Rozrywka

Były redaktor Vogue był „zawiedziony” wyglądem czerwonego dywanu Met Gala

Więcej na: met gala Gwiazda TikTok odtwarza wygląd Kim Kardashian z Met Gala 2022 z sukienką za 12 dolarów Grimes wystawia na aukcji swoje akcesoria Met Gala, aby pomóc Ukrainie Legendarny projektant Bob Mackie uderza w sukienkę Kim Kardashian Marilyn Monroe Bella Hadid odpowiada na raporty, że „zaciemniła się” z Met Gala 2022 gorset

Wygląda na to, że niektóre gwiazdy muszą odświeżyć swoją historię mody.

Dziennikarka Alexandra Shulman, która przez 25 lat pełniła funkcję redaktora naczelnego brytyjskiego Vogue, a teraz jest doradcą strategicznym na internetowej giełdzie mody Atterley, mówi, że nie była pod wrażeniem niektórych stylizacji z czerwonego dywanu na gali Met w tym miesiącu.

„Myślałam, że motyw był genialny — pomysł „złoconego przepychu” — mówi Page Six Style. „Więc byłem trochę rozczarowany, jak niewiele osób naprawdę poszło na autentyczny strój z epoki pozłacanej, na co miałam nadzieję”.

Kontynuuje Shulman o dress code: „Czułem, że to bardzo odpowiedni temat na wystawę, która jest [about] Amerykańska moda. I wiesz, wiek pozłacany dotyczył upojnych dni Nowego Jorku. Więc to wszystko miało sens. Po prostu wolałabym zobaczyć naprawdę piękne — a nie ekscentryczne — spojrzenia”.

Filmowa adaptacja „The Age of Innocence” Edith Wharton z 1993 roku zawiera oszałamiające kostiumy z epoki pozłacanej.© Columbia Pictures/Courtesy Eve

Opinia redaktora przypomina opinię innego luminarza mody (i honorowego przewodniczącego Met Gali) Toma Forda, który niedawno powiedział, że fantazyjny festyn „zamienił się w bal przebierańców”.

Rozmawiając z Amy Odell na temat jej książki „Anna: Biografia”, Ford kontynuował: „Kiedyś byli to po prostu bardzo szykowni ludzie, ubrani w bardzo piękne ubrania, jadący na wystawę o XVIII wieku… Nie trzeba było ubierać się jak hamburger. ”

Shulman uważa, że ​​w tym roku kilka wybranych celebrytów przyjęło ten monit.

„Podobał mi się strój Blake Lively; to było piękne”, mówi. „Modelka Adwoa Aboah wyglądała ślicznie w różowym Tory Burch. Bardzo podobała mi się Kendall Jenner, która była w tej ogromnej czarnej Pradzie. I trochę polubiłem Davida Laurena, który miał na sobie biały krawat i fraki oraz podarte dżinsy; Pomyślałem, że to bardzo dobre, przypominające Lauren podejście do amerykańskiej mody.

Wyglądy Adwoa Aboah, Blake Lively i Davida Laurena z Met Gala zyskały aprobatę Shulmana.Getty Images

Co do Kim Kardashian – która zdominowała nagłówki gazet, pokazując się w sukni Marilyn Monroe z okazji urodzin, panie prezydencie z 1962 r. – i innych, którzy wybrali podobnie „nagie” sukienki w ten wielki wieczór?

„Myślę, że nastąpiła prawdziwa zmiana… w przebieraniu się w kostiumy i nacisk na to, jak bardzo się wyróżniasz. I myślę, że ma to bardzo wiele wspólnego z erą mediów społecznościowych, w której żyjemy” – mówi Shulman.

„Wiesz, próbujesz przyciągnąć uwagę ludzi, a potem ludzie próbują uzyskać kliknięcia. Więc jeśli nosisz po prostu naprawdę uroczą różową sukienkę, nie wyróżnia się ona jakością niektórych z tych, powiedzmy, prawie nagich strojów Burberry Riccardo [Tisci] zrobili.”

Riccardo Tisci z Burberry ubrał modelki Bella Hadid i Lila Moss w przejrzyste, zmysłowe style dla Met.Getty Images

Internet jest również tym, co doprowadziło Shulman do jej obecnej roli w Atterley, która oferuje stylowe towary z ponad 400 niezależnych butików z całego świata. Oferowane marki sięgają od luksusowych marek, takich jak Balenciaga i Valentino, po współczesne, takie jak Stine Goya i Ganni.

„W przypadku zakupów online istnieje niebezpieczeństwo, że zwariujesz” – mówi. „Ale jestem wielkim zwolennikiem instynktownego kupowania i że kiedy coś widzisz i pokochasz to, powinieneś to kupić”.

W tej chwili Shulman skłania się ku elementom, które są jasne i odważne.

„Podobno kocham te wszystkie balonowe rękawy, które są w tej chwili w pobliżu” – mówi. „I kolor, bogactwo kolorów i wzorów, które są tak radosne po dwóch latach pandemii”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button