Aktualności

Chase Elliott ma rację, rzucając ogromną frajdę na eksperyment NASCAR

Chase Elliott woli swoje weekendowe przejażdżki od tych, które możemy zabrać ty lub ja, i nie musi za to przepraszać. Podczas gdy od czasu do czasu jeździmy na targ lub na szkolną zbiórkę pieniędzy, zwycięzca serii NASCAR Cup 2020 kończy niektóre ze swoich podróży, parkując chevrolet nr 9 na pasie zwycięstwa.

Jasne, wypłaty i uwielbienie fanów są miłe, ale Elliott chce konkurować, a nie być częścią parady. I właśnie dlatego nie rozważałby udziału w wielkim międzynarodowym eksperymencie NASCAR w przyszłym roku, nawet gdyby pozwalał na to harmonogram.

NASCAR bierze udział w Garage 56 na Le Mans w 2023 roku

Chase Elliott przygląda się podczas kwalifikacji do NASCAR Cup Series Hollywood Casino 400 na torze Kansas Speedway 10 września 2022 r. | Meg Oliphant/Getty Images

W przyszłym roku NASCAR po raz pierwszy pojawi się w 24-godzinnym wyścigu Le Mans od prawie pół wieku, kiedy to organizacja sprowadzi do Francji zmodyfikowany samochód Chevy Camaro ZL1 Next Gen.

Kierowcy samochodu nie będą ścigać się o zwycięstwo, ponieważ dosłownie nie będzie z kim konkurować. Dzieje się tak dlatego, że pojazd NASCAR jest wpisem „Garaż 56”, co oznacza, że ​​nie ma innych samochodów w tej klasie, ponieważ jest to demonstracja motoryzacyjnej innowacji.

Hendrick Motorsports, IMSA i Goodyear podejmują operację, a kierownikiem projektu jest kierownik HMS Chad Knaus. Knaus był oczywiście szefem załogi Jimmiego Johnsona podczas siedmiu sezonów mistrzostw Cup Series.

Chase Elliott nie jest ani trochę zainteresowany Le Mans w 2023 roku

” src=”https://www.youtube.com/embed/93OLUG8X0Ww?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Ponieważ Hendrick Motorsports w dużej mierze odpowiada za ulepszenie samochodu, który NASCAR przywiezie do Le Mans późną wiosną przyszłego roku, ogłoszenie projektu wywołało natychmiastowe spekulacje. Wydawało się naturalne, że jeden lub więcej obecnych kierowców HMS Cup Series może przekroczyć Atlantyk, aby wziąć udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, jednym z najsłynniejszych zawodów w sportach motorowych.

Każda taka możliwość zniknęła, gdy NASCAR opublikował w zeszłym tygodniu swoje harmonogramy na 2023 rok. Le Mans zaplanowano na 9-11 czerwca, a NASCAR organizuje w ten weekend wyścigi Cup i Xfinity Series na torze Sonoma Raceway w Kalifornii.

W rozmowie z dziennikarzami pod koniec zeszłego tygodnia, zanim zajął drugie miejsce za Chrisem Buescherem w wyścigu play-off w Bristolu, Chase Elliott powiedział, że nie jest zainteresowany reprezentowaniem NASCAR we Francji.

„Powodem jest to, że w klasie nie ma konkurencji” – powiedział. „Chcę iść i rywalizować. I to jest część, którą lubię, widząc, gdzie wypadasz na tle innych konkurentów i gdzie mogę zrobić coś lepszego i po prostu rzucać sobie wyzwania i popychać siebie.

„Kiedy w klasie nie ma innych samochodów, zabrałoby mi to dużo frajdy. To prawda, że ​​i tak nie możemy tego zrobić (z powodu harmonogramu), ale tak naprawdę nie interesuje mnie sposób, w jaki jest teraz. Może jeśli to się zmieni w przyszłości, jasne. Ale nie ten.

Jeśli nie Chase Elliott, to kogo może rekrutować Hendrick Motorsports?

„src=”https://www.youtube.com/embed/QW0LKKMzTZ8?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Na kilka dni przed tym, jak Chase Elliott odpowiadał na pytania dotyczące Le Mans, dyrektor ds. wyścigów Chevy, Jim Campbell, powiedział, że trwają plany uzupełnienia listy kierowców samochodu, który NASCAR przywiezie na przyszłą wiosnę 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Campbell powiedział, że priorytetem jest rekrutacja co najmniej jednego kierowcy o wysokich kwalifikacjach w wyścigach drogowych i samochodach sportowych. NBC Sports poinformowało, że tę rolę prawdopodobnie wypełni niemiecki kierowca Mike Rockenfeller, który w 2010 roku wygrał 24 i 24 godzinny tytuł Rolexa w Le Mans. Rockenfeller posmakował tego, jak żyje druga połowa, kiedy skończył 30ten w wyścigu Cup Series w Watkins Glen w zeszłym miesiącu.

Rockenfeller współpracował z Jimmim Johnsonem w kilku wyścigach wytrzymałościowych, dodając powiązanie Hendrick Motorsports z wpisem Garage 56. Johnson wyraził już zainteresowanie udziałem w Le Mans, oczekując na ustalenie swojego harmonogramu IndyCar na 2023 rok.

Jeśli Johnson jest na pokładzie, trzecim kierowcą w samochodzie prawie na pewno będzie Jeff Gordon, zwycięzca czterech tytułów Cup Series w HMS. Gordon walczył o zwycięską drużynę na Rolex 24 2017 i wydawało się, że tego lata ponownie testuje wody, ścigając się Porsche na torze drogowym w Indianapolis.

Tak jak Transmisje sportowe na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zapisz się do naszego Kanał Youtube.

Masz pytanie lub spostrzeżenia dotyczące wyścigów? John Moriello z Sportscasting prowadzi w każdy piątek rubrykę na temat worka pocztowego. Napisz do niego na [email protected]

POWIĄZANE: Foe Chase Elliott uważa, że ​​​​jest zbyt trudny do pokonania, nie jest kolejnym konkurentem NASCAR Playoffs

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button