Aktualności

Ceny benzyny: Koszt pełnego baku do samochodu rodzinnego po raz pierwszy przekracza 100 £

Średni koszt pełnego baku benzyny dla typowego 55-litrowego samochodu rodzinnego po raz pierwszy przekroczył 100 funtów.

Dane opublikowane przez RAC i firmę Experian Catalist pokazały, że średnia cena litra benzyny na podjazdach w Wielkiej Brytanii osiągnęła w środę rekordową wartość 182,3 pensa.

To wzrost o 1,6 pensa w porównaniu z wtorkiem, co oznacza, że ​​średni koszt napełnienia 55-litrowego samochodu rodzinnego wyniósł 100,27 funta.

RAC powiedział, że był to „naprawdę ciemny dzień” dla kierowców, ponieważ rodziny zmagają się z gwałtownie rosnącymi cenami w obliczu kryzysu związanego z kosztami życia.

Ceny benzyny poszybowały w górę w tym roku, napędzane przez wojnę na Ukrainie i wysiłki na rzecz zmniejszenia uzależnienia Europy od rosyjskiej ropy.

Oznacza to, że ogłoszona przez rząd w marcu obniżka cła paliwowego o 5 pensów została skutecznie zlikwidowana, co skłoniło szefów branży do wezwania do dalszej interwencji.

Rzecznik paliwowy RAC, Simon Williams, powiedział, że „gospodarstwa domowe w całym kraju nigdy nie spodziewały się, że koszt tankowania średniej wielkości samochodu rodzinnego sięgnie trzech cyfr”.

„Wielu musi się zastanawiać, czy pojawi się dalsze wsparcie finansowe ze strony rządu” – dodał.

„Marcowa obniżka cła paliwowego o 5 pensów wygląda teraz marnie, ponieważ hurtowe koszty benzyny wzrosły już pięciokrotnie od czasu wiosennego oświadczenia w marcu”.

Ta historia jest aktualizowana

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button