Rozrywka

Byron i Gwendalyn Butthman: Para z Idaho skazana po tym, jak zagłodzone adoptowane dziecko doznało ATAKU SERCA

HRABSTWO ADA, IDAHO: Para z Idaho została uznana za winną zagłodzenia swojej adoptowanej córki do tego stopnia, że ​​u dziewczynki doszło do zatrzymania akcji serca, gdy miała pięć lat. Byron Buthman, lat 57, i Gwendalyn Buthman, lat 45, zostali skazani za złe traktowanie malucha, po kilku opóźnieniach w sprawie.

Prokuratorzy powiedzieli, że para pozwoliła swojej córce jeść białko roślinne i zmusiła ją do spania w pralni. W 2019 roku zostali oskarżeni o zranienie dziecka i wzmocnienie za zadawanie poważnych obrażeń ciała, oba przestępstwa. Dziewczyna doznała nieznośnego znęcania się w wieku od trzech do sześciu lat w latach 2015-2018.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ashli ​​Rene Lock: Matka oskarżona o porzucenie niedożywionych dzieci w wieku 12 i 1 roku w brudnym motelu na tygodnie

Dwa lata później brutalne morderstwo małej Emily Jones wciąż nawiedza społeczność

Zidentyfikowana jako EB w dokumentach sądowych, dziewczynie pozwolono jeść tylko „papkę”. Spała głównie w pralni na cienkiej macie bez koców, poinformował Idaho Statesman. EB zeznał, że para miała inne adopcyjne dzieci, które jadły „zwykłe jedzenie” i siedziały razem, podczas gdy ofiara była zmuszana do siedzenia w kącie w krzesełku do karmienia. z tego powodu mam blizny po bokach nóg” – zeznał podobno EB.

Ofiara była zmuszona wypijać trzy czwarte galona wody dziennie. Jeśli jednak musiała oddać mocz więcej niż raz na godzinę, poproszono ją, by wyszła na zewnątrz i użyła pięciogalonowego wiadra. Jako obowiązek była zmuszona zbierać psią kupę. „Była chuda, jej skóra była sucha. Wyglądała na niedożywioną – po prostu nie była zdrowym dzieckiem – zeznała Dawn Cliff. Cliff, interwencjonista habilitacyjny, pracował z ofiarą przez kilka miesięcy w latach 2017-2018.

W październiku 2017 roku dziewczyna doznała ataku serca po tym, jak została zmuszona do wyjścia na zewnątrz po tym, jak zabrudziła pieluchę. „Pamiętam, że Gwen i Byron spieszyli do szpitala” – powiedział EB. „Pamiętam, że przed huśtawką nic nie robiłem, tylko się gapiłem, nie ruszałem się”. Ofiara była zmuszana do wykonywania prac domowych nawet po powrocie ze szpitala. PediaSure został dodany do jej marnej diety.

„To niezwykle poważna sprawa”, powiedział wtedy John Dinger, zastępca prokuratora w hrabstwie Ada, według Idaho Press. „To w zasadzie przypadek tortur i zaniedbania. To małe dziecko zostało adoptowane, gdy miała 3 lata i zaczęło być, jak to nazwaliśmy, zwyczajnie torturowane i głodzone”. „Lekarze byli w stanie śledzić i wykazać, że straciła znaczną wagę w okresie, w którym tam mieszkała” – powiedział Dinger.

„Był jeden przypadek, w którym przypadkowo oddała mocz, więc za karę została wysłana na zimno, mając tylko koszulę z długimi rękawami” – dodał Dinger. „To, przy ekstremalnym zaniedbaniu żywieniowym, dziecko skończyło… doznało zatrzymania akcji serca i zostało zabrane do szpitala”.

Proces został pierwotnie wyznaczony na wrzesień 2019 r. Jednak był opóźniany z powodu odroczeń i zmian sędziów. Byronowi i Gwendalyn Buthman groziło 20 lat więzienia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button