Rozrywka

Carrie Fisher kontra Harrison Ford: Kto miał wyższą wartość netto?

Carrie Fisher i Harrison Ford zostali supergwiazdami ze względu na swoje role w Gwiezdne Wojny. Ford zdobył wielu fanów jako przemytnik Han Solo, podczas gdy Fisher stała się ikoną wielu kobiet dzięki roli księżniczki Leii. Na zewnątrz Gwiazda Wojny, obaj mieli bardzo różne kariery, co prowadzi do tego, że jeden ma wyższą wartość netto niż drugi. Oto różnica wartości netto między Carrie Fisher i Harrisonem Fordem.

Harrison Ford i Carrie Fisher stali się sławni dzięki „Gwiezdnym Wojnom”

Carrie Fisher, Mark Hamill i Harrison Ford | Albert L. Ortega/Getty Images

Fisher urodziła się w hollywoodzkiej rodzinie królewskiej, ponieważ była córką Debbie Reynolds, gwiazdy Deszczowej piosenki. Jej pierwsza duża rola pojawiła się w 1975 roku wraz z Szampon. Kiedy zagrała Leię w Gwiezdnych Wojnach, stała się wielką gwiazdą jako Gwiezdne Wojny stał się przebojem kasowym. Fisher zagrał Leię w oryginalnej trylogii oraz w sequelu Disneya.

Ford rozpoczął karierę aktorską od wielu małych ról w kilku filmach i programach telewizyjnych. Jego pierwszą ważną rolą była in Amerykańskie graffitiktóry również był reżyserowany przez Gwiezdne Wojny twórca George Lucas. Lucas następnie obsadził go jako Hana Solo w Gwiezdnych wojnach, a reszta to już historia. Mimo że za pierwszy film zapłacono tylko 10 000 dolarów, granie w Hana Solo spowodowało, że Ford zarobił miliony.

Harrison Ford ma znacznie wyższą wartość netto niż Carrie Fisher

” src=”https://www.youtube.com/embed/WBbFcZVO6fg?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Według Celebrity Net Worth, w swojej długiej karierze aktorskiej Ford zgromadził majątek netto w wysokości 300 milionów dolarów. Fisher’s był znacznie niższy w momencie jej śmierci, ale wciąż wynosi imponujące 25 milionów dolarów.

Ford ma zdecydowanie najwyższą wartość netto ze wszystkich Gwiezdne Wojny aktor. Jedynym aktorem, który jest blisko, jest Samuel L. Jackson, którego majątek netto wynosi 250 milionów dolarów. Jackson zagrał Mace’a Windu w trylogii prequel, ale ma też dużą filmografię z wieloma głośnymi rolami. Na zewnątrz Gwiezdne WojnyFisher nie pojawił się w wielu innych przebojowych filmach, takich jak Ford.

Jak Ford i Fisher zbudowali swoją wartość netto?

Gwiezdne Wojny dał ogromny wkład w budowanie wartości netto zarówno Forda, jak i Fishera. Poza tą serią, Ford był w wielu popularnych filmach, w szczególności w Indiana Jones franczyzowa. Jego wiodąca rola jako Indiana Jones przyniosła mu miliony i nadal powtarza tę rolę.

Dodatkowo Ford był w filmach takich jak Łowca ostrzy, Gry Patriot, Air Force One, Świadek, Uciekinier, Czas apokalipsyoraz Zew natury.

Fisher nie występowała w tak wielu filmach jak Ford, ale wciąż była zajęta. Fisher miał role w filmach takich jak Blues Brothers, Hannah i jej siostry, Upuść martwego Freda, Kiedy Harry spotkał Sallyoraz Austin Powers: Międzynarodowy Człowiek Tajemnic. Miała także role w wielu programach telewizyjnych, takich jak Seks w wielkim mieście, Członek rodziny, 30 skałoraz Otoczenie.

Fisher odniósł również sukces jako scenarzysta z Pocztówki z Krawędzi, który jest oparty na na wpół autobiograficznej powieści Fishera. Pracowała nad kilkoma scenariuszami, w tym Hak, Piosenkarz weselnyoraz Akt Siostry.

POWIĄZANE: Ile wart jest twórca „Gwiezdnych wojen” i „Indiana Jones”, George Lucas?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button