Aktualności

Chase Elliott wygrał tyle wyścigów, ile łącznie wszyscy kierowcy Forda, co nie pasuje do sytuacji, w której producent zmierza do domu w Michigan

Wyścigi na torze Michigan International Speedway są inne. Kierowcy tacy jak Chase Elliott (Atlanta), Kyle Busch (Las Vegas) i Bubba Wallace (Talladega) mogą mieć przystanki Cup Series, które przypominają powrót do domu, a każda podróż na Charlotte Motor Speedway w zasadzie liczy się jako wizyta domowa dla wszystkich w NASCAR .

Ale weekend MIS jest duży dla producentów. Chevy, Ford i Toyota mają duże operacje w Michigan, więc chęć zobaczenia, jak jeden z ich kierowców wygrywa tam, jest silniejsza niż być może w jakimkolwiek innym miejscu niż otwieracz w Daytona i Championship 4 w Phoenix.

Kierowcy Forda wygrali ostatnie siedem wyścigów na MIS, ale ta passa jest zagrożona rozbiciem się do końca, tak jak na pierwszym zakręcie zielono-białej szachownicy na torze drogowym w Indianapolis. Car wyścigowy marki to rozumie i przyznał w tym tygodniu, że era nowej generacji w Fordzie ma brzydki początek.

Chase Elliott ma na koncie tyle samo zwycięstw, co wszyscy kierowcy Forda łącznie

Chase Elliott daje kciuki do góry, gdy idzie do siatki przed NASCAR Cup Series Kwik Trip 250 na Road America 3 lipca 2022 r. | Logan Riely/Getty Images

Po raz pierwszy od 2015 r. Chevrolet powraca do największej liczby zwycięstw w serii NASCAR Cup Series w sezonie, w dużej mierze dzięki wszystkim kierowcom Hendrick Motorsports, którzy przynajmniej raz wjechali na linię zwycięstwa.

Kierowcy Chevy wygrali 13 z 22 wyścigów na punkty, kierując się na Michigan International Speedway, aby rozpocząć ostatni miesiąc sezonu zasadniczego. Kierowcy Toyoty odnieśli pięć zwycięstw, a Ford jest z tyłu z czterema zwycięstwami, mimo że na torze ma mniej więcej taką samą liczbę samochodów jak Chevy.

Tymczasem Chase Elliott, kierowca Chevy z numerem 9, wygrał cztery razy, dorównując podróżom Forda na pas zwycięstwa. Austin Cindric z zespołu Penske zdobył Daytona 500, Chase Briscoe z Stewart-Haas Racing wygrał w Phoenix, a Joey Logano z Penske triumfował w Darlington i Gateway.

Rok rozpoczął się dla Forda obiecująco. Logano wygrał wystawę Busch Light Clash w Los Angeles Coliseum, a Brad Keselowski i Chris Buescher z RFK Racing stoczyli bliźniacze pojedynki na torze Daytona, zanim Cindric wygrała pierwszy wyścig, który liczył się na punkty.

Od tamtej pory nie ma się czym ekscytować.

Szef wyścigowy Forda podsumowuje sezon czterech zwycięstw:To nie do przyjęcia”

” src=”https://www.youtube.com/embed/rMNx1UnY5ss?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Kiedy w niedzielę pole ustawia się w kolejce w Michigan, Fordowi minie dwa miesiące, odkąd jeden z jego kierowców (Joey Logano) wygrał wyścig NASCAR Cup Series w pierwszym sezonie bolidu Next Gen.

Susza, w połączeniu z zaledwie czterema zwycięstwami w wyścigu w sezonie, przyczynia się do scenariusza, w którym być może tylko cztery samochody producenta dotrą do play-offów.

Mark Rushbrook, globalny dyrektor Ford Performance Motorsports, nie próbował snuć narracji w tym tygodniu podczas spotkania z mediami wyścigowymi.

„Cztery zwycięstwa to za mało. To nie do przyjęcia” – powiedział. „Musimy wygrać więcej. Musimy mieć kierowców wyżej w rankingach i miejmy nadzieję, że co najmniej czterech, jeśli nie więcej kierowców do play-offów. Z pewnością będzie ciężko z tym, gdzie jesteśmy, ponieważ pozostały tylko cztery wyścigi w sezonie regularnym.

W umyśle Rushbrook charakter samochodu nowej generacji był problemem. Zakaz NASCAR dotyczący modyfikacji części dostarczanych przez wybranych dostawców pozostawia niewiele aspektów do poprawienia. Niektóre z tych, którymi można się bawić, radykalnie reagują na zmiany.

„Ten samochód jest tak czuły, że nawet gdy jeden zespół zabiera na tor cztery lub dwa samochody z bardzo małymi różnicami, zobaczysz jeden w górnej części planszy, a dwa, trzy lub cztery na drugim końcu zarządu — powiedział Rushbrook. „Więc to część tego i po prostu zrozumienie, jak bardzo jest to czułe i upewnienie się, że naprawdę możemy znaleźć optymalne miejsce dla tych samochodów”.

Joey Logano wskazuje na „symulację BS”

Ponieważ dwa zespoły wystawiają łącznie sześć samochodów, Toyota ma wbudowaną wymówkę, aby czuć się w ciemności na temat maksymalizacji osiągów następnej generacji, ale producent prowadzi Forda w zwycięstwach NASCAR Cup Series.

Joey Logano ma na swoim koncie połowę wygranych Forda, ale nie jest zbyt dumny, ponieważ rozumie, jak szybko wszystko może się zmienić.

„Nauczyłem się pchać i spuszczać głowę i dalej grindować” – powiedział Autoweek. „To może się zmienić w jeden weekend. Możesz szybko przejść od bohatera do zera i od zera do bohatera.

A to może pochodzić z najmniejszych zmian dokonanych z inspiracji lub desperacji.

„Nie mamy świetnych danych na temat tego samochodu, aby wiedzieć, co jest prawdziwe, a co jest symulacją BS” – powiedział mistrz serii 2018. „Trudno jest odczytać to, co dzieje się w prawdziwym życiu, a co można zobaczyć w danych symulacyjnych. Te rzeczy są trudne do wyjaśnienia w tej chwili bez wielu prawdziwych testów na torze”.

Tak jak Transmisje sportowe na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zapisz się do naszego Kanał Youtube.

Masz pytanie lub spostrzeżenia dotyczące wyścigów? John Moriello z Sportscasting prowadzi w każdy piątek rubrykę na temat worka pocztowego. Napisz do niego na [email protected]

POWIĄZANE: Najnowsza rewelacja Chase Elliott jest powodem, dla którego sytuacja Kyle’a Buscha JGR jest tak oszałamiająca

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button