Rozrywka

Cała szkocka wyspa na sprzedaż za 1,75 miliona funtów ma zamek, stado wielorybów i owiec o długości 42 stóp

Jeśli ty, podobnie jak wielu innych Brytyjczyków, myślisz o zamianie życia w mieście na życie na wsi po pandemii, oto jeden ogromny kawałek ziemi na sprzedaż, który gwarantuje ucieczkę na wieś.

Cała wyspa Valia w szkockim archipelagu Szetlandów jest wystawiona na sprzedaż za ponad 1,75 miliona funtów, a na odległej wyspie znajduje się odrestaurowany zamek z listy B i wiele innych unikalnych cech.

Wyspa, która znajduje się około 10 minut łodzią od lądu Szetlandów, ma 757 akrów, 6,5 mil linii brzegowej, dzwonnicę z widokiem na morze i piękną Vaila Hall – XVII-wieczny zamek, który Shetland News opisuje jako „jeden najbardziej przyciągających wzrok budynków na Szetlandach”.

Vaila Hall jest wyposażony w główną sypialnię, która łączy się z sypialnią w wieży tajnym przejściem (Zdj .: Savills) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Zamek posiada sześć sypialni, w tym główny apartament, który łączy się z sypialnią w wieży tajnym przejściem, a także witrażami, salą magnacką i kamiennym kominkiem.

Vaila ma również domek z dwiema sypialniami i XIX-wieczny dom na farmie z trzema sypialniami, w którym znajduje się obora zwana „domem wieloryba”, w której znajduje się szkielet 42-metrowego kaszalota, który został wyrzucony na plażę na wyspie w 2000 roku.

Vaila Hall został pięknie odrestaurowany przez obecnych właścicieli wyspy (Zdjęcie: Savills) Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Istnieje stado 200 owiec czystej krwi szetlandzkich, które również mogą stać się własnością nowych właścicieli wyspy.

Obecni właściciele wyspy, Richard Rowland i Dorota Rychlik, mieszkają tam od blisko 30 lat.

W tym czasie para z miłością odrestaurowała Vaila Hall i pobrała się na wyspie.

Vaila Hall pochodzi z XVII wieku (zdjęcie: Savills) Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Pan Rowland powiedział Shetland News: „Mieliśmy tutaj 30 fantastycznych lat, a teraz posuwamy się naprzód, więc myślę, że nadszedł czas, aby ktoś inny zajął to miejsce

„Trzeba być realistą, że nic nie jest wieczne”.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj.

Vaila znajduje się około 10 minut łodzią od lądu Szetlandów (Zdjęcie: Savills) Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Shetland News donosi również, że Rowland, którego córka również poślubiła Vailę, powiedział, że opuszczenie wyspy byłoby „niezbyt bolesne”, opisując ją jako „mikrokosmos wszystkiego, co najlepsze w Szetlandach”, który ma „przestrzeń, spokój, naturalne piękno i cudowne światło”.

The New York Post doniósł, że Vaila była wystawiona na sprzedaż za 245 388 funtów (300 000 dolarów) w 2020 roku, ujawniając, że nawet najbardziej odległe miejsca w Wielkiej Brytanii nie są nietknięte przez obecny nadmuchany rynek nieruchomości.

Vaila wchodzi na targ z Savillsem.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button