedawne samobójstwo jednej osoby ubiegającej się o azyl ujawniło ludzkie koszty niedawny dramat polityczny.

W poniedziałek burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, ogłosił, że jeden z migrantów, którzy zostali przeniesieni do miasta, zmarł w wyniku samobójstwa dzień wcześniej w należącym do miasta obiekcie po tym, jak został „przerażony tym całym doświadczeniem”.

Zapytany przez Elizabeth Kim z WNYC, czy śmierć kobiety stanowiła niepowodzenie miasta w zidentyfikowaniu kogoś w kryzysie, Adams odpowiedział, że nie, obwiniając za to decyzje republikańskich urzędników, którzy „wysyłali ludzi na kilkudniowe przejażdżki autobusem”.

W ostatnich miesiącach republikańscy gubernatorzy z Teksasu, Arizony i Florydy przewozili migrantów autobusami lub samolotami do stanów kierowanych przez demokratów, aby skłonić członków własnej partii prezydenta Joe Bidena do zwiększenia presji na jego administrację i nakłonienia ich do działania sytuacja na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

W odpowiedzi na uwagi Adamsa, sekretarz prasowy gubernatora Teksasu Grega Abbotta, Renae Eze, powiedział Newsweek w oświadczeniu, że „zamiast narzekać na kilka tysięcy migrantów przywiezionych do jego samozwańczego miasta-sanktuarium i wykorzystania tych migrantów do ataków politycznych, burmistrz Adams powinien wezwać prezydenta Bidena do podjęcia natychmiastowych działań w celu zabezpieczenia granicy – ​​coś, co prezydent kontynuuje nie robiąc.”

„Śmierć każdego migranta, w tym 53 migrantów, którzy zginęli w przyczepie traktora w San Antonio, dotyczy prezydenta Bidena i jego lekkomyślnej polityki otwartych granic” – kontynuował Eze w oświadczeniu. „Burmistrz Adams bez ogródek kłamie i selektywnie atakuje operacje autobusowe w Teksasie, podczas gdy wygodnie ignoruje imigrantów przywiezionych do Nowego Jorku przez kierowany przez demokratów El Paso i pilotowany przez prezydenta Bidena”.

Dodała, że ​​ci, którzy zostali umieszczeni w autobusie, podpisali dobrowolne zrzeczenie się zgody w wielu językach, zgadzając się na miejsca, do których jeżdżą, a po drodze do Nowego Jorku zapewniono im jedzenie, wodę i miejsca na odpoczynek. Mogli również wysiąść z autobusu na którymkolwiek z przystanków, jeśli ich sprawy były rozpatrywane przez rząd federalny i skutkowały ich zwolnieniem.

Migranci Republikańscy gubernatorzy Nowego Jorku
Powyżej burmistrz Nowego Jorku Eric Adams przemawia na konferencji prasowej 24 sierpnia w Nowym Jorku. W poniedziałek Adams powiedział, że samobójstwo osoby ubiegającej się o azyl było „porażką” „gubernatorów, którzy wysyłali ludzi na kilkudniowe przejażdżki autobusem”.
John Lamparski/Getty Images

Ponieważ urzędnicy w miejscach takich jak Nowy Jork starają się znaleźć środki i schronienie dla tysięcy przybyłych azylantów, niedzielna śmierć jest pierwszą wśród tych, którzy zostali wysłani na północ w ramach oświadczenia politycznego.

W poniedziałek Adams wydał oświadczenie mówiące: „Tysiące osób ubiegających się o azyl, których widzieliśmy przybywających do naszego miasta, przybyło do tego kraju w poszukiwaniu lepszego życia. Niestety, wczoraj osoba ubiegająca się o azyl w jednym z naszych obiektów odebrała sobie życie”.

Dodał: „Nasze serce pęka za tą młodą kobietą i wszystkimi jej bliskimi, a my jako miasto opłakujemy ją. Ta tragedia przypomina, że ​​mamy obowiązek zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc potrzebującym. „

Tymczasem w niedzielę rano do Nowego Jorku przyjechało sześć kolejnych autobusów z Teksasu. W odpowiedzi na nowe autobusy pełne migrantów, Adams ogłosił, że jego zespół szuka kroków prawnych, aby powstrzymać firmę Abbott przed wysłaniem większej liczby migrantów do miasta.

„Uważamy, że mamy kilka opcji, ponieważ kiedy mimowolnie umieszczasz kogoś w autobusie, wierzymy, że faktycznie narusza prawo” – powiedział burmistrz CBS 2.

Według burmistrza schroniska dla bezdomnych w mieście osiągnęły „punkt krytyczny”. Od maja do miejskich schronisk trafiło co najmniej 11 000 migrantów. Ponad jedna piąta z nich przyjechała autobusami wyczarterowanymi przez firmę Abbott.

W niedzielę Adams skrytykował działania Abbotta i gubernatora Florydy Rona DeSantisa, tego ostatniego, który w zeszłym tygodniu przywiózł około 50 wenezuelskich migrantów do Martha’s Vineyard, jako „nieludzkich” i „antyamerykańskich”.

„Ma to na celu ukrycie erozji praw człowieka, w której uczestniczyli obaj gubernatorzy” – powiedział Adams podczas wystąpienia w MSNBC, dodając, że coraz bardziej tragiczna sytuacja w Nowym Jorku jest częścią „kryzysu humanitarnego, który powstał. ludzkimi rękami, przez niektórych gubernatorów w południowych stanach”.

W oświadczeniu wysłanym e-mailem do Newsweek w piątek rzecznik DeSantis powiedział, że wypuszczanie migrantów z Florydy jest częścią stanowego „programu relokacji”, który ma zakazać przemytnikom ludzi i handlarzom ludźmi oraz „nielegalnym cudzoziemcom na południowej granicy” wjazdu do stanu.

„Floryda nadal prowadzi proces przeciwko polityce połowów i wypuszczania Bidena i zainicjowała stanowe jury w celu zbadania szkodliwych skutków nielegalnej imigracji w całym stanie” – czytamy w oświadczeniu.

Newsweek zwrócił się do biura DeSantis o komentarz.

Aktualizacja 19/19/22 16:38 Ta historia została zaktualizowana o komentarze sekretarza prasowego Abbott, Renae Eze.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button