Rozrywka

Były sędzia Premier League Mike Dean „przyjąłby cios” za kultową bramkę Aguerooo

Były sędzia Premier League, Mike Dean, powiedział, że „przyjąłby cios”, nie rezerwując Sergio Aguero za zdjęcie koszulki, gdyby nosił żółtą kartkę po zdobyciu kultowego gola Manchesteru City w Premier League.

Podczas gdy Agueroooo był człowiekiem w samym sercu historycznego meczu z Queens Park Rangers, Dean był tym, który pośrodku wymachiwał kartami i sprawdzał. W rzeczywistości wysłał nawet Joeya Bartona na wczesny prysznic po starciu z Carlosem Tevezem, w wyniku którego były zawodnik Newcastle United otrzymał czerwoną kartkę.

Dokładnie 40 minut później Aguero przedarł się przez obrońców i strzelił w 94. minucie, co dało City pierwszy tytuł mistrzowski od 44 lat. Ale podczas gdy Dean dał Argentyńczykowi żółtą kartkę za zdjęcie koszulki dla uczczenia, powiedział, że nie zrobiłby tego, gdyby Aguero był już skasowany w meczu.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

„Tak, niestety tak, ale trzeba to zrobić”, powiedział Dean dla BBC Football Daily Podcast, kiedy przypomniano mu o żółtej kartce, którą dał Aguero. Zapytany, czy podałby drugą żółtą kartkę, a tym samym czerwoną, Dean powiedział: „Ja bym przyjął cios. Zupełnie bym tego nie zrobił.

„Zdjąłbym to z szefa. Gdyby zapytali mnie „dlaczego tego nie zrobiłeś”, powiedziałbym po prostu „większy obraz”. Poza tym było 90 plus cokolwiek, ale tak się nie stało.

„Zrobiłem City kilka lat później, kiedy Sterling wskoczył w tłum i był już na żółtym, więc dałem mu drugi. Wszystko sprowadza się do zarządzania we właściwym czasie”.

Czy tęsknisz za Mike’em Deanem dumnie prezentującym się w Premier League? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej

Gol Aguero pozostaje jednym z najbardziej kultowych w historii strzelonych w Premier League (Zdjęcie: Manchester City FC przez Getty Images)

Dean dał reprezentantowi Anglii drugą żółtą kartkę po tym, jak wskoczył w tłum po zwycięskiej bramce w 97. minucie przeciwko Bournemouth w sezonie 2017-18 Premier League. Była to decyzja, która wywołała wielkie kontrowersje i frustrację, ponieważ wielu uważało, że Sterling powinien był mieć trochę luzu.

Dean nie będzie jednak musiał dłużej słuchać swoich krytyków, bo w kwietniu zapowiedział odejście z sędziowania po 22 latach w najwyższej klasie rozgrywkowej. A kiedy zapytano go, jaki był jego ulubiony mecz sędziego, był tylko jeden wyraźny zwycięzca.

„Tak, Manchester City vs QPR, 100 procent” – dodał Dean. „Pamiętaj, o co toczyło się gra, nie sądzę, żeby to się kiedykolwiek powtórzyło. Drużyna wygrywająca różnicą bramek ostatnim rzutem w meczu.”

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button